دانستن حق آدمی است و پرسیدن سرآغاز دانستن و دانش است. پس بهتر است درباره انچه نمی دانیم بپرسیم و حاصل را به دانسته ها تبدیل کنیم.

امروز خوشبختی آن را داشتم که با سرویسی آنلاین به نام بپرسیم آشنا شوم. سرویسی دانش محور که توسط دیجیتال تیم راه اندازی شده و می کوشد از طریق مشارت اجتماعی و همگانی پاسخی بر سوال های متعدد بشری باشد.

به زبان ساده تر بپرسیم را می توان یک پلتفرم نظرسنجی آنلاین دانست که به این وسیله قابلیت تکمیل پرسش نامه ها را به صورت جمعی فراهم می کند. از این رو بپرسیم به شدت نیازمند تعداد زیادی کاربر در گروه های سنی، جنسی، تحصیلی و شغلی و… مختلف است؛ تا بتواند نمونه های قابل توجه و پایایی را برای پاسخ به پرسش نامه های خود فراهم کند و صد البته به ازای این همکاری از کاربران خود نیز با جوایز متعدد قدردانی می کند.

بپرسیم البته در این زمینه هم مقدماتی را فراهم آورده است و سعی در ایجاد تعادل و انگیزه های مختلف در کاربران خود (به عنوان پاسخگو به پرسش نامه ها) دارد. به این صورت که با ثبت نام در بپرسیم کاربر در ازای پاسخ به هر پرسشنامه امتیازاتی دریافت می کند که می تواند معادل ریالی آن را دریافت کرده و یا در قرعه کشی های ارزشمند و مختلف سایت شرکت کند و شانس خود را برای برنده شدن جوایز گوناگون و ارزشمندی نظیر تلفن همراه، ساعت هوشمند، لپ تاپ و سفرهای خارجی بیازماید. بپرسیم می خواهد از این طریق به نوعی زحمت و وقت کاربران خود را جبران نماید و هم مشوقی باشد تا این کار نوپا در ایران جا بیفتد.

بپرسیم ویدئویی را برای معرفی خود نیز دارد که سعی شده این پلتفرم را به طور کامل و البته جذاب توضیح بدهند، دیدن آن خالی از لطف نیست:

جالب است بدانید که در حال حاضر بپرسیم در ازای دعوت کاربران از دوستانشان هم به دعوت کننده هم به فرد دعوت شده امتیاز هدیه می دهد و نکته مهم دیگر اینکه بپرسیم هم اکنون دارای اپلیکیشن اندروید سبک و راحتی است که کار با این سرویس را ساده تر کرده است. این اپلیکیشن را می توانید از طریق کافه بازار یا گوگل پلی دریافت کنید.

با بررسی های انجام شده درباره حریم خصوصی، به شدت تاکید روی عدم انتشار و در اختیار گذاشتن اطلاعات کاربران دارند، و همینطور در قوانین خود تاکید کرده که سوالات در زمینه های عمومی بوده و به هیچ وجه در حریم خصوصی کاربران خود وارد نمی شود و به سوالات حاشیه ای نمی پردازند.

همچنین بپرسیم قول داده است در آینده ای نزدیک ما را با نتایج پرسشنامه هایش در قالب اینفوگرافیک و گزارش که در وبلاگش منتشر می شود، آشنا کند.

اگر شما هم علاقه به مشارکت عمومی و همینطور جوایز ارزشمند این سرویس نوپا را دارید همین الان عضو این وبسایت شوید.

2 thoughts on “با بپرسیم سوال پاسخ دهید و جایزه بگیرید!

  1. محمد گفت:

    خیلی سرویس خوبی هستش، یکی از ان خدماتی که نیازش در ایران به شدت احساس میشد. ممنون از تیم پرتلاش و پرایده دیجیتال تیم.

  2. داریوش گفت:

    باتشکرازدوستان زحمتکش دیجیتال تیم که چنین سرویس خوبی رو طراحی کردن هم سرگرمی هستش هم سوالات روزمره وهم جوایز ارزشمند دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *