بازار اپلیکیشن‌های موبایل روزگار داغی را سپری می‌کند و هر روزه شاهدِ اپلیکیشن‌های جدیدی هستیم که انصافاً امکانات زیادی را برای کاربران به ارمغام می‌آورند؛ اما در این بازارِ مکاره همیشه جای اپلیکیشن همه فن حریفی برای رصد کارهای روزانه خالی بوده است، امروز قصد داریم اپلیکیشنی را معرفی کنیم که رصد کردن تمامی کارهای روزانه شما را به عهده می‌گیرد.

این اپلیکیشن که در گوگل پلی استور با نام Trackthis for me برای دانلود قرار داده شده، از لحاظ کاربری بسیار آسان است؛ اما در کنار این سادگی امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تعامل با Trackthis for me نیز بسیار راحت است و کاربر کافی است نام فعالیت مورد نظر خود را مشخص کند و پس از وارد نمودن اطلاعات در پایان روز گزارش جامعی از روند اقدام‌های انجام شده در طول روز داشته باشد. یکی از فعالیت‌هایی که همه دوست داریم در طول روز انجام دهیم اما غالباً تنبلی می‌کنیم، ورزش کردن است.

اگر اهل ورزش هستید، این اپلیکیشن می‌تواند در برنامه‌ریزی انجام حرکات ورزشی کمک حالِ شما باشد.

برای این‌کار، کاربر کافی است نوعِ حرکتِ ورزشی موردِ نظرِ خود را مشخص کرده و آمار فعالیت ورزشی وی پس از مدتی به صورت نمودارهای هندسی نمایش داده می‌شود. همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، Trackthis for me اپلیکیشنی تمام عیار است و گزارش‌های بسیار کاملی ارائه می‌کند.

بیشتر ورزش‌کاران کمتر از آنچه فکر می‌کنند اهل ورزش هستند و این گزارش‌ها به ورزش‌کار کمک می‌کند تا کنترل دقیق‌تری بر روی برنامه‌ریزی ورزشی خود داشته باشد. مدت زمان انجام حرکات ورزشی نیز در طول روز ممکن است از کنترل شما خارج شود، برای مثال کاربر، برنامه دارد تا سرِ هر ساعت، چند حرکت شنا انجام دهد اما پس از مشاهده گزارشِ انجامِ حرکاتِ ورزشی توسط Trackthis for me در می‌یابد که تنبلی کرده و هر چند ساعت یک‌بار هم شنا نرفته است!

تمهیدات اعمال شده در این اپلیکیشن باعث می‌شود تا کاربر پس از اینکه مدتی گزارش‌های انجام ورزش‌های روزانه خود را تحت نظر گرفت، با نظم بیشتری به ورزش‌های روزانه بپردازد. از طرف دیگر مشاهده فرآیند ورزش‌های انجام شده باعث می‌شود انگیزه بیشتری در ورزش‌کار برای ادامه و پیگیری مستمر حرکات ورزشی و نرمشی روزانه خود داشته باشد و در شکستن رکوردهای قبلی خود جدی‌تر رفتار کند.

نظم ایجاد شده برای انجام حرکات ورزشی مستمر توسط Trackthis for me باعث می‌شود ورزش‌کار دائماً به این فکر باشد که اطلاعات حرکات ورزشی خود را با دقت بیشتری در این اپلیکیشن ثبت کند و پس از چند روز این رفتار به عادت تبدیل می‌شود. همان‌طور که در ابتدا گفتیم، اپلیکیشن Trachthis for me تنها برای حرکات ورزشی طراحی نشده و کاربر می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از طریق این اپلیکیشن، زیرِ نظر بگیرد. برای مثال انجام بازی‌های کامپیوتری، مدت زمان سپری شده در خواب، مطالعه و تمامی فعالیت‌های روزمره از طریق این اپلیکیشن قابل پیگیری است؛ جالب‌تر اینکه کاربر قادر است گزارش‌های دسته بندی شده‌ای را از این اپلیکیشن دریافت کند، فرض کنید فعالیت‌های درسی متفاوتی دارید با این حساب می‌توانید در Trackthis for me گروهی را با نام تحصیل ایجاد کنید و تمامی فعالیت‌های درسی خود را زیر مجموعه این گروه قرار دهید.

مشاهده اقدامات روزانه باعث می‌شود کاربر در انتهای شب رضایت نسبی از کارهای انجام شده داشته باشد و در روزهای آتی برنامه‌های برای پیشرفت این اقدامات اتخاذ کند. در پایان باید گفت اگر به دنبال راهی برای دنبال کردن فعالیت‌های انجام شده هستید و ثبت اطلاعات در این اپلیکیشن حوصله شما را سر نمی‌برد، Trackthis for me را از دست ندهید.

gt_googleplay

One thought on “اپلیکیشنی برای رصد امور روزانه

  1. سیجانی گفت:

    چه عجب یک اپ خوب واسه این کار معرفی شد. من خیلی از این اپ برای کارهای روزانه‌ام استفاده می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *