داستان بازی این است که انرژی مرموزی در زمین آزاد شده است که ذهن مردم را تحت تأثیر قرار داده است. انسان‌ها دو دسته شده‌اند، روشنفکرانی که تصور می‌کنند از انرژی جدید می‌توان بهره‌برداری کرد و گروه مقاومت که می‌خواهند بشریت را در مقابل این انرژی مرموز محافظت کنند. بازیکنان باید عضو یکی از این دو گروه شوند و بازی را شروع کنند.

اما بازی اینگرس (ingress) شبیه بازی‌های روتین دیگری نیست که شما با موبایل یا تبلت خود بازی می‌کنید، شما برای بازی کردن باید به بیرون از خانه و محل کار بروید و با گرفتن دوربین گوشی به سمت مناظر و اماکن بیرون، جاهایی را که انرژی در آنها ظاهر می‌شود، پیدا کنید و انرژی ذخیره کنید، مدتی که بازی کردید، سرنخ‌هایی برای کشف این راز بزرگ به شما داده می‌شود و در این حین می‌توانید قلمروهای تازه‌ای را تصرف کنید.

ingess8این بازی، یک بازی چندنفره است و بازیگران باید با هم برای کنترل انرژی تازه، همکاری کنند و توسط NianticLabs که زیر مجموعه‌ای از گوگل است ساخته شده.

این بازی نقاط ضعفی هم دارد از جمله عدم دادن اجازه­ بازی به کاربران ایرانی همراه با آی­‌پی ایران که البته این مشکل حاکی از تحریم­های گوگل برای ایران است. (این بازی بر روی گوگل اپ انجین اجرا می­شود که این قسمت از سایت گوگل ایران را تحریم کرده.) اما این امکان وجود دارد که با ابزارهای تغییر آی‌پی ایران به راحتی کار کند و همچنین سرعت بالایی برای کار کردن نمی‌خواهد و در تست ما با سیم کارت رایتل و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت به راحتی کار می‌کرد.

هنگامی که بازی را نصب کنید از شما خواهد پرسید که می­‌خواهید جزو کدام گروه باشید. پس از انتخاب گروه خود شروع به مکان یابی شما می­کند. بعد از مکان یابی نزدیک ترین پورتال را نشانتان می­دهد. حال تصمیم با شماست، اگر مرد میدان هستید باید به نزدیک پرتال شوید و اگر پرتال گروه دیگر بود هکش کنید. این بازی با گذراندن زمان و تسخیر پورتال­های بیشتر به شما یک امپراطوری می­دهد و با لینک کردن پورتال­ها یه منطقه از آن خود می­کنید. البته همیشه باید مراقب پورتال­های خود باشید چون هر لحظه امکان حمله به پورتال شما هست. خوبی این بازی به این است که مثل همیشه نمی­توانید در خانه بنشینید و بازی کنید باید با اطراف خود تعامل داشته باشید و این خودش یک امتیاز برای این بازی جذاب است، فقط مراقب ماشین و اطرافتان باشید چون خیلی در عمق بازی می­روید.

این بازی را می­توانید از گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید.

gt_googleplaygt_appstore

One thought on “اینگرس بازی ای بر اساس واقعیت افزوده

  1. اینگرس گفت:

    به تازگی وب سایت فارسی برای علاقمندان به بازی اینگرس ساخته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *