اکنون که فیسبوک به دنبال در اختیار گرفتن سرویس پیام رسانی بسیار محبوب واتس اپ است، شاید زمان آن فرا رسیده باشد تا برخی افراد امکان جدیدی برای رفع نیازهای پیام رسانی فوری خود پیدا کنند. البته فیسبوک وعده داده است که همه چیز در حال اجرا را به صورت یکنواخت نگه دارد، ولی حتی با این وجود همیشه عده ای هستند که به ارتباط برقرار کردن از طریق یک پلت فرم که توسط بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا کنترل میشود تمایل ندارند.

اگر انتخاب یک  اپلیکیشن پیام رسانی جدید را در دستور کار خود قرار داده اید  و امنیت مهمترین اولویت شماست کافیست این لیست اپلیکیشن های پیام رسانی امنی که ما برایتان تهیه کردیم را بررسی  کنید تا بتوانید به ارسال پیام رمزنگاری شده بپردازید.

کریپتوکت – Cryptocat

CryptoCat-iPhone-header

برنامه ای که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا با حفظ حریم خصوصی چت کنند
این برنامه از سوی توسط نظردهندگان، به عنوان هدف ضد فرهنگی توصیف شده است، وظیفه اصلی این اپلیکیشن اینست که به مردم این اجازه را بدهد که از طریق اینترنت بدون هراسی ازین که تحت نظر قرار گیرند چت کنند. خود برنامه توسعه یافته و راه اندازی شده از پس موفقیت های نسخه های تحت وبی است که بر روی مرورگرهای مختلف در دسترسند. کارکردن با این برنامه بسیار ساده است و امکاناتی نظیر مکالمه گروهی امن و پیام رسانی فوری یک به یک که با لایه امنیتی پیشرفته ای محافظت میشود را در اختیار شما قرار میدهد.

Cryptocat به صورت رایگان برای دانلود روی ios appstore قرار دارد.

تایگر تکست سکیور مسنجر – TigerText Secure Messenger

TigerText-iPhone-header

TigerText Secure Messenger به وضوح به معنی تجارت است.اگر مطمئن نیستید کافیست فقط اسمش را بررسی کنید. نصب و استفاده کردن از این اپلیکیشن نسبتاً ساده است ، و هر بار که پیامی را ارسال کنید همانطور که از اسمش پیداست کاملاً رمزنگاری میشودو پیام شما که به طرف دیگر رسید آنها پیام را از روی سرور های شرکت برای همیشه پاک میکنند.

این مسنجر به صورت رایگان برای دانلود روی iOS AppStore قرار دارد.

بابل – Babel

Babel-iPhone-header

Babel یک اپلیکیشن چند پلت فرمه است که به کاربران  اجازه ارسال و دریافت پیام امن رمزنگاری شده را بین چند پلت فرم میدهد .سرویس تحویل پیام  هیچ طرف سوم یا سرورهای مرکزی را درگیر نمیکند.با هر پیامی که وارد میشود به صورت کامل بین دو فرستنده و گیرنده رمز گذاری خواهد شد.با توجه به این که پیام ها از طریق شبکه sms  یا via message ارسال میشوند Babel نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.

بابل به صورت رایگان برای دانلود روی iOS AppStore قرار دارد.

چت سکیور – ChatSecure

ChatSecure-iPhone-header

این اپلیکیشن رایگان و نامحدود ، امن و به طور کامل چند پلت فرمه است.رویای امنیت آگاهانه ازین بیشتر چه خواهد بود؟بهتر بود که رابط کاربری جذابتر باشد ولی این خرده گیری ماست.chatSecure امکان پیام رسانی رایگان نامحدود با  اتصال از طریق فیسبوک ، گوگل تاک ، jabber و … را میدهد. حریم شخصی کاربران و پیام هایشان به وسیله پروتکل رمزنگاری OTR (یعنی off-the-record) دسته یندی میشود،همراه با مکالمات چت نیز ایمن هستند و هر بار که اپلیکیشن بسته شود پاک میشوند.اپلیکیشن حتی  سورس باز است   تا کارشناسان امنیتی و محققان را به مشارکت و امن تر کردن آن برای کاربران تشویق کند.

ChatSecure به صورت رایگان برای دانلود روی iOS AppStore قرار دارد.

ویکر – Wickr

Wickr-iPhone-header

Wickr به طور کامل خلاصه ای از اپلیکیشن را ارائه کرده است: «اینترنت تا همیشه هست ، ارتباطات خصوصی شما نیازی نیست که باشد.» Wickr پلت فرمی برای اندروید و آیفون است که به منظور  ارسال امن و خود انهدامی پیامها برای حفاظت از حریم خصوصی فرستنده طراحی شده است.اپلیکیشن فراتر از سنت پیام های متنی رفته است با دادن اجازه ی ارسال عکسها، ویدئوها و حتی فایل های pdf به صورت امن . هر پیامی که ارسال میشود رمزنگاری میشود،فرستنده ی پیام میتواند تعیین کند شخص دریافت کننده چه مدت میتواند پیام را قبل از خود انهادمی مشاهده کند.
Wickr به صورت رایگان برای دانلود روی iOS AppStore قرار دارد.

نهایتاً شما اجتماعی شدید، تعدادی از قدرتمند، آسان و از همه مهمتر امن ترین اپلیکیشن های ارسال پیام معرفی شدند تا بتوانید با دوستانتان به صورت امن ارتباط برقرار کنید. ولی به خاطر داشته باشید که اینها اپلیکیشن های رمز نگاری هستند نه گوی جادو و هرگز نباید به طور کامل به همه داده های خصوصیتان اعتماد کرد.

One thought on “بهترین اپلیکیشن های رایگان ارسال پیام رمزنگاری شده برای آیفون

  1. gray گفت:

    البته telegram فزاموش شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *