استفاده از فضای تسکبار یا نوار وظیفه برای بسیاری از کاربرانی که از مانیتورهای عریض و یا صفحات نمایش دو یا سه‌گانه استفاده می‌کنند می‌تواند یک نقطه اتکا باشد ولی برای کسانی که از سیستم‌عامل ویندوز در لپ‌تاپ‌هایی با صفحه نمایش کوچک استفاده می‌کنند زیاد خوشایند نیست و این مسئله که فضای نوار ابزار کاربر به طور کامل پر شود با پیش فرض استفاده از چندین نرم‌افزار به طور همزمان زیاد دور از ذهن و غیرمعمول نیست و صد البته که در چنین شرایطی استفاده از کلیدهای میانبر Alt+Tab برای مرور بین پنجره‌های در حال اجرا نیز تا حد خسته کننده است. اینجاست که TaskSpace وارد میدان می‌شود. TaskSpace یک نرم‌افزار ساده، کم حجم و در عین حال قابل حمل (بر روی حافظه جانبی فلش) است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا نرم‌افزارهای در حال اجرا را در قالب پنجره‌های متفاوت TaskSpace دسته‌بندی کند و استفاده از چند نرم‌افزار خاص ِ مورد نظر را ساده‌تر نماید.

این نرم‌افزار عاری از هرگونه پیچیدگی است و تنها کار مربوط به خود را به خوبی انجام می‌دهد. این نرم‌افزار قابل‌حمل نیز می‌باشد و این بدان معنی است که شما می‌توانید با استخراج آن از فایل Zip و انتقال آن به هر درایو یا فضایی در ویندوز از آن به طور مستقیم استفاده کنید و یا با حمل آن بر روی حافظه جانبی بدون احتیاج به نصب مجدد از آن برای استفاده در یک رایانه دیگر بهره ببرید. فضای کلی نرم‌افزار نیز بسیار تا بسیار ساده است و هیچ منو، زیرمنو یا تنظیمات خاصی برای سردرگمی شما وجود ندارد.  شما می‌توانید هرگونه نرم‌افزار یا پنجره در حال اجرا را تحت یک TaskSpace خاص دسته‌بندی کنید. تمام آن چه باید برای این کار انجام دهید کشیدن یک پنجره یا برنامه به داخل پنجره خالی TaskSpace است.

نرم‌افزار TaskSpace
TaskSpace Interface

محدودیتی در تعداد برنامه‌های قابل دسته‌بندی تحت یک TaskSpace وجود ندارد ولی تحت پردازش‌های خاص x64 برنامه متوقف خواهد شد. همچنین برنامه‌هایی مثل مرورگرهای وب نیز کمی از کارایی نرم‌افزار TaskSpace می‌کاهند ولی در مورد سایر نرم‌افزارهای سبک مشکل خاصی مشاهده نشده است.

نرم‌افزار TaskSpace 2
TaskSpace Interface 2

شما همچنین می‌توانید تعداد نامحدودی پنجره TaskSpace ایجاد کنید. برای این کار روی آیکون نرم‌افزار راست کلیک کرده و از زیر منوی به وجود آمده گزینه «New TaskSpace» را انتخاب نمایید. مرور بین پنجره‌های مختلف TaskSpace همانند مرور مابین سایر برنامه‌های ویندوز انجام می‌پذیرد. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که از طریق این نرم‌افزار کاربر می‌تواند بین تم‌های ویندوز 7 و Steam OS برای پنجره TaskSpace خود یکی را انتخاب کنید.

نرم‌افزار TaskSpace 3
TaskSpace Interface 3

نرم‌‎افزار TaskSpace به جز موارد استفاده بر روی رایانه‌هایی با صفحات نمایش کوچک برای آن دسته از کاربرانی که از چندین نرم‌افزار کاملا مرتبط به طور هم‌زمان استفاده می‌کنند بسیار مناسب است. برای مثال شما می‌توانید در یک TaskSpace، یک ماشین حساب، یک فایل Doc و یک فایل PDF را دسته‌بندی کنید و بدون نیاز به مرور متناوب و گیج کننده مابین پنجره‌ها به سادگی به آن‌ها دسترسی داشته باشید و محسابات و نوت‌برداری‌های لازم را انجام دهید. این نرم‌افزار با ویندوزهای XP، Vista، ویندوز 7 و ویندوز 8 شرکت مایکروسافت قابل اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *