پانومو: برای عکس برداری پانوراما‬ کافیست این توپ را به هوا پرتاب کنید!

پانوراما یا سراسرنما، به شیوه عکاسی گفته می‌شود که زاویه وسیع و سراسری از یک فضا را پوشش دهد. این عکس‌ها معمولا با کنار هم قرار دادن چندین عکس از یک نما به صورت دستی یا به وسیله نرم‌افزارهای مخصوص ایجاد می‌شود.

جدای اینکه این تصاویر چقدر باحال هستند، عکس برداری به این روش بسیار محدود و طاقت فرساست. شما باید با دوربین خود از تمامی زوایای سوژه عکس برداری کنید و یا چند دوربین داشته باشید که تمام اطراف را در آن واحد عکس بداری کند و پس از آن همهٔ عکس‌ها را با دقت به هم بچسبانید. اگر دوربینی وجود داشت که همه این کارها را انجام میداد خیلی خوب می‌شد، نه؟پانومو توپ قابل حملی است که به ۳۶ دوربین در زاویه‌های مختلف مجهز است، این توپ هوشمند به طوری برنامه ریزی شده است تا هنگامی که دستگاه به بالاترین ارتفاع خود رسید تمامی دوربین‌های آن به طور همزمان عکس برداری می‌کنند.

زمانی که پانومو تک تک عکس‌های گرفته شده را ذخیره کرد، آن‌ها را به وسیله گوشی هوشمند یا تبلیت به سمت سرورهای ابری خود ارسال می‌کند نا عکس پانورامای ۷۲ مگاپیکسلی نهایی را ایجاد کند. حال که عکس به صورت گوی گردان پانوراما ایجاد شد، درون حساب کاربری شخص در سایت پانامو ذخیره و یک نسخه آن به سمت گوشی هوشمند و یا تبلیت باز گردانده می‌شود. حالا کاربر می‌تواند آن را روی گوشی، آنلاین مشاهده کند و یا به صورت جاساز درون وبسایت خود و یا به واسطه لینک آن را به اشتراک بگذارد.

جوناس فیل، موسس و سازنده پانومو در این خصوص می‌گوید: «مشخص است که مردم دوست دارند از دیگران عکس بگیرند و با فنآوری کنونی و پاناروماهای ثابت تمام عکس‌ها از نقاط غیر یکسان از نظر زمانی گرفته می‌شوند.در این شیوه عکاسی چیزها جا به جا می‌شوند، خصوصا آدم‌ها، بنابراین شما نمی‌توانید از سوژه‌های جالب با این روش عکس برداری کنید. با پانامو شما قادر خواهید بود همه چیز را در یک عکس منجمد کنید در حالی که مجبور نیستید چند دقیقه منتظر گرفتن عکس باشید.»

جوناس اولین کارآفرینی نیست که تلاش می‌کند دوربینی شبه توپ وارد بازار کند. اسکیتو تقریبا همین کار را انجام می‌دهد و بالب‌کم که قابلیت ضبط ویدیو را هم دارد حدود یک ماه پیش در کیک استارتر به حد نصاب ۱۰۰.۰۰ دلاری خود رسیده است.

می‌توانید چند پانوراما که به وسیله پانومو گرفته شده است را از اینجا در وبسایت رسمی این دوربین مشاهده کنید.

نظر شما درباره این دوربین‌های توپ شکل چیست؟ آیا مصرف کننده‌های زیادی در بازار انتظار خرید آن را می‌کشند؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *