نمایشگاه الکامپ برای شرکت های الکترونیکی و کامپیوتری و هر آنچه به این‌ها مربوط است، امسال با شعار «زندگی هوشمند، آینده‌ روشن» مانند همیشه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی از تاریخ 14 الی 17 آذرماه برای بازدید مردم دایر شده بود.

طبق گفته‌ی سایت رسمی الکامپ متراژ درخواستی از مرز 27 هزار متر مربع گذشته که نسبت به سال پیش 17 هزار متر مربع بیشتر شده و این بدان معنی است که شرکت‌های دنیای دیجیتال، علاقه‌ی زیادی به معرفی محصولات و یا حتی تکنولوژی خود دارند، اما نهایتاً مساحت نمایشگاه امسال ۲۳هزار متر مربع بود.

روز اول نمایشگاه با تمامی سرمایی که داشت با حضور جناب آقای واعظی وزیر ارتباطات افتتاح شد و بسیار جذاب بود که تمامی وزارت خانه‌ها در سالن‌های 6 و 7 حضور داشتند. یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این سالن قسمت اجتماعی شهرداری تهران بود که با ترویج شبکه های اجتماعی (مثل فوراسکوئر ، اینستاگرام، گوگل پلاس و حتی توییتر با هشتگ‌های مرتبط با خود) ارتباطش را با مردم بیشتر کرده بود. ولی در مقابل آن، غرفه‌ی پلیس فتا بود که طبعاً خبری از این موارد نبود!

از این سالن‌ها که بگذریم در بقیه سالن‌ها بیشتر شرکت‌های مطرح در این صنعت حضور داشتند، که یکی از حرکاتی که در طی سال‌های پیشین هم دیدیم وجود کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ توسط شرکت‌های بزرگ بود که امسال هم شاهد صف‌های طولانی دریافت سیم کارت رایتل زیر بارش باران بودیم. غرفه های ایرانسل و همراه اول هم که اصلاً ناپدید بودند. از طرفی نمایندگان محصولات خارجی باعث شده بودند جو زیبایی به الکامپ داده شود و ما را با قانون کپی رایت آشناتر کنند. مثلا شرکت ترنسد (transcend) با معرفی محصولات جدید خود در سالن 38 بسیار می‌درخشید و در مقابل آن شرکت گیگابایت (Gigabyte) با ارائه‌ی وسایل بازی و سیستم‌های اورکلاکینگ، معرکه‌ای بر پا کرده بود. جدا از این‌ها در بعضی از غرفه‌ها علاوه بر ارائه و نمایش محصولات دنیای دیجیتال از نیروی انسانی هم کمک گرفته بودند، به طور مثال استفاده‌ی غرفه‌ی عصر شبکه از دلقک و یا غرفه‌ی آنتی ویروس بیت‌دیفندر (BitDefender) از شخصی که در حال انجام حرکات نمایشی پارکور بود. یکی دیگر از جذابیت های نمایشگاه فروش بستی زیر برف های سرد پاییزی یا حتی فروش کیف و کمربند چرمی در کنار غرفه‌های فروش محصولات الکترونیکی بود.

الکامپ 92 توانست با ارایه‌ی محصولات و تکنولوژی‌های جدید به زندگی دیجیتالی ما لذت بیشتری دهد. هرچند متأسفانه برای رسیدن به این محصولات باید کمی وقت صرف کرد تا به استفاده عموم برسند.

با این حال الکامپ پیشرفت خوبی نسبت به دفعه ی قبل داشت ولی باز هم بسیار پیچیده و طبقه بندی نشده بود. امیدواریم شاهد پیشرفت اینگونه نمایشگاه‌ها باشیم تا افراد بیشتری بتوانند از زندگی هوشمند خود حداکثر لذت را ببرند.

One thought on “نوزدهمین الکامپ، جهشی بعد از چندسال

  1. اتفاقا هیـــــــــــــچ خبری نبود ! نمایشگاه های ایران کلا شده ایرانول ، پشمک نت و خلاصه یه مشت شرکت کلاه بردار که راست راست تو صورت قانون هر غلطی که می خوان می کنن ! اون از نمایشگاه رسانه های دیجیتال که 2 سال پیش تــــــــــــانکـــــــــــــ گذاشته بودن وسط معرکه و اینم نمایشگاه الکامپ که … ! هزینه اجاره غرفه واقعا ترسناکه و فقط آدمای خاصی هستن که می تونن یه غرفه اجاره کنن . به جای اینکه دولت یه ذره حمایت کنه کلا صنعت دیجیتال رو دایورت کرده و به پشمک حاج عبدالله هم حساب نمی کنه ! یه دفه بگین نمایشگاه تکنولوژی های بدست آمده توسط دولت و دوستان…
    واقعا متاسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *