در گرماگرم برگزاری نمایشگاه الکامپ امسال فرصتی دست داد تا بتوانیم با آقای رنگچیان، مدیر روابط عمومی رایل کپ و گفت کوتاهی داشته باشیم. سوالاتی از قبیل زمان ارائه بعضی از خدمات به عموم مردم، حضور رایتل در شبکه های اجتماعی، مسئله تعرفه خدمات، مسئله حضور اپراتور چهارم، موضوع از سر گیری تماس تصویری، مسئله آنتن دهی رایتل رد شهرهای کوچک و… از مهمترین موضوعاتی بود که در این گفتگوی دوستانه مطرح شد. در ادامه می توانید مشروح این گفتگو را مطالعه کنید.

– اولین سوال این است با ارائه این همه خدمات لحظه به لحظه از سوی رایتل، چه زمانی این خدمات در دسترس عموم قرار می گیرد؟

سیاست رایتل با توجه به طرح های تشویقی که ارائه میدهیم ارایه خدمات 3G  برای همه‌ی مردم است و با توجه به اینکه رایتل زیر مجموعه‌ی تامین اجتماعی هست، با ارایه‌ی طرح ویژه ای به افراد بیمه شده توسط این نهاد سیم کارت رایگان اعتباری داده می‌شود.

– آیا شما اطلاعی از صفحات فیس بوک و توییتر رایتل دارید یا نه ؟

خب صفحات زیادی در این شبکه ها هست که طرفداران رایتل در آن هستند اما  اگر به صورت رسمی سوالی دارید می‌توانید با شماره 2920 تماس گرفته و سوال خود را بپرسید. که کاملا معتبر است. ( البته وقتی با این شماره تماس می‌گیرید مدت زمان زیادی باید صبر کنید تا نوبت به شما برسد).

– یعنی شما هیچ اکانتی ندارید که توسط شرکت کنترل شود؟

خیر.

– دوست ندارید فعال باشید در این زمینه ؟

خب به نظر مدیریت مربوط است که اکانتی داشته باشیم یا نه. بستگی به دیدگاه ایشان دارد.

IMG_3004

– در صحبت‌های قبلی رایتل گفته بود که محدودیت سرعت نمی‌گذارید. چه زمانی این کار انجام می‌شود؟

در مصاحبه ای که مدیر عامل شرکت رایتل داشتند و رسانه ای شد گفته شده بود که محدودیت سرعت برداشته خواهد شد و همچنین قیمت ها کاهش پیدا می‌کند. در برنامه ها هست و به زودی این اقدامات انجام می‌شود.

– در مورد آنتن دهی رایتل در شهر های کوچک و راه های کشور٬ چه زمانی این آنتن دهی درست می‌شود؟

یکی از برنامه‌های مدیریت جدید (آقای صدری) این هست از تهران به شعاع 300 کیلومتر تمامی راه ها و شهرها پوشش دهی شود و نقاط ضعف برطرف شود با توجه به اتمام دوره ی انحصار رایتل. درحال حاضر 140 شهر پوشش شبکه رایتل را دارد.

– یکی از دغدغه‌های دیگر سرعت اپراتور نسل سوم هست که بسیار نسبت به بقیه کشور ها کم است و اخیرا خبر‌ها حاکی از برگزیده شدن مبین‌نت در مزایده اپراتور چهارم است که باز هم در معرفی این نسل می‌گویند سرعت بیشتر است! نظرتان در مورد سرعت رایتل و ارائه خدماتتان چیست؟

همانطور که می‌دانید 3G قالیت  دانلود 21 مگابیت  در ثانیه و سرعت آپلود 7.5 مگابیت در ثانیه را دارد ولی با توجه به قوانین کشور و رگولاتوری برای مشترکین حقیقی تا 1 مگابیت در ثانیه و مشتری‌های حقوقی 3 مگابیت در ثانیه است ولی احتمال افزایش سرعت با کسب مجوز ها است.

– آیا قیمت ها کاهش پیدا می‌کند ؟

خب چون رایتل با ارایه ایترنت در حال حرکت است حتی با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت گران بودن قیمت آن نسبت به شرکت های ADSL  معقول است.

– نظرتون درباره‌ی بحث تماس تصویری تان چیست؟ که خیلی درگیری به وجود آورد.

در حال حاضر یه سری از مجوز ها گرفته شده و در آینده‌ی نزدیک دوباره این سرویس  فعال می‌شود.

– از اینکه وقت خودتون رو در اختیار مخاطبان پارسیش قرار دادید از شما ممنونیم.

من هم از شما تشکر می کنم و روز خوبی رو براتون آرزومندم.

rightelfb

بعد از این مصاحبه و جهت اطمینان بیشتر٬ با مدیر اکانت‌های Rightelpr در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام و توییتر تماس گرفتیم و اذعان کردند که اکانت بر خلاف صحبتی که در صفحه داشتند از طرف شرکت نیست و صرفاً هوادار هستند. قابل ذکر است تایید کردن این اکانت‌ها به راحتی از طریق گذاشتن لینک در وب سایت مجموعه رایتل امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *