می‌توان به قطع گفت که طوفان بازی Pokemon Go تمام دنیا را فراگرفته و میلیونها نفر در سراسر جهان به این بازی واقعیت افزوده ساخت نینتندو مشغول هستند. اگرچه که بازیکنان این بازی در حال تلاش برای به دام انداختن پوکمون ها، همیشه قادر نیستند که بدون هیچ خللی به بازیشان ادامه دهند.

اگر تا بحال در حین انجام بازی پوکمون گو با مشکل روبه رو شده‌اید، این مطلب را بخوانید تا بتوانید مشکلات رایج این بازی را برطرف کنید.

نمی‌توانم به سرور پوکمون گو متصل شوم

رایج‌ترین مشکل پوکمون‌گو، از دسترس خارج‌شدن سرور آن است. بدین معنی که تقریبا هیچ کس نمی‌تواند بازی کند ! این اتفاق به دلیل محبوبیت شدید این بازی است چون میلیونها کاربر در سرتاسرجهان بطورهمزمان به سرور متصل میشوند، سرور درگیر می‌شود و نهایتا در اثر این حجم، از عمل وا‌می‌ماند.به دلیل اینکه مشکل از سرور است، کاربران هیچ کاری نمی‌توانند در جهت رفع آن انجام دهند. اما شما می‌توانید صفحه وضعیت سرور پوکمون گو را کنترل کنید. این صفحه به شما اطلاع می دهد که سرور در حال حاضر چگونه عمل می‌کند.

spinning-650-80

یک توپ مدام درحال چرخش در صفحه بازی می‌بینم

اگر نماد یک توپ در حال چرخش در گوشه بالایی سمت چپ صفحه ببینید بدین معنی است که دستگاه شما در حال تلاش برای اتصال به سرور پوکمون گو است. این علامت باید پس از مدت کوتاهی از بین برود ولی اگر نرفت، به صفحه کنترل وضعیت سرور پوکمون‌گو بروید و ببینید آیا سرورها در حال سرویس‌دهی بطور صحیح هستند؟

اگر از ایران تلاش می‌کنید تا بازی را اجرا کنید سعی کنید با ابزارهای دیگری برای تغییر آی‌پی خود اقدام کنید، چون در حال حاضر سرورهای این بازی در ایران مسدود است.

پیام «سیگنال GPS یافت نشد» بر روی صفحه بازی به نمایش درمی‌آید

پوکمون گو بوسیله GPS تمامی حرکات شما در بازی را دنبال می‌کند. پس لازم است که با امکانات GPS گوشی هوشمند شما در ارتباط باشد تا بتواند موقعیت مکانی شما را تشخیص دهد .ممکن است گاهی پیش از برقراری ارتباط با GPS دستگاه شما، پیام «سیگنال GPS یافت نشد» را برای چند ثانیه به نمایش بگذارد. البته اگر این پیام برای مدت زیادی نشان داده شد، حتما از روشن بودن امکانات موقعیت مکانی (Location) خود در قسمت تنظیمات دستگاه اطمینان حاصل کنید. بر روی دستگاه‌های اندرویدی، شما به آسانی می‌توانید به منوی تنظیمات سریع با ۲ بار پایین کشیدن قسمت بالای صفحه نمایش، دسترسی پیدا کنید. در اینجا می ‌توانید آیکونی که زیر آن (Location) نوشته شده را ببینید. مطمئن شوید که به درستی فعال و نشان‌شده است – اگر به رنگ طوسی و کمرنگ درآمده باشد و خطی روی علامت آن کشیده شده باشد یعنی خاموش است. شما همچنین می‌توانید از طریق منوی اصلی به تنظیمات بروید و نشانگر مربوط به Location را با یکبار لمس کردن روی ON قرار داده و مشخصات را حتما در حالت High accuracy فعال کنید.

شما حتی می‌توانید از یک اپلیکیشن همچون GPS Booster استفاده کنید. این برنامه کمک می‌کند کارایی GPS روی دستگاه‌های اندرویدی بالاتر برود . در دستگاه‌های اپل، به قسمت تنظیمات بروید و بر امنیت (Privacy) ضربه بزنید تا خدمات موقعیت (Location Services ) را ببینید. آنگاه مطمئن شوید که نشانگر آن سبز است.

پوکمون گو باز نمی‌شود

اگر به هیچ وجه نمی‌توانید پوکمون گو را باز کنید، دستگاهتان را ری‌استارت کرده و در شروع مجدد آن بازهم امتحان کنید. اگربازنشد، ممکن است مشکل از سرور باشد. شما می‌توانید صفحه وضعیت سرور را بررسی کنید. اگر سرورها مشکلی نداشتند و شما بازهم نتوانستید پوکمون را باز کنید، بازار اپلیکیشن گوشیتان را باز کرده و دنبال پوکمون گو بگردید. امکان بروزرسانی آن را بررسی کنید. اگر این راه حل هم جواب نداد، شما باید برنامه را حذف و مجددا نصب کنید. نگران نباشید، اطلاعات شما در ابر اطلاعاتی ذخیره خواهد شد پس هنگامیکه دوباره وارد برنامه می‌شوید، اطلاعات روند بازی شما قبلا ذخیره شده است.

ماژول‌های طعمه و بوی بخور فعال نیستند

اگرهنگام بازی متوجه شدید که ماژول‌های طعمه و بخورها فعال نیستند و نمی‌توانند هیچ پوکمونی جذب کنند, یک ترفند هست که می‌تواند این مشکل را حل کند. برای رفع این مشکل ساعت گوشی را با ساعت شبکه یکسان کنید. این همان زمانی است که شبکه گوشی شما برقرار می‌کند و بنظر می‌رسد که مشکل بسیاری از کاربران با همین راه حل ساده، رفع شده است.

مربی پوکمونم تکان نمی‌خورد

وقتی شما راه می‌روید، مربی نیز باید همراه قدم‌های شما حول محور نقشه پوکمون گو حرکت کند. اما ممکن است گاهی متوجه شوید که این کاراکتر حرکت نمی‌کند و فقط در یک نقطه درجا می‌زند. اگر مربی پوکمون شما تکان نمی‌خورد وشما نیز نمی‌توانید منو را باز کنید احتمالا به این معناست که بازی شما از کار افتاده و شما باید برنامه را ببندید و دوباره باز کنید. برای شروع مجدد در دستگاه‌های اندرویدی، دکمه برنامه‌های اخیردر پایین صفحه سمت راست – یک دکمه مدور – را فشار دهید. در میان برنامه‌های درحال اجرا به دنبال پوکمون گو بگردید و سپس بر X کنار اسم آن ضربه بزنید یا آن را با انگشتتان به سمت راست بکشید. روی دستگاه‌های اپل، دکمه Home Button را دو بار فشار دهید. پوکمون گو را یافته و آیکون آن را به بالا بکشید. سپس می‌توانید دوباره برنامه را باز کنید چون مشکل آن حل شده است.

وقتی می‌خواهم پوکمون بگیرم برنامه بی‌حرکت و فریز می‌شود

خیلی ناامید کننده‌است که مدت زیادی منتظرید تا یک پوکمون بگیرید و حالا که گرفتید، برنامه ثابت مانده و ازکار می‌افتد. این اتفاق حتی ممکن است وقتی درگیر یک مبارزه هستید بیفتد. اگر برنامه به دستورات شما پاسخ ندهد و شما نیز نتوانید منو را باز کنید یا توپی که پرتاب کرده‌اید از چرخش بازماند، ابتدا با خاموش و روشن کردن ارتباط داده‌هایتان تلاش کنید مشکل را رفع کنید. اگر این راه پاسخگو نبود، شما باید از شیوه ی ری استارت و شروع مجدد که در مورد قبلی توضیح دادیم، استفاده کنید. خوشبختانه وقتی پوکمون گو دوباره بازمی‌شود، پوکمونی که در تلاش گرفتن آن بودید سرجایش است.

update-650-80

سرعت پوکمون گو پایین است و مدام از کار می‌افتد

اگر پوکمون گو مدام در حال بازی از کار‌می‌افتد، سرعت آن پایین است یا لگ دارد، بررسی کنید که حتما آخرین نسخه در دسترس را نصب کرده باشید. برروی هردو نوع دستگاه‌های اپل و اندروید، بازار اپلیکیشن را باز کرده و پوکمون گو را جستجو کنید و اگر نسخه جدیدی وجود داشته باشد که شما نصب نکرده باشید، میتوانید دکمه Update را مشاهده کنید. معرفی آخرین نسخه‌ها بدین معناست که توسعه دهندگان برنامه بی وقفه آن را بهینه می‌سازند و شما نیز مشکلات و باگ‌های نسخه‌های پیشین را پشت‌سر ‌می‌گذارید. یک بروزرسانی تازه (نسخه 1.0.3) زمان بارگذاری‌ها را بهبود بخشیده و سرعت انتقال را بیشتر کرده است. این نسخه باعث شد سرعت اجرای برنامه نیز افزایش یابد . همچنین تعدادی از مشکلات و باگ‌های نسخه‌های پیشین را رفع کرد. اگربا پوکمون خود مشکلی دارید، حتما آن را بروزرسانی کنید.

پوکمون گو بر روی گوشی من کار نمی‌کند

پوکمون‌گو برروی دامنه وسیعی ازگوشی‌ها ازاندروید وآیفون کارمی‌کند. اما اگر دستگاه شما نسبتا قدیمی است ممکن است متوجه شوید که روی آن اجرا نمی شود. اگر گوشی شما آیفون است، حتما لازم است آیفون 5 یا جدیدتربا سیستم عامل iOS 8 یا تازه تر باشد. اگر می‌خواهید بر روی یک دستگاه اندرویدی پوکمون‌گو بازی کنید، حتما باید از اندروید 4.4 کیت‌کت یا تازه تر پشتیبانی کند و وضوح تصویر صفحه نمایش آن حداقل 720 x 1280 باشد. اگردستگاه شما این حداقل ویژگی‌ها را نداشته باشد، شما نمی‌توانید پوکمون‌گو بازی کنید واگر واقعا مشتاقید تا پوکمون بازی کنید، بایستی یک گوشی جدید تهیه کنید.

battery-650-80

وقتی پوکمون بازی می‌کنم، باتری‌ام زود خالی می‌شود

پوکمون‌گو بازی‌ایست با کیفیت بالای گرافیکی که از GPS وهمچنین اینترنت گوشی شما استفاده می‌کند وهردو این‌ها عوامل قدرتمندی در استفاده از باتری گوشی هستند. پیش از انجام این بازی حتما راه‌حل‌های چگونگی بهینه‌سازی مصرف باتری را جستجو کنید.

30 thoughts on “چگونه مشکلات Pokemon Go را رفع کنیم؟

 1. بازی پوکمن گو تا چند روز پیش از ایران پشتیبانی نمی کرد و باید با فیلتر شکن ازش استفاده می کردی ولی بعد از مدتی این مشکلو رفع کرد و خالا بدون فیلتر شکن میشه ازش استفاده کرد.

 2. alireza majidi گفت:

  سلام خسته نباشید من بازی پوکمون گو رو روی گوشیم نصب کردم و وقتی دکمه sing up with google رو میزنم میگه متاسفیم و دوباره امتحان کن و البته در بالای صفحه GPS not found رو میاره نمیدونم چیکار کنم…لطفا کمک کنید :(

 3. babak گفت:

  سلام من وقتی وارد بازی میشم نتم قطع میشه (سایفون هم غیر فعال میشه)نمیتونم وارد بازی بشم توروخدا کمکم کنین

  1. کیانوش گفت:

   اره منم اینجوری شده لطفا کمک کنید

  2. Ali گفت:

   خب وارد نشو

 4. sooshyan گفت:

  اقا یه فیلتر شکن خوب بگید که بشه باهاش رفت تو نمیاره لامسب

  1. سهراب گفت:

   هات اسپات شیلد

   1. ghazal گفت:

    poliye.verzhen free nadare????

 5. سهراب گفت:

  توپم تموم شده نمیتونم پوکمون بگیرم چ کنم

  1. رضا گفت:

   بروازسایت جمگیفت بخر

  2. هالا هرکی گفت:

   یه نقطه هایی تو شهر هس که وقتی میری اونجا دایررو میچرخونی بعد دست رو حبابا میزاری بهت
   توپ و اینا میده

 6. Fahad گفت:

  سلام من لول 6 ولی عضو تیم نیستم

  1. Fahad گفت:

   اگه میشه کنیم کنید پروبال تموم کردم

 7. بهنام گفت:

  سلام من ایفون ۶ دارم. پوکمون بازی میکردم که ios و خوده پوکمون گو رو آپدیت کردم. از اونجا به بعد وارد بازی نمیشه .(اروری که میده اینه -unable to authenticate .please trye again) و وارد بازی نمیششه یک نفر از دوستانم که مثل من آپ کرده بازی رو نمیتونه مثل من وارد بشه. من راه های زیادی رو امتحان کردم. وی پی ان چند مدل استفاده کردم . از طریق جیمیل وارد شدم ولی نشده. جیمیلی که اول بازی برام فرستاده از اونجا اف کردم دوباره وارد جیمیل شدم بازی وارد بازی نشده. البته روی گوشی اندرویدامتحان کردم ایدیمو بالا اورده ولی برای گوشی خودم نمیاد . لطفا راهنمایی کنید منو.

  1. ali گفت:

   من هم همین مشکل رو دارم لطفا اگر فهمیدی راه حلشو به منم بگو

   1. niloofar گفت:

    باید چندین بار بزنید تا یبارشو وارد شه ک خیلی رو اعصابه نمیصرفه

  2. ghazal گفت:

   mnm hmin moshkelo daram

 8. مجید گفت:

  سلام این بازی روی تبلت لنوو a 3500 هفت اینچی اندروید 4.4.2 نصب میشه؟؟؟

  1. ااا گفت:

   نه فکر کنم منم اندروید چهار به بالا دارم روش نصب نمیشه میگه مشکلی در تجزیه بسته وجود داشت. باید اندروید پنج به بالا باشه

 9. Sadaf گفت:

  ببخشید من وقتی Pokémon go رو باز می کنم،گزینه ی Google برام نمیاد!!!!
  باید چی کار کنم؟لطفا یکی کمکم کنه.

 10. هالا هرکی گفت:

  تو
  را خدا کمکم کنیدو جوابمو به ایمیلم بفرستین: [email protected]
  یه پوکمون گرفتم یه دراگون بود تمام صفحه گوشی منو پر کرده بود اونقدر هم قوی بود که cp: 189 بود
  ولی توپ وسط هوا گیر کردو نتم پرید چجوری میشه برش گردونم؟

 11. ALI.DRUMS گفت:

  سلام خسته نباشید،خیلی وقته ارور میده.میگه unable the authenticate.من هم جی پی اس هم وای فای هم فیلتر شکن روشنه ولی اینو میگه،اولین بار یه جیمیل داشتم اون میشد،اون جیمیلو حذف کردم دیگه نمیاد،چیکار کنم؟

 12. Ali گفت:

  سلام ببخشید من وارد میشوم ارر میدهد ومینویسد aunable

 13. Ali گفت:

  میده.میگه unable the authenticate.من هم جی پی اس هم وای فای هم فیلتر شکن روشنه ولی اینو میگه. لطفا فوری جواب رو به ایمیلم بفرستید
  ایمیلم:[email protected]

 14. امیر گفت:

  برای من وقتی می‌خوام داخل شم هی ارور میده تازه فیلتر شکنم رو روشن میکنم لطفاً کمکم کنید

 15. hossein گفت:

  این مشگلو چطوری حل کنم
  unable to authenticate.plase try again

 16. محراب گفت:

  سلام آقا من یه مشکل دارم تبلتم اندروید 5.0.2 سامسونگ با سایفون که میرم میزنم گوگل اکانتمو انتخاب میکنم بعد توپه میچرخه دیگه از اون جلوتر نمیره چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *