انجام خیلی از پروژه های نوآورانه نیازمند حضور افراد حرفه ای و ماهر است تا بتوانند با توانایی های یکدیگر فعالیت های خلاقانه و متنوعی را انجام دهند. چنین تیم هایی شامل افرادی با مهارت های مختلف است و هر کدام به نحوی برای پیشبرد پروژه تلاش می کنند. گاهی تمام افراد نمی توانند زیر یک سقف حضور داشته باشند و از نظر موقعیت مکانی با هم فرسنگ ها فاصله دارند.

ریموت بودن (کار از راه دور) مشاغل به چند دلیل مختلف اتفاق می افتد:

 • مدیر پروژه به دنبال افراد توانمند می گردد و بطوریکه فاصله ی مکانی معیار انتخاب اعضای تیم نیست.
 • ممکن است پروژه در محلی اجرا شود که با بقیه ی اعضای تیم فاصله داشته باشد.
 • تغییرات سریع در روند عادی کار تیم پدید می آید و به همین دلیل به حضور فوری اعضای ماهر نیاز پیدا می کند.
 • اعضای تیم به دلیل وضعیت کاری و یا دلایل دیگر محل زندگی خود را مدام تغییر دهند.

زمانی که تک تک اعضای تیم از نظر جغرافیایی فاصله ی زیادی با هم دارند چالش ها و مسائل بسیاری پدید می آید بطوریکه شرکت های خلاق به دنبال راه های جدیدی برای کار کردن اعضا در کنار هم می گردند تا بدون بوجود آمدن هیچ اشکالی پروژه را به اتمام برسانند.

alsdkf-520x520

Adobe جدیدا روی Creative Cloud بررسی انجام داده تا متوجه شود شرکت Obscura مختلف چگونه از فاصله ی زیاد با اعضای گروه ارتباط برقرار می کنند. یکی از چالش های اصلی Obscura به زمانی مربوط می شد که اعضای جدید به تیم اضافه می شدند و برای شروع کار به ابزار احتیاج داشتند.

در سال های گذشته زمانی که یکی از اعضای تیم (که به صورت راه دور مشغول به کار بود) به نرم افزار خاصی احتیاج پیدا می کرد باید آن نرم افزار را از طریق سی دی های پستی دریافت می کرد و برای نصب کردن آن به دنبال شماره سریال های خاصی می گشت و هر بار که برای آن نرم افزار نسخه ی جدیدی منتشر می شد آن را به روز می کرد. حالا شرکت Obscura از Adobe Creative Cloud استفاده می کند که امکانات زیادی را در خود جا داده و تمام مشکلات گذشته را به راحتی حل کرده است. با وجود Adobe Creative Cloud ابزار های لازم برای افرادی که به صورت را دور کار می کنند فراهم می شود. در صورتیکه یکی از اعضا در حال انجام پروژه است و ناگهان متوجه شود که به یک اپلیکیشن جدید نیاز دارد می تواند از عضویت Crative Cloud استفاده کند تا اپلیکیشن مورد نظر را نصب کند و برای این کار به هیچ شماره سریالی احتیاج پیدا نخواهد کرد. این برنامه قصد دارد مشکلات متداول گذشته را حل کند.

shutterstock_254673043-520x583

به این ترتیب زمانی که عضو جدیدی به گروه اضافه می شود باید برای او یک تاییدیه ی Creative Cloud دریافت کنید سپس عضو جدید می تواند بالافاصله از تمام امکانات آن استفاده کند. مدیر نرم افزاری Obscura می گوید: ما معمولا زمانی که قصد داریم در اعضا تجدید نظر کنیم و یا در شرایط تخصصی به حضور یک فرد حرفه ای احتیاج داشته باشیم عضو جدید استخدام می کنیم. Adobe Creative Cloud موقعیتی به وجود می آورد که به تمام اپلیکیشن های خلاقانه دسترسی پیدا کنید و یا با تغییر محل زندگی پروژه های کاری را با خود منتقل کنید.

یکی دیگر از نکات مثبت Creative Cloud این است که کسانی که از فاصله ی زیاد با هم همکاری می کنند می توانند فایل های خودشان را با هم به اشتراک بگذارند. با این کار عضو جدید در جریان کار قرار می گیرد و ایجاد تغییر در جوانب مختلف کار به سرعت انجام می گیرد. قابلیت انتقال فایل می تواند انعطاف کاری را بیشتر کند. با وجود این امکانات یعنی انتقال سریع فایل ها، پروژه های شما خیلی سریع تر به پایان می رسد.

درصورتیکه هر کدام از اعضای تیم از یک نرم افزار خاص استفاده کنند مسلما تداخل پیش می آید ولی زمانی که همه ی آن ها از یک نرم افزار استفاده می کنند هماهنگی گروهی بیشتر می شود. یکی از ضروریات هر کسب و کاری بررسی منظم بخش های فنی است و یکی از اهداف اصلی گروه کم شدن زمان لازم برای مدیریت چنین بخش هایی است. با وجود بهترین تکنولوژی مربوط به این زمینه تمام گروه ها می توانند در کمترین زمان ممکن به خوبی به تمام برنامه ها رسیدگی کنند.

Obscura هم با استفاده از این نرم افزار توانست به تمام کارمندان در پیشبرد کار ها کمک کند و به طرق مختلف در زمان صرفه جویی کند به علاوه قادر بود بهترین ابزار های موجود را _بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی_ در اختیار اعضا قرار دهد.

3 thoughts on “نگاهی به درون تیم های از راه دور

 1. چقدر خوب است شرکت های معروف دنیا به فکر رشد و موفقیت گروه ها و شرکت های کوچک و ریموت هستند. کاش در ایران هم چنین انگیزه ای وجود داشت.

 2. اسماعیل گفت:

  با سلام
  همیشه فرصت ها را باید خلق کرد و نباید منتظر معجزه شد
  مدیریت سایت بروز فایل ( http://www.berozfile.ir )

 3. با سلام
  همیشه فرصت ها را باید خلق کرد و نباید منتظر معجزه شد
  مدیریت سایت بروز فایل | اسماعیل لطفی
  http://www.berozfile.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *