بسیاری از کارآفرینان، استفاده از وام برای شروع کار را روش مناسبی نمی دانند.  گرچه پول همیشه ابزاری مفید است، اما برخی ترجیح می دهند راه های سودآور دیگری را در پیش بگیرند. راه هایی که درنهایت مجبور نشوند سودی را که به دست آورده اند با دیگران سهیم شوند.

یازده کارآفرین از موسسه کارآفرینی Young توصیه های خود برای حذب سرمایه گذاری و کسب درآمد بیش تر را در اختیار شما قرار می دهند.

 1. استفاده از کارت اعتباری

به ندرت به مشتری هایی که در کار تجارت هستند چنین توصیه ای می کنم، اما در برخی موارد دریافت وام با کارت اعتباری می تواند راهی مناسب برای شروع کسب و کار باشد. خصوصاً وقتی شما در شرایطی نیستید که بتوانید از امکانات مالی بانک ها سودی ببرید و به دنبال شیوه های سرمایه گذاری های سنتی نیز نمی گردید، چنین پول هایی به شدت کمک کننده هستند.

شرط لازم این است که یک سال سابقه کار با کارت اعتباری داشته باشید تا بتوانید برای دریافت وام اقدام کنید. یکی از خوبی های استفاده از شرایط کارت اعتباری این است که چنین امکانات ویژه ای در صورت استفاده از کارت بانکی شخصی تان به شما تعلق نمی گیرد. به علاوه شما می توانید در مورد زمان و چگونگی پرداخت وام نیز وارد مذاکره شوید.

دورا بروشتین

 1. اوراق مشارکت

وقتی از مسیر کاری آینده تان اطمینان ندارید استفاده از این اوراق راهی فوق العاده برای افزایش بودجه شماست. اساس کار، دعوت به مزایده است: «نیاز به 500 هزار دلار بودجه داریم». سپس بر اساس بودجه ای که سرمایه گذاران به شما اختصاص می دهند، برای خودشان سهم در نظر می گیرید. سرمایه گذاران می توانند انتخاب کنند که می خواهند با پولی که به دست می آورند چه کنند: آن وام را بگیرند و بعدها در طول زمان پرداخت بنمایند یا سهام را نگه دارند و در دفعات بعدی مزایده به مبلغ بالاتری دست پیدا کنند. این راه تا زمانی که کار و بار شما راه بیفتد، کمک قابل توجهی به بودجه شما می کند.

پابلو ویلالبا

 1. حمایت کننده های مالی

دریافت پول از دوستان و خانواده و متکی بودن به آن ها به تدریج به نقطه ای می رسد که شما می توانید بودجه خود را به بهترین نحو مدیریت کنید. حتی تا جایی که مالک 100% اموال شرکت خود باشید. ممکن است مستقل بودن و نبود هیچ گونه وجه نقد در بانک به نظر ترسناک برسد، اما این که شما مالک تمام و کمال باشید و قادر باشید سرنوشت شرکتتان را تعیین کنید هم می تواند در نهایت به جاهای خوبی ختم شود.

اندرو آنگوس

 1. کمک های مالی مردمی

خیلی از کسب و کارهای نه چندان بزرگ، به دنبال روش هایی برای بدست آوردن بودجه هستند. یکی از معروف ترین راه ها برای به دست آوردن سرمایه ی اولیه در کنار معروف تر شدن شرکت، استفاده از حمایت های مالی مردمی است.

در صورتی که تولید کننده هستید، حمایت مالی شما می تواند از راه پیش فروش محصولتان تامین گردد. راه دیگر پرداخت جوایز و منافع به افرادی است که پیشاپیش برای کار شما سرمایه گذاری کرده اند. در سال های اخیر استفاده از این روش منصفانه، به صورت قابل توجهی باب شده است.

کوین تای

 1. کارت شارژ

قبل از شروع کار شرکتم، فکر می کردم  کارت شارژ نوعی کارت اعتباری است. در حالی که این دو کاملاً با هم متفاوت اند.

کارت شارژ دارنده کارت را قادر می سازد به مقادیر بسیار بیش تری پول دسترسی یابد. حال آن که با کارت اعتباری وجه محدودی را می توان دریافت کرد. ضمن این که با کارت اعتباری در مدت زمانی محدود باید این پول بازپس داده شود (معمولاً در کم تر از 90 روز).

اگر به دنبال کسب بودجه برای شرکت خود هستید و فرصت کمی در اختیار شما است (مثلاً زمانی که مشتری هایتان هنوز پولتان را پرداخت نکرده اند) کارت شارژ راه حلی عالی برای شماست.

ZinePak موسسه ای است که کارت شارژ ارائه می دهد. موسسه ای که ما توصیه می کنیم Plum Card از گروه آمریکن اکسپرس است. وقتی با این موسسه کار می کنید در صورتی که طی 10 روز از مهلت پرداخت، تمام شارژ خود را بپردازید، 1.5 درصد این پول به عنوان جایزه به شما برگردانده می شود.

بریتانی هوداک

 1. اموال داخلی

هنگامی پرچم قرمز در شروع کسب و کار شخصی بالا می رود که صاحبان کار، به پروژه خود متعهد نباشند. در چنین شرایطی کارمندان به سرعت شغل خود را ترک می کنند. وقتی سرمایه گذار تمام آن چه برای شرکتی هزینه کرده را از دست بدهد و به ازای آن نیز سودی به دست نیاورد، شرکت به تدریج ورشکسته خواهد شد.

درصورتی که پول خودتان را وارد شرکت کنید شانس بسیار بالاتری برای موفقیت خواهید داشت. تضمین می کنم حتی بیشتر از زمانی که منابع تامین کننده هزینه های شرکت از سوی سرمایه گذاران باشد. به تدریج می توانید پا فراتر بگذارید و از کارمندان نیز بخواهید در شرکت سرمایه گذاری کنند. با این کار هم تعهد بیش تری به کسب و کار شما پیدا می کند و هم شما سرمایه ی مورد نیاز برای تامین بودجه شرکت را به دست خواهید آورد.

لیام مارتین

 1. وام تجهیزات

دریافت وام برای فراهم کردن وسایل موردنیاز شرکت مطمئن تر از شرایطی است که بابت آنچه در آینده قرار است بفروشید وام دریافت کنید. می توانید برای خرید خیلی از وسایلی که برای راه انداختن یک شرکت مورد نیاز است تا 100% مبلغ آن، وام دریافت کنید. از سرور و کامپیوتر گرفته تا مبلمان و تعمیرات دفترکار.

داشتن یک ضامن خوب که ضمانت به پرداخت وام می کند، به نفع شرکت شماست. هم چنین به وام دهنده اطمینان می دهد حتی در صورتی که کسب و کار شما با شکست رو به رو شود، ضامن پرداخت کننده تمام پول خواهد بود. با این کار می توانید مبالغی را که می تواند چرخ های کار شما را بچرخاند به خوبی در شرکت به کار بگیرید بدون این که بابت هزینه وسایل مورد نیاز پرداخت کنید. من طرفدار دریافت وام های دیگر نیستم؛ چراکه باعث ورشکستگی شرکت های نوپا می شود و تقریباً غیرممکن است بتوان آن ها را در زمانی اندک بازپس داد.

رابی هیل

 1. سود حاصل از فروش

زیگ زیگلار حرف خوبی زده است: «کاسب ترسو، بچه های لاغری خواهد داشت!». این گفته، به خوبی منعکس کننده واقعیت خرید و فروش و گسترش کسب و کار است. در صورتی که نگران فروش باشید، قطعاً اوقات سختی در انتظار شما خواهد بود.

بهترین راه تقویت کارتان، فروش است.  تلفن را بردارید، به مشتری ها زنگ بزنید و پیشنهاد بدهید. ما متوجه شده ایم که مشتری ها دوست دارند کسی برایشان شرایط خرید و نحوه پرداخت را آماده کند. با دانستن این موضوع بخشی از  کسب و کارمان را به پیشنهادهای فروش اختصاص دادیم که موجب شد 20هزار دلار برایمان به ارمغان بیاورد. فروش، درمان کننده ی خوبی است!

کریس بریسون

 1. وام شغلی

یک گزینه ی پیشنهادی ایمن و مطمئن، استفاده از موسسه هایی است که با نرخ سود پایین به شما وام می دهند. اگر برای شما امکان پذیر است، جهت دریافت چنین وام هایی اقدام کنید. این موقعیت به شما امکان می دهد با انعطاف بیش تری خرج کنید و همان مبلغی که خرج کرده اید را به موسسه پس بدهید. در صورتی که شرکت تولیدی هستید، عقد قرارداد گزینه ی خوبی است. چرا که هرزمان اوضاع مالی شرکت با مشکل مواجه شد و نیاز به فروش محصول برای پرداخت هزینه ها داشتید، به کمکتان می آید.

الکس فریدمن

 1. درآمد حاصل از محصولات جدید

با کارآفرینان بسیاری کار کرده ام و به بسیاری از آن ها راهنمایی داده ام. خیلی از آن ها معتقدند گزینه های مالی زیادی در کسب و کار خود ندارند. درحالی که هیچ محصول جدیدی ندارند یا حتی به فکر تولید محصولات جدید نیستند. نکته این جاست: به یاد داشته باشید که خیلی از شرکت ها هرگز نمی توانند به وام دسترسی پیدا کنند و همچنین در ابتدای کارشان وام بانکی نیز به آن ها تعلق نمی گیرد. در چنین مواردی تنها راه حل، «پول درآوردن» است.

پس قبل از آن که به راه حل های دیگر فکر کنید به یاد بیاورید که آیا فروش خوبی دارید؟ اگر نه، چه چیزی برای پیشنهاد دادن به مشتری ها دارید که پول بیش تری برای شما به دنبال داشته باشد؟ چه خط کاری جدیدی می توانید به شرکتتان اضافه کنید؟ شرکت نرم افزاری ویدویی را می شناسم که شروع کسب بودجه شان با دادن مشاوره برای ساخت ویدیو بود. به تدریج با کسب پول بیش تر، از کار و کاسبی خدمات دهنده، به شرکتی فروشنده ی محصولات ویدیویی تغییر ماهیت دادند و جان سالم به در بردند.

ناتالی مک نیل

 1. فرشتگان سرمایه گذار

اگر محصولتان ارزشش را داشته باشد، پول به راحتی به سمتتان سرازیر می شود. قسمت سخت ماجرا یافتن انسان های مهربانی است که پیشنهادهای جالبی برای شرکتتان داشته باشند که به نفع کسب و کار و پیشرفت شما باشد.

برای شروع جمعی از دوستان و اقوام را گرد هم بیاورید و از آن ها در مورد پیشنهادهایشان بپرسید. از لیست آشنایان پدر و مادرتان استفاده کنید. از صفحه شلوغ و پرطرف دار فیس بوک خواهرتان بهره ببرید. ببینید می توانید این جمع های کوچک را به هیجان بیاورید؟

اگر بتوانید فرشته ای سرمایه گذار را ظاهر کنید، کم کم می توانید خط تولید خود را گسترش بدهید. اینکه بتوانید شخصیت هایی را پیدا کنید که از کسب و کار شما تعریف می کنند؛ آدم هایی که مشتاق اند سرمایه شان را در اختیار شما قرار بدهند و پشت پرده بمانند، اهمیت زیادی دارد. مطمئن باشید اگر محصول خوبی ارائه بدهید، مردم پول خوبی بابتش خواهند داد.

تای مورس

2 thoughts on “11 روش سرمایه گذاری برای کارآفرینانی که اهل شراکت نیستند

 1. احساس می‌کنم این مطلب ترجمه‌ایست که زیاد با کشور خودمون همخوانی نداره، مثلا کارت اعتباری و کارت شارژی که گفتید اصلا من نفهمیدم چون احتمالا چنین چیزهایی در ایران نیستند.

 2. شریفی گفت:

  باسلام
  لطفا مطالبی که در ایران کاربردی و راه گشا باشد،بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *