در ۱۱ ماه گذشته از دست رفتن داده‌ها (اطلاعات) و خرابی اطلاعات آنها ۱.۷ تریلیون دلار برابر با ۵۰% تولید ناخالص داخلی‌ آلمان را در بر گرفته است.بر اساس اطلاعات شرکت EMC از دست رفتن داده با شیب %۴۰۰ از سال ۲۰۱۲ افزایش یافت در حالی‌ که با کامل تعجب ۷۱% از سازمانها اعتماد به نفس کافی‌ در توانایی خود برای بازیابی آن داده ها را بعد از این اختلال را نداشتند.

خبر خوب این است که بطور کلی‌ تعداد حوادث از دست دادن داده در حال کاهش است. با این حال حجم از دست رفتن داده در طول یک حادثه به صورت تصاعدی در حال رشد می باشد:

 • ۶۴% از شرکت‌ها تجربه مواجه با از دست دادن داده یا خرابی آن را در ۱۲ ماه گذشته داشته اند.
 • کسب و کار بطور متوسط بیش از ۳ روز کاری (۲۵ ساعت) خرابی‌‌های غیر منتظره را در ۱۲ ماه گذشته تجربه کرده اند.
 • عواقب این اختلالات برای دیگر شرکت‌های تجاری، از دست دادن در آمد (%۳۶) و تاخیر در توسعه محصول (%۳۴) بوده است.

گرایش‌های کسب و کار از جمله داده‌های بزرگ، تلفن همراه و اَبر هیبریدی چالش جدیدی در زمینهٔ حفاظت از داده ایجاد کردند:

 • ۵۱% از کسب و کار فاقد هرگونه برنامه بازیابی هنگام وقوع فاجعه بر هر یک از محیط‌های خود بوده اند و تنها ۶% از آنها برنامه‌ای برای هر ۳ داشتند.
 • در واقع، %۶۲ از داده‌های بزرگ رده بندی شده، تلفن همراه و ابر هیبرید محافظت شان “سخت” است.
 • با %۳۰ از تمام داده‌ های اولیه واقع در نوعی فضای ذخیره سازی ابری، این می‌‌تواند به از دست دادن قابل توجهی منجر شود.

اتخاذ فناوری‌های پیشرفت در زمینه حفاظت از داده ها، احتمال اختلال داده را بطور چشمگیری کاهش می‌‌دهد و شرکت‌ های زیادی رو به چندین فروشنده در زمینه IT می‌‌آورند تا چالش‌های حفاظت از داده شان را حل کند. در حالی‌ که، رویکرد انباشته سازی برای استقرار اینها می‌‌تواند خطرات را افزایش دهد:

 • شرکت هایی که استراتژی در دسترس بودن مداوم را گسترش نداده اند ۲ برابر بیشتر از آنهایی که تا به حال بوده اند از از دست دادن داده‌ ها رنج خواهند برد.
 • کسب و کار هایی که از ۳ یا بیشتر ۳ فروشنده برای تامین راهکاریی برای حفاظت داده شان استفاده می کنند ۳ برابر بیشتر آنهایی که استراتژی حفاظت از داده شان را تنها در دست یک فروشنده قرار می‌‌ دهند، داده از دست خواهند داد.
 • آن دسته از شرکت هایی که از ۳ فروشنده بهره می‌‌برند بطور میانگین ۳ میلیون دلار برای حفاظت از داده شان در مقایسه با آنهایی که تنها از یکی‌ بهره می‌‌برند، سرمایه باید هزینه کنند.
شرکت کنندگان در نظرسنجی شاخص حفاظت داده EMC، رتبه هایی را بر اساس جواب هایشان، رتبه بلوغ حفاظت از داده در یکی‌ از چهار دسته(برای کسب اطلاعات بیشتر متدولوژی مربوطه را مطالعه کنید)، به دست آورده اند:
 • اکثریت قریب به اتفاق (۸۷%) از کسب و کار در پائین دو دسته بلوغ حفاظت از داده رتبه بندی شدند.
 • در سطح جهانی‌ ۱۳% جلوتر از منحنی، رتبه دهی‌ شده اند، شامل ۱۱% طبقه بندی شده به عنوان “پذیرندگان” و ۲% به عنوان “رهبران”.
 • چین دارای بیشترین تعداد شرکتِ جلوتر از منحنی (۳۰%) و امارات متحده عربی‌ کمترین تعداد (۰%) است.
 • شرکت‌های بسیار بزرگ دارای ۵۰۰۰ کارمند دو برابر بیشتر جلوتراز منحنی (۲۴%) نسبت به شرکت‌های کوچکتر دارای ۲۵۰ تا ۴۴۹ کارمند(۱۲%)، بوده اند؛ شرکت‌های موجود در آمریکا و هلند از بزرگترین پیشگامان خارج از آسیا اقیانوسیه و ژاپن،بوده اند.(بین ۲۰% تا ۲۱%)
Guy Churchward، رئیس،فناوریهای پایه ای EMC می‌گوید:
این پژوهش روی تاثیرات مالیِ خرابی‌ و از دست رفتن داده برنامه ریزی نشده ی کسب و کار در همه جا صورت گرفته است. از نظر ۶۲% از تصمیم گیرندگان IT که با امنیت اَبر هیبرید،داده بزرگ و تلفن همراه، در چالش هستند این مقاله را به میزان قابل توجه‌ ای قابل فهم دانسته اند و این مساله را یک مساله چالش بر انگیز برای کسب و کار در آینده می دانند. ما امیدواریم که شاخص حفاظت از داده‌ها در سطح جهانی‌ توسط رهبران IT بی‌ درنگ مورد مکث و تجدید نظر قرار گیرد که آیا در حال حاضر راه حل حفاظت از داده در تراز با الزامات امروزی کسب و کاhcر و اهداف بلند مدتشان هست یا خیر.
شاخص جهانی حفاظت از داده EMC، گرد آوری شده توسط Vanson Bourne است که 3300 از تصمیم گیرندگان در زمینه IT از کوچک تا رده سازمانی را بین 24 کشور مورد بررسی قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *