به مانند دیگر پرچم داران سامسونگ که در سال های اخیر عرضه شدند، همه به گونه ای پیش بینی می کردند گلکسی نوت 4 در سال جاری معرفی گردد. خدا رو شکر که در این نسخه سامسونگ تصمیم گرفته از حداقل آلیاژ فلزی بهره بگیرد و آن را خرج شاسی دور تا دوری گوشی کند. این تغییر در واقع می تواند تغییر و جهش نژادی سری های نوت محسوب گردد. استفاده از فلز موردی بود که بسیاری از طرفداران سامسونگ، از این شرکت درخواست می کردند. علاوه بر این ها سامسونگ از رقیب خود ال جی نیز عقب نیفتاده و گوشی نوت 4 را به صفحه نمایش Quad HD مجهز کرده است. در آن باکسینگ این گوشی برخی ویژگی های نوت 4 را معرفی خواهیم کرد.

محتویات جعبه:

زمانی که جعبه گوشی را باز می کنید شاخص ترین وسیله ای که به چشمتان خواهد آمد خود نوت 4 است! این پرچم دار جدید سامسونگ بسیار اعلا ساخته شده و در دست گرفتن آن نیز با شکوه است. به راحتی می توان فهمید که مواد سازنده برای ساخت گوشی با کیفیت هستند. همانطور که انتظار می رود جعبه دارای یک کابل میکروUSB، باتری، هدفون، شارژر و قلم sPen است. همچنین یک دفترچه راهنما نیز در جعبه گوشی گنجانده شده است.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-17-54.605Z

نگاه اولیه:

همانطور که گفته شد اعلا بودن گوشی خصوصیت بارز آن است و به هیچ وجه زیبایی آن و مواد سازنده آن را نمی توان با گوشی های اسبق مقایسه کرد. اولین موردی که باعث ارتقای کیفیت گوشی در دید شده است  فلز دور گوشی می باشد البته این اولین بار نبود که سامسونگ از فلز در اطراف گوشی استفاده کرده است پیشتر در گلکسی آلفا، سامسونگ فلز دور تا دوری گوشی را تست کرد.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-20-24.380Z

چرم مصنوعی (پلاستیکی) به کار گرفته در پشت گوشی که از نسل قبلی یعنی نوت 3 به ارث برده است نیز بر زیبایی گوشی جدید تاثیر گذاشته است. البته در این سری خبری از دوخت مصنوعی و جعلی در اطراف این لایه چرم نیست.با تمام این تفاصیل باز هم روند طراحی کلی گوشی به مانند نمونه های سابق است اما باید از کیفیت بهتر مواد سازنده قدردانی کرد.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-20-07.297Z

سامسونگ از آخرین ورژن تاچ ویز رابط کاربری مشهور استفاده کرده که بر روی اندروید 4.4.4 کیت کت پیاده سازی شده است. برخی تغییرات در این نسخه تاچ ویز دیده می شود مثلا عناصر کارتونی در این رابط کاربری بیشتر استفاده شده است. در این گوشی باید شاهد استفاده بهتر و تعامل بیشتر میان اپ ها و قلم باشیم.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-19-48.594Z

به مانند گلکسی اس5 که مجهز به یک مانیتور ضربان قلب بود، نوت 4 نیز به چنین امکانی تجهیز شده است. علاوه بر این، حسگر به منظور شاتر دوربین نیز می تواند بکار گرفته شود.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-19-26.817Z

در مورد تگ gapgate که در شبکه های اجتماعی نیز ایجاد شده و در مورد شکاف بین صفحه نمایش و شاسی گوشی است نیز باید گفت در تست انجام شده ما توانستیم برخی کاغذ های با ضخامت را در آن شکاف وارد کنیم اما این کاغذها به هیچ وجه به طور عمیق وارد این شکاف نشدند هر چند که آنجا جا خوش کردند! به هر حال به نظر این مشکل چندان هم حاد نیست چرا که در کتابچه راهنمای گوشی های سامسونگ از جمله نوت 4 به این گپ اشاره شده است و به عنوان هشدار گفته شده است که اصطکاک و ساییدگی باعث پاره شدن این قسمت می شود. این شکاف به هیچ وجه در چشم نیست و یک علت توجه به آن در این سری، شاید کمی بزرگ تر بودن شکاف است.

Firefox_Screenshot_2014-10-03T07-20-39.425Z

در آینده بررسی کاملی از گوشی نوت 4 در پارسیش منتشر خواهد شد اما تا آن موقع به نظر خط تولید گوشی های پرچم دار سامسونگ در کنار سری گوشی های S به سری گوشی های نوت نیز کشیده شده است و سامسونگ در تقابل با بزرگترین رقیب خود یعنی اپل تلاش بسیاری می کند تا نوت 4 را برتر از ای فون6 نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *