یک مطالعه از سازنده‌ی نرم‌افزار‌های اَوَست پیشنهاد کرده است که تنظیم مجددی را که کارخانه به سیستم عامل اندروید داده است آنقدر در ریشه‌کن کردن داده‌‌‌های شخصی از ابزار قدیمی مؤثرنیست. این شرکت توانست در20 گوشی هوشمند اندروید که از eBay خریداری کرده بود بیش از 40000 عکس، 750 ایمیل و پیام‌های متنی، و 250 شماره تماس، همراه با چهار نفر از صاحبان دستگاه‌های قدیمی و حتی یک اپلیکیشن کامل وام را بازیابی کند. برای سخت‌‌‌‌‌‌‌تر کردن اوضاع،کارکنان اَوَست برای اینکه کارشان را کامل کرده باشند درحال استفاده از اطلاعات بازیابی شده بودند.

درحالی‌ که اَوَست و کمپانی های دیگر می‌خواهند به شما ابزارهای پاکسازی معرفی کنند، راه‌های دیگری برای امنیت اطلاعات شخصی شما هست وقتی که می‌خواهید به تنظیمات کارخانه بازگردید.

گام اول: رمزگذاری

من توصیه می‌کنم دستگاهتان را قبل از آنکه آن را برای پاک کردن آماده کنید رمزگذاری کنید. درفرآیند رمزگذاری اطلاعات روی دستگاه شما کدگذاری می‌شود. حتی اگر‌در پاکسازی همه‌ی اطلاعات شما از بین نرود، به یک کلید خاص نیاز است تا اطلاعات رمزگشایی شود.

برای رمزگذاری دستگاه اندروید خود به تنظیمات بروید، در قسمت امنیت رمزگذاری تلفن را انتخاب کنید. این ویژگی ممکن است در دستگاه های دیگر در گزینه ی دیگری واقع شده باشد.

androidsetting

گام دوم:  بازگشت به تنظیمات کارخانه

قدم بعدی که شما انجام می‌دهید بازگشت به تنظیمات کارخانه است. در اندروید‎ها با انتخاب بازنشانی به داده‌های کارخانه در گزینه‌ی تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان و‌ بازیابی می‌توانید این کار را انجام دهید. شما باید بدانید که این‌کار همه‌ی اطلاعات شما را از‌بین خواهد برد، و اگرنمی‌خواهید اطلاعاتتان از‌بین برود باید از آن‌ها نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

androidbackup

گام سوم: بارگذاری اطلاعات ساختگی

دنبال کردن گام اول و دوم برای اکثر افراد کافی است، ولی شما می‌توانید یک گام بیشتر برای اضافه کردن یک لایه محافظتی دیگر در‌هنگام پاکسازی اطلاعات شخصی‌تان بردارید. عکس و اطلاعات تماس ساختگی در دستگاهتان بارگذاری کنید. می‌پرسید چرا؟ درگام بعدی به شما خواهیم گفت.

گام چهارم: یک بار دیگر به تنظیمات کارخانه بازگردید

اکنون بهتر‌است بار دیگربه تنظیمات کارخانه بازگردید، بنابراین اطلاعات ساختگی‌تان را پاک خواهید کرد. این کار برای کسی که بخواهد به اطلاعات شما دست پیدا کند سخت‌تر خواهدشد زیرا اطلاعات شما زیر اطلاعات ساختگی دفن شده است.

هنوز خیالتان راحت نیست؟ گام‌های سوم و چهارم را هرقدر دوست دارید تکرار کنید. همانطور که اشاره کردم برای اکثر افراد گام‌های اول و دوم کافی است. بدون پین‌های رمزگذاری که در تنظیمات اولیه کارخانه بازنویسی شده است اغلب رمزگشایی اطلاعات شما غیرممکن خواهد بود.

و در آخر، شما همچنان می‌توانید از یک چکش استفاده کنید یا آن را به داخل توالت بیاندازید اگر به فروختن آن علاقه‌‌ای ندارید. آماده است

One thought on “بهترین روش برای پاکسازی کامل دستگاه اندرویدی

  1. zahra گفت:

    سلام.من گوشی نوت وان دست دوم خریدم وقتی میخام بازنشانی کارخانه انجام بدم از من ی کد میخاد.این کد رو چطوری پیدا کنم؟؟؟
    یعنی خریدار قبلی گوشی براش کد گذاشته بوده؟؟/حالا من باید چیکارکنم راهنماییم کنید.ممنوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *