مارک زوکربرگ مدیر عامل فسیبوک در خلال کنفرانس F8 فیسبوک از ویژگی و روش جدید لاگین به فیسبوک پرده برداری کرد این ویژگی شامل ورود بصورت ناشناس به فیسبوک بود. زوکربرگ در این مراسم عنوان کرده بود که ویژگی جدید باعث خواهد شد تا توسعه دهندگان نرم افزار بتوانند کاربران زیادی را به سمت اپ های خود بکشانند. بسیاری این تغییر در فیسبوک را علامتی از رشد بیشتر و تکامل آن می دانند.

با ویژگی جدید و ورود ناشناس ، فیسبوک راه مجوز ورود به اپ ها را هموار کرد. به این معنا که زمانی که کاربران به واسطه فیسبوک وارد اپی می شنود انها قادر خواهند بود که به طور دقیق کنترل کنند که حق ورود مجوز دار و یا به صورت ناشناس را برای ورود به اپ انتخاب کنند.

البته این وابسته به این است که توسعه دهندگان نرم افزار این قابلیت ورود ناشناس را در اپ های خود بکار گیرند علاوه بر آن توسعه دهندگان مجبورند تا به فیسبوک از خلال Login Review اثبات کنند که اجازه و حق دسترسی برای اپ های آنها واقعا ضروری و مورد نیاز است.

در کل این خبر خوبی برای کاربران است ، چرا که فیسبوک با تغییر در بخش لاگین خود تغییراتی بزرگی را در طرف توسعه دهندگان نرم افزار ایجاد کرده است ، این ممکن است که کار کاربران را برای ورود و دسترسی به اپ ساده تر و هموار کند اما باعث خواهد شد تا توسعه دهندگان مراحل اضافی بیشتری را در بخش مدیریت خود ایجاد نمایند.

تغییرات در بخش لاگین فیسبوک همراه بوده بااضافه کردن چندین گام در بخش Login Review ، بخشی که توسعه دهندگان با پر کردن فرم مخصوص ان و پس از تایید فیسبوک می توانند از ویژگی لاگین فیسبوکی در اپ خود بهره گیرند.

Login Review اپ ها را در سه بخش اصلی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و اگر درخواست مجوز ورود اپ واقعا ضروری باشد آن اپ خاص باید به طور واضح مجوز ورود برای ارسال پست را از کاربران بخواهد و اینکه چگونه بخش پروسه لاگین کار می کند و تا چه اندازه می تواند خود را در برابر ارورها و خرابی ها چک نماید.

فیسبوک به خوبی می داند که اجرای تغییرات یک فرایند بسیار طولانی خواهد بود لذا توسعه دهندگان یکسال وقت خواهند داشت تا اپ های خود را با استانداردها و تغییرات جدید فیسبوک مطابقت دهند.

ادی انیل مدیر محصولات فیسبوک کی گوید :

توسعه دهندگان باید بیشتر روی کاهش مجوز خواهی از کاربران کار کنند و شرایط را طوری ایجاد کنند تا آموزش های لازم به شما داده شود و همچنین توضیح داده شود که چرا آنها از شما اطلاعات ورود می خواهند

او در ادامه افزود که کاربران انتظار شفافیت بیشتری از سوی فیسبوک دارند و شرکت از توسعه دهندگان خواسته است که تعداد پرسش از کاربران برای ورود و مجوز خواهی را به یک بار کاهش دهند.

پاتریک سالیر مدیر مسئول Gigya که ارائه دهنده و تامین کننده ابزار ورود به اپ از طریق شبکه های اجتماعی به شرکت های مطرح و بزرگ است در این باره می گوید که شرکت متبوع او متوجه شده است که استفاده از نرم افزاری که پرسش و درخواست ورود بیش از سه یا چهار بار دارد به طور چشم گیری در عدم استفاده مجدد از آن اپ موثر است. در واقع او صراحتاً اعلام دارد که نرم افزارها نباید چندین بار از کاربران برای ورود درخواست مجوز کنند.

نظرسنجی جدیدی که Gigya انجام داده است نشان می دهد که مجوز های ورود به اپ یک نگرانی بزرگ برای کاربرانی است بدنبال کاهش استفاده از ورود به اپ ها از طریق اکانت های شبکه های اجتماعی خود هستند.

فیسبوک امیدوار است که این روش جدید لاگین خیال کاربران را راحت تر کند و به توسعه دهندگان کمک کند تا با ارائه یک تجربه کاربری بهتر برای مصرف کنندگان ، اپ های خود را بهبود ببخشند. زاکربرگ در مراسم F8 در این باره گفته :

اگر مردم ابزار خاصی را نداشته باشند و برای استفاده از اپ شما باید احساس راحت تر و قابل اعتماد تری داشته باشند. این موضوع (عدم اعتماد) برای هر دوی شما شرایط بدی را ایجاد می نماید و مردم را از یک تجربه شخصی خوب و استفاده از قابلیت های جدید باز می دارد این ممکن است به شما نیز ضربه بزند و بهره گیری از پتانسیل کاربران جدید را بری شما غیر ممکن سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *