براساس آمار و اطلاعاتی که گلس‌دور ارائه داده است، فیس بوک بهترین شرکت برای گذراندن دوره‌ی کارآموزی است. این شرکت بالاترین امتیاز را در زمینه‌ی دوره‌های کارآموزی گرفته است.

گلس‌دور یک وب سایت کاریابی است که بر محیط کار شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا نظارت دارد و در مورد آن‌ها نقد و بررسی‌هایی انجام می‌دهد. این شرکت لیستی از ۲۵ شرکت دنیا را تهیه کرده است که بهترین دوره‌های کارآموزی را به مردم ارائه می‌دهند. این لیست بر اساس بازخورد کارآموزانی است که در این شرکت‌ها دوره‌های کارآموزی خود را گذارنده‌اند؛ از یاهو و گوگل گرفته تا اپل.

این ۱۰ شرکت برتر در زمینه‌ی کارورزی است که حوزه‌ی فعالیتشان فناوری است:

۱. فیس‌بوک

فیس بوک

این شبکه‌ی اجتماعی در گرفتن کارآموزان به شماره‌ی یک در میان همه‌ی شرکت‌ها تبدیل شده است. گلس‌دور به این شرکت امتیاز ۴.۶ از ۵ داده است.

۲. گوگل

گوگل

این غول موتورهای جستجو در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در رتبه‌ی اول این لیست قرار داشت. با این حال فیس بوک این جایگاه را از آن گرفت و از گلس‌دور امتیاز ۴.۶ را دریافت کرد.

یک کارآموز مهندسی نرم افزار در گوگل می‌گوید: اینکه بتوانید از چیزهای فوق العاده‌ای که آن‌ها توسعه داده‌اند دیدن کنید و یا در تولید ابزار و محصولاتی که خلق می‌کنند شرکت داشته باشید، تجربه‌ی فوق العاده‌ای است؛ مخصوصلا اگر هنوز محصل باشید.

۳. کوالکوم

کوالکوم

این شرکت که برای طراحی و تولید فناوری‌های موبایل معروف است بعد از گوگل امتیاز ۴.۵ را دریافت کرد.

یکی از کارآموزان مهندسی این شرکت گفت: کارآموزان به صورت ناخوداگاه می‌خواهند که دوباره برای گذاراندن دوره‌ی کارآموزی و یا حتی گرفتن یک شغل تمام وقت دوباره به این شرکت بازگردند.

۴. اپیک

اپیک

اپیک در لیست کلی شرکت‌ها رتبه‌ی ۵ را دارد، اما در میان شرکت‌های مربوط به تکنولوژی در رتبه‌ی ۴ قرار گرفته است. این شرکت که تخصص ویژه‌اش در زمینه‌ی نرم افزار به ویژه بخش سلامت است، امتیاز ۴.۵ را دریافت کرد.

۵. اینتل

اینتل

این تولید کننده‌ی فناوری‌های دیجیتالی در فهرست کلی امتیاز ۶ را گرفت، اما دربین شرکت‌های مربوط به تکنولوژی ششم شد. این شرکت امتیاز ۴.۴ را دریافت کرد.

۶. مایکروسافت

مایکروسافت

مایکروسافت یکی از با ارزش‌ترین برندهای فناوری دنیا  است که در این لیست با امتیاز ۴.۳ در رتبه‌ی ششم است.

۷. اپل

اپل

اپل یکی از معدود شرکت‌هایی در دنیا است که توانسته به پیشرفت‌های زیادی دست یابد. این شرکت با آن طرفداران خاص خودش رتبه‌ی ۷ را با امتیاز ۴.۳ دارا می‌باشد.

۸.  Texas Instruments

Texas Instruments

این شرکت طراح و تولید کننده با امتیاز ۴.۲ در رتبه‌ی هشتم قرار دارد.

۹. یاهو

یاهو

این شرکت از گلس‌دور امتیاز ۴.۱ را دریافت کرد و در بین شرکت‌های مربوط به تکنولوژی رتبه‌ی ۹ را از آن خود کرد.

به گفته‌ی یکی از کارورزان این شرکت یکی از سخت‌ترین پرسش‌های مربوط به مصاحبه این بود:

اگر اینترنت نباشد، چه کار می‌کنید؟

۱۰. هیولت پاکارد

HP

اچ پی با دریافت امتیاز ۴.۱ در رتبه‌ی دهم این لیست قرار دارد. اما در میان لیست کلی شانزدهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *