اینستاگرام اپلیکیشن خوبی برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های جالب و متفاوت است. اما باید قبول کرد افرادی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند الگوهای خاصی را در به اشتراک گذاشتن عکس‌ها دنبال می‌کنند. با انجام یک سری مطالعات، کاربران این اپلیکیشن را به ده گروه تقسیم کرده‌ایم. این کاربران در زندگی شما هم هستند، از دوستان شما هستند. خانواده شما هستند. این کاربران «شما» هستید.

۱. عاشقان غذا
عاشقان غذا
این دست از کاربران از هر وعده‌ی غذایی خود از سال ۲۰۱۰ که اینستاگرام معرفی شده، عکس گرفته‌اند. ۸۰٪ عکس‌های این گروه مربوط به سوشی‌ها و دونات‌هاست.
فیلتر مورد علاقه: Nashvillie

۲. هنرمندان لاته
هنرمندان لاته
این دست اینستاگرامی‌ها هر روز آثار هنری ‌شان را بر روی خامه‌های لاته منتشر می‌کنند. آن‌ها ممکن است یک ماه نخوابند اما قدرت و توانایی کشف استعداد خود برای خلق اثر هنری بر روی خامه را دارند.
فیلتر مورد علاقه: Rise

۳. زوج‌ها!
زوج‌ها
این زوج ها صفحه ی مشترک در اینستاگرام دارند. اینقدر از خودشان عکس های تکراری می گیرند که اگر یک عکس را صد بار به اشتراک بگذارند فرقی نخواهد کرد.
فیلتر مورد علاقه: Amaro

۴. همیشه در سفرها
همیشه در سفر
این افراد همیشه در سفر هستند. ریو دوژانیرو، مکزیک، چیزی شبیه به دنیای هری پاتر … . این زوج‌ها همیشه در تعطیلات به سر می‌برند و همیشه در حال پست کردن عکس‌های تعطیلاتشان هستند. آیا آن‌ها در گوگل کار می‌کنند؟ آیا صاحبان گوگل هستند؟ آیا پدر مادر پولدار دارند؟ چگونه از پس مخارج خود برمی‌آیند؟ متاسفانه این دست افراد جوری هستند که از آن‌ها متنفرید، از چهره های جذابشان، از تیپ خوبشان از زندگی عالیشان متنفرید.
فیلتر مورد علاقه: X-Pro II

۵. عشق #TBT ها
tbt
TBT یا Throwback Thursday هشتگی است که کاربران اینستاگرام برای عکس های گذشته‌ی خود استفاده می‌کنند؛ برای مرور خاطرات. اما این افراد از این سیستم سوء استفاده می‌کنند و هر روز عکس‌های نه چندان جالب و خجالت آوری از کودکی خود پست می‌کنند. بیخیال بابا! خیلی جدی نگیرید!
فیلتر مورد علاقه: Inkwell

۶. همیشه در پروازها
همیشه در پرواز
این افراد تمام تلاش خود را می‌کنند تا از نمای شهر هنگام پرواز، از بال‌های هواپیما عکس بگیرند و شما را از رفت و آمد خود در فرودگاه‌ها با خبر کنند.
فلیتر مورد علاقه: Brannan

۷. دختر‌هایی که از خودشان عکس می‌گیرند
دخترانی که از خودشان عکس می‌گیرند

هر روز، در هر مراسمی، شب سال نو، شب ازدواج، در هر شرایطی از خودشان عکس می‌گیرند. بدترین قسمت قضیه این است که در همه‌ی عکس ها هم، یک شکل و قیافه هستند.
فیلتر مورد علاقه: Mayfair

۸. خدای خلاف‌ها
خلاف کارها
کشیدن مواد مخدر، فروش اسلحه، ضبط ۱۵ ثانیه از شکار غیرقانونی در سفر اخیرشان. این اینستاگرامی‌ها احتمالا با مفهوم حساب عمومی ( public profile ) آشنا نیستند.
فیلتر مورد علاقه: Welden

۹. دخترها و سگ‌هایشان
دختر‌ها و سگ‌هایشان
چه می‌توان گفت؟ این دخترها عاشق سگ‌ هستند. دقیقا چند تا سگ دارند؟
فیلتر مورد علاقه: Hudson

۱۰. عشق پل‌ها
عاشقان پل
این اینستاگرامی‌ها عاشق پل هستند. کنار پل کار می‌کنند؟ روی پل حرف می‌زنند؟ زیر پل زندگی می‌کنند؟ ما بی خبریم! اما سعی می‌کنند از هر زاویه‌ی پل عکس بگیرند، از هر زاویه!
فیلتر مورد علاقه: آن‌ها عکسی را فیلتر نمی‌کنند، زیبایی پل برای زیبایی عکسشان کافی است!

شما در کدام دسته هستید؟ فکر می‌کنید چه گروه‌ دیگری را می‌توان به این دسته‌ها اضافه کرد؟

4 thoughts on “۱۰ گروه از کاربران اینستاگرام

 1. رویا سلیمان منش گفت:

  گروه نه چندان کم طرفداران ناخن رو فراموش نکنید :دی

  1. فرناز بهنام‌نیا گفت:

   بله بله … صد در صد :دی

 2. بابک گفت:

  سلام !

  والا این گروه آدم ها بیشتر تو خارج از ایران صدق میکنه تا خود ایران….

 3. من که جزو همیشه در سفر ها هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *