شرکت گوگل در صدد آن است تا اتومبیل خودرانی تولید نماید که مانع تصادف هولناکی شده و جان عابران پیاده را در امان نگه دارد. اگرچه رسیدن به چنین هدفی دشوار است اما پتنت جدید گوگل خبر از اختراعی جالب می دهد. در حقیقت پتنت گوگل راهی برای نجات جان عابران پیاده از برخورد با زمین است.

باتوجه به پتنت گوگل، این شرکت می خواهد ماده چسبنده قوی ای را در جلوی اتومبیل قرار دهد تا عابران پیاده بر اثر برخورد دیگر به زمین پرت نشده و روی کاپوت باقی بمانند.

google-patent-flypaper

چنین پتنتی حاکی از آن است که عابران در برخورد با اتومبیل گوگل از مرگ حتمی به دور خواهند بود و محکم به قسمت جلوی اتومبیل خواهند چسبید. با چسبیده شدن عابر قطعا دیگر به روی زمین پرتاب نشده و از رو به رو شدن با اتفاقی هولناک دور می ماند. در اکثر تصادفات عابران پیاده، این دست از افراد با برخورد به اتومبیل روی زمین افتاده و سرشان یا یکی از اعضای بدن دچار جراحت سختی می شود که به شدت دردناک است.

البته شایان ذکر بوده در پتنت اشاره شد که ماده چسبناک همیشه روی بدنه وجود نداشته و در زیر لایه دیگری قرار می گیرد که تنها براثر ضربه شدید عمل می کند. اگر ماده چسبناک همیشه روی بدنه باقی بماند این موجب خواهد شد تا هر چیزی به بدنه چسبید و حقیقتا مزحک است. تاکنون شرکت ها تلاش کردند تا چاره ای برای نجات جان عابران پیاده بیاندیشند و حتی ولوو اخیرا در ابداعی ایربگ هایی برای قرار گرفتن در جلوی اتومبیل طراحی کرد اما هیچ یک اختراعی نتیجه بخش نبودند. گفتنیست پتنت گوگل شاید قابل قبول و بهتر از باقی ابداعات باشد اما همچنان نواقصی دارد به شکلی که در صورت باقی ماندن عابر روی کاپوت، اتومبیل در اثر برخورد با مانعی صدمه به عابر وارد کند.

در هر صورت باید منتظر ماند تا گوگل این طرح خود را با اصطلاحاتی عملی سازد تا مشاهده کرد آیا نتیجه بخش است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *