در ابتدای سال جاری پروژه ی گوگل گلس یا عینک گوگل در تقسیم بندی Nest تونی فادل قرار گرفت و سوال هایی که حول این ابزار پوشیدنی پرسیده می شدند از بالاخره قرار است چه زمانی این ابزار عجیب و غریب کنار گذاشته شود؟ به بالاخره قرار است چه زمانی این ابزار عجیب و غریب دوباره طراحی شود و در دسترس مشتریان قرار بگیرد؟ تغییر پیدا کرد.

از آن زمان اریک اشتمیت اعلام کرد که قرار نیست این پروژه کنار گذاشته شود و مدیر شرکت تولید کننده ی عینک های ایتالیایی، Luxxotica به وال استریت گفته که نسخه ی دوم عینک گوگل حاوی ایده های جدید گوگل در مورد این پلتفورم است و به زودی راهی بازار می شود.

Droid Life بخش جدیدی به FCC اضافه کرده و حالا شوهدی در FCC دیده شده که حاکی از آن است که گوگل در حال تست نسخه ی جدید عینک گوگل است. مدارک FCC برای افرادی که به دنبال گجت هایی که قرار است به زودی منتشر شوند می گردند ،منبع کاملی به شمار می رود. ولی در سال های اخیر هر دو شرکت به این نتیجه رسیدند که بهتر است تصاویر مربوط به محصول جدید را تحت عنوان موافقت نامه های محرمانه منتشر نکنند. با این حال هنوز هم می توان اطلاعاتی را در مورد تست ها پیدا کرد که به این موضوع مربوط می شود که آیا رادیو هایی که در ساخت این گجت ها به کار برده شده برای استفاده در نزدیکی انسان ها امن هستند و یا خیر. بعلاوه از این نکته هم آگاه هستیم که این ابزار با وجود FCC ID A4R-GG1 می تواند باند های متفاوتی از Wi-Fi و بلوتوث را پشتیبانی کند.

نکته ی جالب تر این است که در آن مدارک از شرکت ها خواسته شده که تصمیم بگیرند که علامت FCC باید در کدام قسمت عینک قرار بگیرد و به چه شکلی باشد. در این شرایط گوگل از E-Label Act مربوط به سال 2014 استفاده می کند یعنی قصد دارد به جای پرینت کردن علامت FCC روی خود ابزار آن را در بین تنظیمات عینک جای دهد.

در نتیجه به جای گمانه زنی برای شکل عینک بر اساس اندازه و محل قرار گیری یک علامت می توانیم روی بخش نرم افزاری ابزار تمرکز کنیم.

مدارک GG1 حاوی اطلاعات دقیقی هستند: صفحه نمایش عینک گوگل مستطیلی شکل است و اگر کاربر به بخش های راست و چپ برود (scroll) می تواند از قسمت منوی فرعی استفاده کند. جهت های حرکتی در نسخه ی قدیمی گوگل هم استفاده شده بودند.

آیا تمام این اطلاعات نشان می دهند که عینک GG1 قرار است در سال 2015 راهی بازار شود؟ از آنجایی که مدارک مربوط به FCC هیچ اطلاعات محکمی در این مورد ارائه نداده هنوز جای شک وجود دارد. گوگل قصد دارد از محصول جدید به شکلی رونمایی کند که همه ی مشتریان به لازمه ی وجود یک عینک گوگل روی صورتشان ترغیب شوند.

One thought on “نسخه جدید عینک گوگل مراحل آزمایشی را پشت سر می گذارد

  1. واقعا ابزاری فوق العاده هست و کم کم انچه در فیلم های مانند جنگ ستارگان رویایی دیده می شود به حقیقت تبدیل شده. نسخه قبلی مثله اینکه دارای باگ های بوده و نسخه دو جهت رفع مشکلات مدتی باتاخیر ارایه شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *