شرکت تجزیه و تحلیل ترافیک اجتماعی، سوشال رنک (SocialRank) در فهرست اخیر خود، شاخص برند‌های جهانی‌، رسانه تکنولوژیک و شرکت‌های تکنولوژیک را منتشر نمود. این داده‌ها از حساب توییتر این گروه‌ها جمع آوری شده است. آنها همچنین اخیرا از شاخص استارت آپ‌های تکنولوژیک نیز رونمائی کردند.

در آخرین فهرست ۸۶ شرکت مورد پیگیری قرار گرفتند. این فهرست بر اساس یک لیست از با ارزش‌ترین استارت آپ‌ های جهان که توسط فرد ویلسون، ویللیم موگیر و وال استریت ژورنال تهیه شده بود، تنظیم شد. SocialRank این فهرست را بر اساس ۳ معیار تنظیم کرده است که شامل شرکت‌های خصوصی ای که قبل از سال ۲۰۰۶ در آمریکا تاسیس شدند نیز می شود. این بدان معتاست که آن فهرست شامل شرکت‌های بزرگی‌ همچون: Uber، Snapchat، Airbnb، GitHub، Dropbox و Slack می‌‌شود.

techstartup1

همانطور که انتظار می رود، دنبال کنندگان شرکت‌ ها در شاخص استارت آپ‌ های تکنولوژیک از لحاظ جغرافیایی متراکم تر از شرکت‌ها و برند‌های بزرگ تر در شاخص‌ های دیگر، هستند. ۳۱ درصد از شاخص دنبال کنندگان در کالیفرنیا، ۲۶ درصد در بریتانیا و ۲۳ درصد در نیویورک، می‌‌باشد. در مقابل ، ۳۱ درصد از دنبال کنندگان برای شرکت‌های تکنولوژیک که شامل شرکت‌ هایی‌ مانند گوگل و آمازون که در هند هستند، می‌‌باشد.

techstartup2

با این حال، حساب‌های تحت پوشش شرکت‌ های تکنولوژیک بطور واضحی دنبال کنندگان بیشتری دارد و کیفیت این دنبال کنندگان از نظر فعالیت و توزیع قوی تر از استارت آپ‌ های تکنولوژیک می‌‌باشند. به هر ترتیب، تعامل میان دنبال کنندگان و غیر دنبال کنندگان در میان شاخص شرکت‌های تکنولوژیک بیشتر از استارت آپ‌ ها است.

techstartups31

داده‌های شاخص استارتاپ‌ های تکنولوژیک هر ساعت در SocialRank بروز رسانی میشود که مشاهده آن برای عموم رایگان می‌‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *