ظاهراً برنامه نویسان اندرویدی در سال 2014 بسیار پر تلاش بوده اند چرا که بنا بر گزارش ها تعداد اپ های ثبت شده در گوگل پلی استور رشدی 50 درصدی داشته و برای اولین بار اپ استور اپل را پشت سر می گذارد. اولین شماره appFigures در سال جدید، که خدمات تجزیه و تحلیل ترافیک هزاران اپ در پلت فرم های مختلف را ارائه می دهد در گزراش خود متذکر گردیده است که سه اپ استور بزرگ (iOS، اندروید و آمازون) شاهد رشد بالایی بوده اند اما گوگل در این زمینه قابل توجه تر از دو استور دیگر بوده است. این شرکت در گزارش خود آورده که که تعداد برنامه های وارد شده به گوگل پلی تا دو برابر افزایش یافته است. در جدول زیر توزیع اپ ها در سال 2013 تا مرز 750 هزار رسیده اما در سال 2014 این توزیع اپ به رقم یک میلیون و پانصد نزدیک شده که برای اپ استور این مقدار از بیش از 750 هزار در سال 2013 به یک میلیون و دویست و پنجاه هزار رسیده است.

active_apps_2

شرکت آنالیزور App Annie که رهگیری اطلاعات اپ استورهای گوگل پلی و اپ استور اپل را انجام می دهد تایید کرده است که گوگل پلی در حال حاضر تعداد اپ بیشتری نسبت به اپ استور اپل دارا می باشد. در واقع پیش بسنی می شود گوگل پلی تا 300 هزار برنامه از اپ استور iOS جلو تر باشد که حاکی از اختلافی 17 درصدی میان این دو اپ استور پشتیبان قوی ترین پلت فرم های تلفن همراه است.

appFigures که آماری رسمی در این باره توزیع کرده، دلایل این رشد گوگل نسبت به رقیب دیرینه خود را عنوان نمی کند اما تلویحاً می توان دلایلی را نام برد مثلاً می توان به عمومی تر بودن پلت فرم اندروید نسبت به iOS اشاره کرد که در سرتاسر دنیا نفوذ بیشتری پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا برنامه نویسان به تولید اپ های اندرویدی تمایل بیشتری پیدا کنند. همچنین گوگل تولید محتواهای جدید را ساده تر از اپل دنبال می کند و در گوگل پلی لازم نیست تا شما مراحل تایید اپ موجود در اپ استور اپل را دنیال کنید. با ابن حال، اگر از نظر ارزشی و مالی بخواهیم به قضیه نگاه کنیم همچنان کاربران iOS پول بیشتری را برای خرید اپ صرف می کنند. اگرچه دانلود اپ های اندرویدی 50 درصد بالاتر از iOS است اما به گزارش AppAnnie اپ استور iOS تا 60 درصد بیشتر توسعه دهندگان را به پول نزدیک می کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *