شرکت اپل در 19 سپتانبر بود که فبلت آی فون 6 پلاس و نسخه کوچکتر آی فون 6 را با صفحه نمایش بهتر و سخت افزار و دوربین ارتقا یافته  و همچنین ساپورت کننده شبکه پر سرعت LTE و همینطور پرداخت در اپل پی بر پایه NFC را عرضه کرد. سری 6 آی فون توانست رکورد دو محصل قبلی 5 و 4 را بشکند. رکورد سری 6 شامل 4 میلیون پیش خرید و فروش 10 میلیون نسخه در سه روز اولیه فروش بود. شرکت پژوهشی کانتار گزارش بسیار جالبی را در خصوص عملکرد خانواده 6 در بازار را منتشر کرده است که شاخص ترین بخش مربوط به سهم 41 درصدی فروش آی فون 6 پلاس در میان فبلت هایی که صفحه نمایش 5.5 اینچی و یا بالاتر دارند. با این حال این مرکز اعلام می کند که فقط 10 درصد از فروش گوشی های هوشمند مربوط به فبلت ها می باشد که نسبت به سال 2013 که تنها 2% بوده، رشد 5 برابری را سبب شده.

از میان خریداران آی فون 6 پلاس پرسیده شد که چرا این اندازه از آی فون را انتخاب کردند که 58 درصد از انها اعلام کردند  دلیل اصلی خریدشان صفحه نمایش 5.5 اینچی آن است. جالب است بدانید که 60 درصد از خریداران ای فون 6 کوچکتر نیز دلیل اصلی خرید خود را صفحه نمایش مناسب تر آن نسبت به 6 پلاس عنوان کردند. آی فون 6 (مدل 4.7 اینچی) با فروش 33% در میان دستگاههای iOS بهترین بازار سه ماه آخر سال 2014 را از ان خود کرد و بعد از آن دستگاه آی فون 5اس با نزدیک به 26 درصد بازار در جایگاه پر فروش ترین دستگاههای iOS قرار دارد. بعد از ان نیز مدل 5C با 18 درصد سهم فروش و در نهایت آی فون 6 پلاس با 10 درصد جایگاه چهارم فروش را در میان اپلی ها از آن خود ساخت. بر اساس گزارش این پژوهشگاه، 85 درصد از خریدارن مدل های آی فون 6 از کاربران سابق دستگاههای iOS بودند و فقط 9 درصد از آنها از دستگاه های اندرویدی استفاده می کردند.

در اردوگاه اندذوید نیز همچنان گوشی گلکسی اس 5 با 22 درصد از سهم بازار پر فروش ترین و بعد از آن نیز برادر قدیمی تر ان یعنی اس4 با 12 درصد از سهم بازار قرار دارد. همچنین اعلام شده که فروش سه ماهه (ختم به اکتبر) گوشی های هوشمند 81 درصد از کل فروش سال بوده که 59 درصد آن در خاک ایالات متحده به فروش رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *