موضوعی که ممکن است بیشتر کاربران فیس بوک با آن مشکل داشته باشند حجم زیاد مطالبی است که از طرف افراد و صفحه‌های مختلف در قسمت News Feed یا فید اخبار آن‌ها ظاهر می‌شود. مخصوصا پست‌هایی که هیچ علاقه‌ای به خواندن یا دیدن آن‌ها ندارند. فیسبوک اخیرا تغییرات جدیدی در قسمت تنظیمات ایجاد کرده که شما می‌توانید راحت‌تر از شر این مطالب غیرضروری که ناخواسته برای شما می‌آید خلاص شوید. در این روش می‌توانید عکس‌ها و پست‌ها را حذف و گروه‌ها، صفحه‌ها و دوستانتان را آنفالو کنید.

به این صورت که وقتی یکی از مطالب صفحه‌ی خود را از منوی سمت راست، بالا مخفی می‌کنید گزینه‌ی جدیدی اضافه شده (see less from) که با کلیک کردن بر روی آن، پست‌های کمتری از آن شخص، گروه یا صفحه‌ای که مطلب را به اشتراک گذاشته روی صفحه‌ی شما ظاهر می‌شود. علاوه بر این، گزینه‌ی آنفالو نیز وجود دارد که با انتخاب آن دیگر هیچ یک از پست‌های آن‌ها را در فید اخبار خود نخواهید دید.

newsfeedcontrols21

در راستای همین تغییرات، افراد یا گروه‌هایی که معمولا بیشتر از همه در فید اخبار شما ظاهر می‌شوند در قسمت بالای تظیمات اصلی News Feed نشان داده می‌شود که می‌توانید از طریق گزینه‌ای که کنار اسمشان قرار دارد آن ها را آنفالو کنید در حالی که آن‌ها همچنان جزو دوستان شما هستند. در قسمت پایینتر همان صفحه نیز افرادی هستند که دیگر آن‌ها را فالو ندارید اما می‌توانید از طریق گزینه‌ی کنار اسمشان دوباره آن‌ها را فالو کنید.

newsfeedcontrols11

فیس بوک در تلاش است با ارائه‌ی این سرویس‌ها، فید اخبار را با الگوریتم های خاص خود مرتب و پاکسازی کند و تاکید آن بیشتر بر گسترش فرهنگ به اشتراک گذاری اخبار واقعی و مطالب ارزشمند است. بنابراین کاربرانی که ممکن است با دیدن پست‌های زیاد و اضافی دوستان یا شرکت‌های تجاری دچار آشفتگی شوند با این روش آسان می‌توانند مشکل خود را حل کنند.

پس تنها با چند کلیک ساده، فیس بوک را نسبت به افراد یا پست‌های بی ارزشی که مایل به دیدن آن‌ها نیستید آگاه کنید تا با حذف آن‌ها از فید اخبار بتوانید مطالبی را که به آن‌ها‌ علاقه‌مندید بیشتر در صفحه‌ی خود مشاهده کنید و شانس از دست دادن آن‌ها را کم کنید چرا که ممکن است در میان حجم زیاد مطالب دیده نشوند.

تنظیمات News Feed از هم اکنون برای همه در دسترس است اما گزینه‌های جدید که برای آنفالو و مخفی کردن در منوی پست‌ها اضافه شده به زودی در هفته‌های آتی ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *