اپلیکیشن‌های مایکروسافت آفیس و دراپ‌باکس بی شک جزو پرطرفدارترین برنامه های کاربردی می‌باشند. این دو شرکت به تازگی اعلام کردند که قصد دارند در یک همکاری سودمند ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی بین این دو پلتفرم ایجاد کنند.

با این سرویس جدید کاربران قادر خواهند بود از طریق اپلیکیشن آفیس به فایل‌های ذخیره شده در دراپ‌باکس دسترسی داشته باشند و آن‌ها را به طور مستقیم باز کنند و سپس به ویرایش آن بپردازند یا به اشتراک بگذارند.

office-and-dropbox-1-730x526

علاوه بر این، تمام تغییراتی که در اسناد شما ایجاد می‌شود به طور مستقیم با فضای ابری دراپ‌باکس همگام می‌شود و همچنین می‌توانید فایل‌های آفیس موجود در دراپ‌باکس را از طریق فرستادن یک لینک با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

office-and-dropbox-3-730x530

از طرفی دیگر، اپلیکیشن دراپ‌باکس نیز متقابلا این امکان را برای کاربران فراهم کرده که بتوانند فایل‌های آفیس را اعم از Word، PowerPoint و Excel مستقیما و بدون این که از برنامه خارج شوند ویرایش کنند. مثلا آن‌ها می‌توانند فایلی را در خانه با PC تکمیل کنند و سپس ادامه‌ی آن را روی دیوایس‌های دیگر انجام دهند چون تغییرات ایجاد شده به صورت خودکار ذخیره خواهد شد.

office-and-dropbox-2-730x532

موضوع قابل بحث این است که از طرف شرکت مایکروسافت این مشارکت کمی عجیب است چرا که آفیس خود دارای سرویس فضای ابری مشابهی به نام OneDrive است که البته محبوبیت آن به پای دراپ‌باکس نمی‌رسد. اما با توجه به اینکه user base (پایگاه کاربری) رقبای مختلف سرویس ابری از جمله Google Docs در حال افزایش است شرکت مایکروسافت تصمیم دارد با این همکاری محبوبیت خود را نزد کاربران حفظ کند.

طبق اظهارات هر دو شرکت، قابلیت‌های جدید ابتدا برای کاربران سیستم عامل اندروید و iOS طی روزهای آینده در آپدیت بعدی اضافه خواهد شد. کاربران تبلت و ویندوزفون نیز در ما‌ه‌های آینده از نسخه‌ی جدید دراپ‌باکس بهره‌مند خواهند شد و بالاخره این قابلیت در سال آینده به نسخه‌ی تحت وب آفیس اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *