مدیر ارشد بخش اندورید غول تکنولوژی جهان مسئولیت های جدیدی را متقبل شده است که حاکی از قدرت یافتن این مرد شماره یک گوگل است. سوندار پیچای یکی از مدریران شناخته شده است که مسئول نظارت بر برخی از کسب و کارهای مهم، مهمترین شرکت جهان را به طور همزمان به دست گرفته است. پیچای سابقا مسئولیت راه اندازی اندروید را که پرکاربرد ترین سیستم عامل جهان است را بر عهده داشت. پروژه کروم، و دسته اپ های این شرکت همچون جیمیل، داک نیز زیر مجموعه ای از کارهایی بود که او بر انها نظارت داشت. اما زین پس و تحت سازماندهی جدید او مسئولیت نظارت و پژوهش بر روی جستجوگر، نقشه ها، شبکه اجتماعی گوگل پلاس، تبلیغات گوگل و زیر ساخت های این شرکت را بر عهده خواهد داشت.

سمت های جدید پیجای یکی از سریعترین پیشرفت های یک مدیر ارشد گوگل محسوب می شود که نشانگر علاقه مدیر عامل لری پیج به تمرکز هر چه بیشتر برخی مدیران بر استراتژی کسب و کار این شرکت است.  در سال گذشته میلادی درامد حاصل از تبلیغ و جستجوگر گوگل چیزی بالغ بر 50 میلیارد دلار بوده است. کمپانی گوگل همچنین در گزارشی هفته پیش اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال جاری تبلیغات کلیکی 17 درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته است. در حالی که قرار است پیجای مسئولیت جدید را بر عهده داشته باشد، پیج نیز قرار است نظارت مستقیم خود بر صنایع بصری گوگل، همچون یوتیوب و همچنین مدیریت کسب و کار را بر عهده بگیرد.

پیجای از سال 2004 با مسئولیت و مدیریت کروم کار را در گوکل آغاز کرد او در سال 2012 مسئولیت گوگل اپ و در سال 2013 اندروید را به دست گرفت. او در مراسم گوکل I/O در ماه ژوئن 2014 به عنوان ستاره کنفرانس خودنمایی کرد و آخرین تحولات اندروید و کروم را معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *