دو روز پیش گوگل به صورت رسمی خبر از بازطراحی کامل اپلیکیشن تقویم گوگل داد که باعث خواهد شد برنامه ریزی و زمان بندی شما تاثیرگذار تر شود، همینطور نسخه جدید جیمیل که بر پایه متریال دیزاین طراحی شده را معرفی کرد.

در ادامه اپلیکیشن جدید گوگل به نام اینباکس، تقویم گوگل حالا در پردازش و کارکردهایش بسیار باهوش تر شده است. برای مثال هنگامی که شما ایمیلی مبنی بر رزرو هتل یا بلیط هواپیما دریافت کنید به صورت خودکار به تقویم اضافه شده و دائماً پیرو هر اتفاقی آن را بروز می کند.

در ادامه مطلب به تغییرات جدید و ویدئوهای معرفی این دو اپلیکیشن می پردازیم، با ما همراه باشید.

new-calendar2

همچنین قابلیت جدیدی اضافه شده به نام Assists که همانند یک سیستم کامل کننده خودکار عمل می کند. هنگامی که شما می خواهید رویداد یا اطلاعاتی را وارد تقویم کنید، اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تلفن و شرکت کنندگان را از اطلاعات ذخیره شده شما وارد می کند.

و نهایتاً گوگل یک فرمت نمایشی جدید به نام “Schedule View” معرفی کرد، به این معنا که به کاربران اطلاعات بصری بیشتری درباره داده های روی تقویم می دهد. عکس ها و نقشه ها درباره آخرین رویدادها روی اپلیکیشن نمایش داده خواهد شد تا به شما سریعاً کمک کند برای فهم اطلاعات بیشتر درباره آنچه می نویسید.

[jwplayer mediaid=”9080″]

تقویم گوگل جدید، در حال حاضر برای همه دستگاه هایی که اندروید 5 را اجرا می کنند در دسترس است اما برای بقیه دستگاه هایی که از اندروید 4.1 به بالا هستند نیز بروزرسانی عرضه می شود که در هفته های آتی ارائه می شود.

اما درباره جیمیل، بر خلاف مدل جدید اپلیکیشن اینباکس، گوگل ایمیل سنتی خود را رها نمی کند. و بروزرسانی ای شامل ظاهر بهبود داده شده با انیمیشن های بهتر و قابلیت های جدید برای این اپلیکیشن عرضه شده است.

[jwplayer mediaid=”9078″]

از لحاظ امکاناتی، بزرگترین تغییر، پشتیبانی از سرویس های غیر جیمیل بوده که شما امکان ثبت ایمیل های مختلف خود را دارید به شرطی که از POP/IMAP پشتیبانی کنند.

این آپدیت جیمیل تمام نسخه های اندروید 4 به بالا را پشتیبانی می کند و تا کنون عرضه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *