پس از انتشار اخباری از پیچ خوردن آی‌فون 6 پلاس در جیب برخی خریداران، بسیاری شایعات و تمسخرها علیه اپل در شبکه های اجتماعی شکل گرفت که برخی هم بسیار مضحک بودند مثلا عکسی در شبکه اجتماعی پخش شده بود که بر رروی یک موز درج شده بود ای فون7! حتی یک شکلات را به عنوان ای فون معرفی کرده اند. این ماجرا کمی بیشتر سر و صدا کرد آنهم بعد از اینکه فردی ویدئویی از خمیده شدن گوشی ای فون 6 پلاس را در یوتیوب بارگذاری کرد. این در حالی بود که اپل اعلام کرده است که فقط 9 نفر تاکنون برای مشکل خمیدگی ای فون پلاس به نمایندگی های این شرکت مراجعه کرده اند.

Firefox_Screenshot_2014-09-27T15-06-53.766Z
تست خم شدن راحت ای فون6 پلاس با دست که در شبکه یوتیوب بسیار سر و صدا به پا کرد و مورد توجه بسیاری قرار گرفت

وب سایت اینترنتی Consumer Reports در تحلیلی اقدام به تست فشار بر روی گوشی هایی چون آی فون6 و آی فون6 پلاس، اچ تی سی وان ام8، گلکسی نوت3، الی جی جی 3 و ای فون5اس کرده است. در این تست با کمک دستگاه فشاری بر روی گوشی ها وارد امد که آستانه تحمل آنها در خمیدگی را نشان می داد: در این تست ای فون6 توانست تا 31 کیلوگرم فشار را تحمل کند و بعد از ان بود که گوشی خم شد و تغییر ظاهر داد. این میزان مقاوت برای ای فون 6 پلاس برابر 40 کیلوگم بود که به مراتب بیشتر از ای فون6 بود.

bent-smartphones

در این تست انجام شده گوشی نوت3 سامسونگ با تحمل 70 کیلوگرم فشار بیشترین میزان تحمل فشار را به نام خود ثبت کرد و بعد از ان نیز جی3 و همینطور ای فون5 اس قرار دارند که هر دو انها تا 60 کیلوگرم استانه تحمل داشتند. در این تست اچ تی سی ام8 نیز به مانند ای فون6 تنها قادر به تحمل 31 کیلوگرم وزن بود.

Firefox_Screenshot_2014-09-27T15-21-20.918Z

جالب است بدانید که گوشی های جی3 و نوت 3 پس از خمیدگی عملا دچار آسیب نیز می شدند و کلا از کار می افتادند اما این مورد برای ای فون ها و همینطور اچ تی سی ام8 صادق نبود و انها با فشاری بیشتر (10 تا 15 کیلوگرم بیشتر) دچار خرابی و عدم نمایش تصویر می شدند.

CRO_Electronics_Bent_HTC_09-14

اپل پیشتر تصریح کرده بود که بیش از 15000 تست و آزمایش دوام را بر روی آی فون6 و آی فون6 پلاس انجام داده است و بعد از ان مجوز تولید انبوه ان را صادر کرده است.

One thought on “آی‌فون 6 به این سادگی هم خم نمی‌شود!

  1. amir گفت:

    یعنی قفط ذنبال یه مطلب میگردید که سری یه مشکل از سامسونگ بگیرید و مقایسه کنید با اپل :|
    خم میشه از کار می افته !!!!
    الانم که اچ تی سی وان ام ۸ رو حالا حی مثال بزنید….
    عاقا خوب طراحیش مشکل داره دیگه .. بعدم گوشی چیه که ذیگه تست ضربه و خمیدگی بخواد پس بده !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *