آی‌فون ۶ به این سادگی هم خم نمی‌شود!
نوشته شده توسط

آی‌فون ۶ به این سادگی هم خم نمی‌شود!

پس از انتشار اخباری از پیچ خوردن آی‌فون ۶ پلاس در جیب برخی خریداران، بسیاری شایعات و تمسخرها علیه اپل در شبکه های اجتماعی شکل گرفت که برخی هم بسیار مضحک بودند مثلا عکسی در شبکه اجتماعی پخش شده بود که بر رروی یک موز درج شده بود ای فون۷! حتی یک شکلات را به عنوان ای فون معرفی کرده اند. این ماجرا کمی بیشتر سر و صدا کرد آنهم بعد از اینکه فردی ویدئویی از خمیده شدن گوشی ای فون ۶ پلاس را در یوتیوب بارگذاری کرد. این در حالی بود که اپل اعلام کرده است که فقط ۹ نفر تاکنون برای مشکل خمیدگی ای فون پلاس به نمایندگی های این شرکت مراجعه کرده اند.

Firefox_Screenshot_2014-09-27T15-06-53.766Z

تست خم شدن راحت ای فون۶ پلاس با دست که در شبکه یوتیوب بسیار سر و صدا به پا کرد و مورد توجه بسیاری قرار گرفت

وب سایت اینترنتی Consumer Reports در تحلیلی اقدام به تست فشار بر روی گوشی هایی چون آی فون۶ و آی فون۶ پلاس، اچ تی سی وان ام۸، گلکسی نوت۳، الی جی جی ۳ و ای فون۵اس کرده است. در این تست با کمک دستگاه فشاری بر روی گوشی ها وارد امد که آستانه تحمل آنها در خمیدگی را نشان می داد: در این تست ای فون۶ توانست تا ۳۱ کیلوگرم فشار را تحمل کند و بعد از ان بود که گوشی خم شد و تغییر ظاهر داد. این میزان مقاوت برای ای فون ۶ پلاس برابر ۴۰ کیلوگم بود که به مراتب بیشتر از ای فون۶ بود.

bent-smartphones

در این تست انجام شده گوشی نوت۳ سامسونگ با تحمل ۷۰ کیلوگرم فشار بیشترین میزان تحمل فشار را به نام خود ثبت کرد و بعد از ان نیز جی۳ و همینطور ای فون۵ اس قرار دارند که هر دو انها تا ۶۰ کیلوگرم استانه تحمل داشتند. در این تست اچ تی سی ام۸ نیز به مانند ای فون۶ تنها قادر به تحمل ۳۱ کیلوگرم وزن بود.

Firefox_Screenshot_2014-09-27T15-21-20.918Z

جالب است بدانید که گوشی های جی۳ و نوت ۳ پس از خمیدگی عملا دچار آسیب نیز می شدند و کلا از کار می افتادند اما این مورد برای ای فون ها و همینطور اچ تی سی ام۸ صادق نبود و انها با فشاری بیشتر (۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم بیشتر) دچار خرابی و عدم نمایش تصویر می شدند.

CRO_Electronics_Bent_HTC_09-14

اپل پیشتر تصریح کرده بود که بیش از ۱۵۰۰۰ تست و آزمایش دوام را بر روی آی فون۶ و آی فون۶ پلاس انجام داده است و بعد از ان مجوز تولید انبوه ان را صادر کرده است.

0 ۱ 47090 29 سپتامبر, 2014 اخبار, جهان سپتامبر 29, 2014

یک نظر

 1. amir

  یعنی قفط ذنبال یه مطلب میگردید که سری یه مشکل از سامسونگ بگیرید و مقایسه کنید با اپل :|
  خم میشه از کار می افته !!!!
  الانم که اچ تی سی وان ام ۸ رو حالا حی مثال بزنید….
  عاقا خوب طراحیش مشکل داره دیگه .. بعدم گوشی چیه که ذیگه تست ضربه و خمیدگی بخواد پس بده !

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو