شما حتماً سرویس استریت ویو (Street View) گوگل را دیده اید، سرویسی که می توانید در هر نقطه شهر یا کشور یا بناهای تاریخی به وضوح و از نزدیک آن را از نزدیک مشاهده کنید به طوری که انگار خود در آنجا حضور دارید.

از سال ۲۰۱۲ گوگل با نوعی از کوله پشتی های مخصوص خود، امکانی را فراهم کرد که کاربران Street View بتوانند تصاویر مکان هایی خاص همچون مسجد تاج محل در هند و یا دره Grand Canyon در آمریکا که فقط با پای پیاده امکان دسترسی به آنها وجود دارد را مشاهده کنند.

این کوله پشتی استریت ویو گوگل Trekker نام دارد که شامل یک دوربین شبیه توپ سبز رنگ فوتبال در قسمت بالای خود است که امکان تصویربرداری به صورت پانوراما را دارد. این کوله پشتی ها اغلب بر روی دوش افراد داوطلب قرار می گیرد و با گشت و گذار در آن مناطق، این تصاویر خاص امکان مختلف به ثبت می رسد.

اما از آنجایی که برای انسان نیز محدودیت هایی وجود دارد، امکان تصویر برداری در صحراها سخت و طاقت فرسا است و حالا گوگل به سراغ حیوانات رفته تا از آنها در صحرا استفاده کند.

google-liwa

«رفیعا» شتری ۱۰ ساله است که برای اولین بار در دنیا، گوگل آن را برای بستن کوله پشتی Trekker انتخاب کرد. رفیعا همراه یک راهنما با این دوربین به صحرای لیوا فرستاده شد و برای ثبت تصاویر Street View، صد کیلومتر عرض این منطقه را در نوردید و حالا شما می توانید این صحرا را در گوگل استریت مشاهده کنید.

پیشنهاد می کنم ویدئوی این کار جالب گوگل و نحوه انجام آن را ببینید یا آنرا دریافت کنید.

[jwplayer mediaid=”8245″][jwplayer mediaid=”8245″]

One thought on “همکاری گوگل با شترها برای Street View

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *