فیس بوک هر روز بیشتر وارد زندگی شما می‌شود، اما این بار تفاوت دارد! در مواقعی که حادثه ای رخ می‌دهد یا بلایی نازل می‌شود بسیاری از مردم به فیس‌بوک می‌روند تا از حال دوستانشان باخبر شوند. در این مواقع اطلاع رسانی و ارتباطات برای مردم بسیار حساس و بحرانی است چه افرادی که در بطن حادثه اند و چه برای دوستان و اقوامی که از شدت اخبار مضطرب اند.

اما فیس‌بوک ابزار جدیدی را ساخته که در مواقع بروز حوادث ناگوار کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. با استفاده از Safety Check به راحتی در مواقع بروز حادثه امکان این را دارید که به دیگران بگویید از گزند حادثه در امانید و دوستانتان را با خبر کنید.

در موقع بروز حادثه Safety Check به شما کمک می‌کنند تا:

  • به خانواده و دوستان خود اطلاع دهید که در امانید.
  • دوستان دیگر خود را که در محیط حادثه اند چک کنید.
  • دوستان دیگر خود را اطلاع دهید که در امانند.

و فقط دوستانتان می‌توانند ببینند شما پیغام در امان بودنتان و کامنت های دیگرتان در این باره.

سونامی و زلزله سال ۲۰۱۱ ژاپن بسیار ویرانگر بود و به گفته صلیب سرخ ژاپن بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر در کشور تحت تاثیر این حادثه قرار گرفتند و خانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر تخلیه شد. در طول این حادثه ما دیدیم که چگونه مردم برای ارتباط داشتن با دوستانشان از تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

مهندسین ما در ژاپن اولین قدم را برداشتند تا محصولی را ایجاد کنند که تجربه ارتباط دوباره بعد از یک حادثه را بهبود ببخشد. آن‌ها سیستم پیام رسانی برای حوادث ساختند که با دیگران ارتباط داشته باشند. همچنین آنها یک آزمون راه انداختند از این ابزار در یکسال بعد و جواب بسیار مختلف و حجیم بود.

متاسفانه این بلایا دائما در حال رخ دادن است و در هر زمانی ما می‌بینیم مردم، سازمان امدادی و اولین پاسخگوها را که به فیس بوک مراجعه می‌کنند در پی یک فاجعه بزرگ طبیعی.

اما نحوه کار این ابزار چگونه است؟

وقتی این ابزار بعد از یک فاجعه فعال می‌شود اگر شما در آن محدوده حادثه باشید شما یک نتیفیکیشن از طرف فیس بوک دریافت می‌کنید که می‌گوید آیا در امانید؟

ما مشخص می‌کنیم موقعیت شما را با نگاهی به شهرهایی که در پروفایل خود ثبت کردید و یا آخرین موقعیت شما اگر در سیستم Nearby Friends ثبت باشد یا اینکه موقعیتتان را از شهری که با اینترنت آنجا وصلید پیدا می‌کنیم.

safetycheck1

اگر هم فیس بوک موقعیت مکانی شما را اشتباه تشخیص داد، شما می‌توانید انتخاب کنید که خارج از محدوده حادثه قرار دارید. و اگر در امان ماندید می‌توانید با دکمه “Im Safe” به دوستان خود اطلاع دهید و یا اینکه دوستانتان شما را جزو در امان مانده ها انتخاب کنند.

بد نیست ویدئو فیس‌بوک درباره این ابزار جدید را ببینید یا آن را دریافت کنید:

[jwplayer mediaid=”8544″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *