روز سه شنبه شرکت ای‌بی (eBay) جدا شدنش از پی‌پل (Paypal) را اعلام کرد. ای‌بی در قسمت  بازار فروش و پی‌پل در قسمت پرداخت به سرعت در حال رشد هستند. انتظار می رود این تغییر در سال ۲۰۱۵ به تحقق بپیونددد، در اصل بازگشت ای‌بی در سال ۲۰۰۲ مالکیت پی‌پل بود.
دن شولمن (Dan Schulman)،  رئیس سابق  امریکن اکسپرس آنلاین (American Express) و موبایل بیزنس، در حال گرفتن شغل در پی‌پل است و بعد از جدا شدن از شرکت ای‌بی مدیرعامل آن خواهد شد.

در سال ۲۰۰۲، پی‌پل برای این تجارت وابستگی زیادی به ای‌بی داشت. فروشندگان در سایت حراجی از پی‌پل استفاده می کنند به جای اینکه منتظر بمانند تا خریداران ایمیلشان را چک کنند- و پی‌پل را ترجیح می دهند علی رغم این که ای‌بی سعی می کند تا کاربران را مجبور به استفاده از یک سرویس پرداخت داخلی توسعه داده شده کند.

حالا، پی‌پل این تجارت را در اپلیکیشن تلفن های همراه دارد و ای‌بی تنها یک منبع مشتری است. (البته هرگز کاملا خوب یا وفادار نبوده، به طور مثال اکنون ای‌بی با سرویس تحویل در همان روز دیگر پی‌پل را ساپورت نمیکند.)
اولین چالش شولمن اطمینان  پیدا کردن از بیل ردی (Bill Ready) مدیرعامل پی‌پل است که زیرمجموعه های شرکت Braintree را تصاحب کرده باشد در ادامه خروج ناگهانی دیوید مارکوس (David Marcus) از سمت ریاست پی‌پل.

استراتژی پی‌پل حول محور دو محصول می چرخد، اپلیکیشن های مصرفی، که به مردم اجازه می دهند برای محصولات در فروشگاه ها (مکان های سفارش با تجارت های نزدیک) پرداخت کنند و Braintree، که نرم افزارهای پرداخت قوی برای اپلیکیشن های تلفن همراه مانند Urben و HotelTonight است. پی‌پل به صورت یک شرکت مستقل رقابت های پرداخت متفاوت را مانند Square و Strip نشان می دهد. همچنین راهی برای کار با اَپل پیدا خواهد کرد، که به طور آشکار از اجرای Apple Pay جلوگیری کند.

جان دوناهو (John Donahoe) مدیر عامل شرکت ای‌بی، کسی است که پی‌پل را به صورت موقت اجرا کرد و به هیئت مدیره ی جدید خواهد پیوست، اما او بعد از جدایی به عنوان رئیس ای‌بی نخواهند ماند. دیوان ونگ (Devin Wenig) یکی از مدیران ای‌بی، تجارتی را به طور مستقل اجرا خواهد کرد.

One thought on “بعد از 12سال eBay و PayPal از هم جدا می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *