اینستاگرام سه ابزار تجاری جدید را جهت کمک به برند ها برای جذب دنبال کنندگان در این شبکه اجتماعی معرفی کرد که این ابزار عبارتند از: Account Insights (درون بینی حساب)، Ad Insights (درون بینی تبلیغات)، Ad Staging (مرحله بندی تبلیغات). این شرکت که به فیسبوک تعلق دارد می گوید که این مجموعه جدید در هفته ها و ماه های آینده عرضه می شود اما درباره جزئیات این عرضه و زمان یا برند های منتخب صحبتی به میان نیاورده است.

Instagram می گوید که داشبورد ها پاسخی به در خواست برند ها مبنی بر درون بینی بیشتر درباره اینکه چگونه کاربران با آنها در تعامل اند و پاسخ کاربران نسبت به عکس ها و ویدئوهایشان چه می باشد، هستند. این ابزارها بالاخره به برندها اجازه ی نظارت بر واکنش به پست ها و چالش ها می دهد به این گونه که به برندها پیشنهاد هایی درباره بهترین زمان روز برای پست کردن عکس ها و ویدئو ها خود، می دهد.

istagram dashboard این داشبورد یا همان مجموعه به سه قسمت تقسیم شده است:

  • Account Insights : که به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد که ببینند چگونه آگاهی مردم از برندشان در اینستاگرام از طریق برداشت، دسترسی و تعامل کاربران با پست هایشان، در حال افزایش است.
  • Ad Insights : که نشان می دهد کارایی و عملکرد مبارزات تبلیغاتی که با برند صورت گرفته از طریق تجزیه و تحلیل ( برداشت، دسترسی و تعداد دفعات) هر آگهی مستقل که به مخاطبان هدف تحویل شده است، چگونه بوده است.
  • Ad staging : که به تبلیغ کنندگان و تیم های خلاق آنها اجازه ی پیش نمایش، ذخیره و همکاری روی آگهی های خلاقانه را برای مبارزات تبلیغاتی آینذه، می دهد.

instagram dashboard

این ابزار ابتدا برای تمام تبلیغ کنندگان اینستاگرام در دسترس خواهد بود. سپس این شرکت قصد دارد که از بازخورد آنها نسبت به این ابزارها جهت بهبود بخشیدن به ابزارها قبل از اینکه آنها را بصورت گسترده در پایان این سال در اختیار سایر برندها قرار دهد، استفاده کند.

به یاد داشته باشید که تبلیغات رو اینستاگرام هنوز خیلی کمیاب است و بصورت محدود در ایالات متحده آمریکا دیده می شود و فقط برخی شرکت های مشهور می توانند آنها را پست کنند. فیسبوک ساز و کاری را ترتیب داده است که روند قرار دادن تبلیغات در اینستاگرام بصورت کاملا آهسته صورت بگیرد که سبب نارضایتی کاربران نشود. تبلیغات از دو راه نسبت به محتوای عادی قابل تشخیص هستند : یک برچسب پشتیبان مالی در گوشه ی بالا سمت راست که با ضربه بر روی آن می توانید اطلاعات بیشتری از آن تبلیغ در این شبکه اجتماعی بیابید و یک گزینه در گوشه ی پایین سمت راست برای پنهان کردن عکس یا ویدئو و یا ارسال کردن بازخورد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *