توییتر در حال پیوستن به صفوف شرکت‌های درحال رشد است که داده‌های نیروی کار خود را انتشار می‌دهند. آن‌ها امروز جنسیت و تفکیک نژادی کارکنان خودرا منتشر کردند. کارکنان عمدتاً سفیدپوست و مرد هستند. به‌طورکلی مردان 70% کارکنان را تشکیل می‌دهند. 59% کارکنان توییتر سفیدپوست هستند و 29% از باقی آسیایی هستند. توییتر خاطرنشان می‌کند که همانند همتاهایش کارهای زیادی برای انجام‌دادن دارد.

ارقام قومیت و جنسیت در توییتر کاملاً شبیه چیزی است که ما از گوگل، یاهو و فیس‌بوک دیده‌ایم. بار دیگر کارکنان سیاه و اسپانیایی درصدکمی از کارکنان در حدود 2 یا 3 درصد را تشکیل می‌دهند. و در سمت‌های رهبری کارکنان سفید حتی بیشتر نیز هستند؛ حدود 72%. تفاوت جنسیتی حتی در نقش‌های رهبری بیشتر هم هست که زنان تنها 21% از این سمت‌ها را بر عهده دارند. تفاوت جنسیتی حتی در شغل‌های مربوط به تکنولوژی بیشتر به چشم می‌آید که زنان تنها 10% آن‌ها را به عهده دارند. سیلیکون‌ولی از زمانی‌که گوگل برای اولین بار این آمار را منتشر کرد در تلاش است که این عدم تعادل را حل کند.

گذشته از تلاش برای نیروی کار که می‌تواند مایه‌ی افتخار باشد، توییتر می‌گوید که ترویج تنوع در نیروی کار باعث کسب‌وکار خوب می‌شود. جنت ون‌هویسه، مدیر منابع انسانی در وبلاگ خود می‌نویسد: «تحقیقات نشان می‌دهد که تنوع بیش‌تر در تیم منجربه تصمیم‌گیری‌های بهتر می‌شودو شرکت‌هایی که در سمت‌های رهبری زنان بیش‌تری دارند نتایج مالی بهتری تولید می‌کنند.» ون‌هویسه اشاره می‌کند که توییتر تلاش‌های داخلی بسیاری برای ترویج شمول کارکنان می‌کندو آن‌ها با چندین کمپانی هدف یکسانی دارند و ادامه می‌دهد: «ما کاملاً آگاهیم که توییتر بخشی از صنعتی است که با عدم تعادل چشمگیری در کارکنان همراه است و ازاین قضیه مستثنا نیست.»

Screen_Shot_2014-07-23_at_12.23.10_PM_large

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *