بالاخره با رسیدن به آخر ماه ژوئن خبرهای جدیدی از گوشی هوشمند وان پلاس وان و عرضه عمومی آن به گوش می رسد و جالب است که این خبر حول محور یکی از بزرگترین بازارهای اسمارت فون جهان یعنی هند می چرخد. بازار اسمارت فون در این کشور با جمعیت بالای یک میلیارد نفری، در حال تبدیل شدن به یک بازار رقابتی است به طوری که بسیاری از شرکت ها، گوشی های مدل متوسط خود را برای محک فروش، در این کشور عرضه می کنند. بر اساس تحقیقات شکل گرفته در Mediacells، هند قرار است به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در سال جاری تبدیل شود، در واقع هند قرار است آمریکا را پشت سر گذاشته و دقیقا پشت سر چین عرض اندام کند (تا ماه فوریه و بر اساس جدول زیر هند به این درجه نائل گردیده!). همین آمارهاست که بسیاری از شرکت ها را ترقیب می کند که به بازار هند به عنوان یک فرصت برای درآمد زایی و پیشرفت نگاه کنند. سامسونگ سابقا پیش بینی کرده بود که هند تا سال 2020 به پنجمین بازار بزرگ تلفن همراه تبدیل می شود و این پیش بینی هم اکنون با حرارت بیشتری به وقوع پیوسته است که بسیاری آن را مقرون پیشرفت اقتصادی و افزایش درآمد مردم در هند می دانند.

وان پلاس وان

وان پلاس مشکلات عدیده ای برای بازاریابی اسمارت فون خود در قبال علاقه مندان به وان پلاس وان داشت. وان پلاس از یک شیوه ی خاص (دعوت نامه ای) برای فروش گوشی خود استفاده کرد که البته در این مرحله گوشی با قیمت ارزان (299 دلار) عرضه می شد اما به نظر بطور آبرومندانه ای! وان پلاس قصد افزایش قیمت آن را نیز دارد. از طرفی رقبای مطرح چینی دیگری چون زیااومی وجود دارند که اسمارت فون خود را به مانند بربری داغ بفروش می رسانند! شرکت زیااومی اخیرا می3 را در هند عرضه کرده است و در آینده نزدیک وان پلاس وان باید با این گوشی محبوب رقابت تنگاتنگی داشته باشد.

عرضه وان در هند:

استارت آپ وان پلاس ابراز علاقه کرده است بتواند گوشی خود را بزودی در هند عرضه کند. وان پلاس امیدوار است کاربران هندی و سودخواهی آنها سبب شود پای هندی ها به عرضه و فروش این گوشی به خارج از هند نیز باز شود و این کشور به یک قطب ترافیکی انتقال اسمارت فون این شرکت، بدل شود. البته این ابراز امادگی شرکت برای عرضه گوشی در هند  در بردارنده تاریخ و یا قیمت مشخصی نبود. کارل (ادمین فروم وام پلاس) تاکید می کند که این شرکت در عرضه گوشی در هند با چالش ها و یک راه طولانی روبروست و وان پلاس سعی خواهد کرد که با همکاری شبکه های توزیع رسمی و حامل های پستی ارائه مطمئن و عالی در این کشور  داشته باشد.

محافظه کاری وان پلاس:

این شرکت کارآفرین و خلاق چینی نشان داده است که برای بازاریابی گوشی خود چندان عجله ای ندارد و این کار را با خونسردی کامل جلو می برد. اول این شرکت با راه انداختن سیستم دعوت نامه ای از برداشتن هر گونه گام ریسک پذیری خودداری کرد و با ارائه محدود گوشی خود و جا انداختن آن در بازار و اذهان علاقه مندان به عنوان یک گوشی حرفه ای و ارزان، همکنون می خواهد یک گام کودکانه (منظور آهستگی در حرکت کردن است) دیگر بردارد و در بازاری که اطمینان بیشتری از فروش محصول خود دارد سرمایه گذاری کند. حتی این شرکت امیدوار است هند به یک ترافیک نقل و انتقال وان پلاس وان در جهان تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *