اخیرا شرکت گوگل قابلیت جدید جستجوی اماکن را به سرویس مپ خود افزود. این ویژگی به مردم اجازه می دهد تا مکانهای مورد توجه مانند رستورانها تنها با تپ روی ایکون موقعیت که روی نقشه ظاهر می شود، بیابند. این سرویس به مانند خدماتی است که فور اسکوئر ارائه می دهد که به منظور کمک به مردم برای یافتن اطلاعاتی در مورد مکانهای خاص اطرافشان تهیه شده است. این ویژگی ها پس از تایید مکان خاصی، رفتار و ذائقه ی شما را یاد می گیرند و پیشنهادات متناسب با آن را به شما عرضه می دارند.

با بکارگیری جستجو یا Explore  در گوگل مپ شما فاکتورهایی چون وضعیت آب وهوای منطقه و زمان را دریافت می کنید. این دو مورد بسیار مهم هستند چرا که برنامه هوشمندانه عمل می کند و شما دیگر پیشنهاد خوردن شام در ساعت 9 صبح و یا گذاشتن قرار در یک ساعت بارانی را از این برنامه دریافت نمی کنید. قابلیت نشانه گذاری مناطق و یا حتی مشاهده اطلاعات در مورد مناطق در آپدیت جدید وجود دارد.  اکسپلور همچنین برترین رستوران ها را با دسته بندی خاصشان و علت محبوب بودنشان را برای کاربر تشریح می کنند.
ویژگی جدید Explore  در هر دو نسخه اندرویدی و iOS لحاظ گردیده است. اما این سرویس اصولا چگونه کار می کند؟ اگر گوگل مپ را برای دستگاه اندرویدی و یا iOS خود آپدیت نمایید می توانید از کادر سرچ بالای گوگل مپ نام مرکز و یا جایی را که می خواهید به آنجا بروید سرچ نمایید. این سرویس در ایران کار نمی کند و فقط رستوران ها و مراکز مهم جهان و بخصوص آمریکا را پوشش می دهد. پس از پیدا شدن محل با تپ کردن روی مکانگر (آیکونی قرمز رنگ که مکان مورد نظر را نشان می دهد) اطلاعتی در مورد محل مورد نظر به همراه ساعت و آب و هوای آن منطقه برای شما به نمایش در می آید. اطلاعاتی که گوگل در باره آن ارسال می کند از ریویوها تا اخبار را در بر می گیرد. به کمک این اطلاعات قطعا گذر شما مثلا برای غذا خوردن به بدترین رستوران شهر باز نمی شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *