در رویداد گوگل I/O کمپانی بالاخره گجت پوشیدنی موتو 360 را به طور رسمی رونمایی کرد ، گجتی که به نظر و طبق خبر های رسیده در همین تابستان عرضه خواهد شد. همانطورکه انتظارش نیز می رفت این اسمارت واچ ( ساعت هوشمند ) در عین سادگی ، بسیار زیبا است و صفحه نمایش آن کاملا خیره کننده ، درخشان و سرزنده بود و به طور باورنکردنی به نظر واقعی بودن آن توهمی بیشتر نبوده ! به مانند عکس های تبلیغی گلاسه روغنی! که هر کسی را شیفته خود می کند ، طراحی دایره ای شکل صفحه نمایش و رابط کاربری آن بیشترین تاثیر را بر روی کاربر می گذارد تا انگیزه پیدا کند تا از این اسمارت واچ استفاده کند. در واقع طرح دایره ای شکل آن به مانند ساعت های کلاسیک است و القا کننده حس اعلایی است.

علی رغم صفحه نمایش تقریبا بزرگ ، سنگینی آن اصلا آزار دهند نیست و یا در واقع اسمارت واچ چندان سنگین نیست. رابط کاربری آن در حالت دمو ( نمایشی ) بود ، با این حال رابط کاربری سریع ، واکنس گرا و دارای کمترین میزان تاخیر بوده که می توان آن را شاهکار گوگل در حوزه اندروید ویر دانست. البته تا زمان عرضه نشدن نسخه کامل، امکان بحث در این رابطه نیست و باید تا آن زمان صبر کرد.

moto-360-9691

وقتی ساعت کلاسیک روی صفحه نمایش نقش می بندد کمتر کسی است که متوجه شود شما یک ساعت هوشمند به دست کرده اید همین ویژگی آن به احتمال زیاد علاقه مندان زیادی را جذب خود می کند. اسمارت واچ Moto 360 بسیار دوست داشتنی خواهد بود چرا که ظاهر طبیعی و ساده آن برخلاف دیگر اسمارت واچ های موجود در بازار است. این اسمارت واچ فاقد مواد فلزی است با این حال حالت جامد و بند پلاستیکی آن بیشتر به ان می ماند که یکی از ساعت های Swatch را دست خود کرده اید!

screen_shot_2014-06-26_at_16.24.35

اندروید ویر از سیستم Google Now بهره می گیرد که چیزی مشابه سیستم Siri اپل است. البته با میزان پیشرفت بیشتر نسبت به اپل این سیستم گوگل با کمک برخی فرامین مشخص کارت های متنوعی (ویژگی های متنوعی) را برای شما باز می کند. مثلا با ورود به Google Now و گفتن فرمان : Place a call to ali این سیستم با جستجو در مخاطبین تماسی را با علی برقرار می کند. توسعه دهندگان این امکان را دارند که اپ های خود را به این شیوه برای اندروید ویر تنظیم نمایند. البته واضح است که این سیستم فعلا بصورت غیر فارسی در دسترس است و بر روی گوشی های کنونی با زبان انگلیسی قابل استفاده است. برای دستیابی به دستورات، کافی است در گوگل عبارت Ok Google را سرچ نمایید. در آینده مقاله کاملی در خصوص Google Now در سایت پارسیش ارائه خواهد شد.

2 thoughts on “نگاهی به گجت پوشیدنی موتو 360 در گوگل I/O

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *