معرفی اندروید اوتو در گوگل I/O

گویا گوگل قصد دارد در تمام قسمت های زندگی ما حضور داشته باشد! دسکتاپ، ساعت مچی ، گوشی تلفن و حالا نیزخودروی ما ، هر چند که اضافه شدن این سیستم به خودروها برند جهان کمی زمان بر است.  در مراسم گوگل I/O ، گوگل اقدام به معرفی و نمایش اندروید اوتو کرد، همانطور که قبلا نیز پیش بینی شده بود که این غول تکنولوژی جهان قصد چنین کاری را دارد. شاید بتوان به جرات گفت این کار تقلیدی از CarPlay شرکت نوآور اپل است، در واقع “کارپلی”  تکنولوژی است که به شما امکان تماس ، کنترل و پخش موسیقی  و… را بر روی گوشی می دهد بدون اینکه اصلا نیاز باشد اسمارت فون خود را لمس کنید و جان خود را برای گوش دادن به مثلا یک اهنگ به خطر بیندازید!

در این رویداد معرفی، از یک خودروی Audi A3 برای نمایش نحوه عملکرد اندروید اوتو بهره گرفته شده بود که صفحه نمایش بسیار بزرگی را پیش روی ما قرار داده بود و استفاده از اندروید اوتو را لذت بخش تر کرده بود.

Android_auto_15-730x410

گوگل می خواهد مطمئن شود که با کمک این سیستم شما نیازی به خواندن و دیدن ندارید به این معنا که به جای خواندن متون و یا پیگیری بصری، گوگل  قصد دارد به شما سیستمی مبتنی بر صوت را ارائه دهد. کافی است از سیستم بخواهید تا مسیر دسترسی به مثلا فرنسو در کالیفرنیا را به شما نشان دهد ، انگاه خواهید دید که خودرو این درخواست شما را اجابت می کند بدون اینکه لازم باشد غیر از صحبت کردن کار دیگری انجام دهید! البته این امکان نیز فراهم شده است که اگر خودرو منظور شما را به خوبی متوجه نشد و یا اینکه به دلایل تکنیکی مسیر اشتباهی را در پیش گرفت ، این انتخاب خودرو را کنسل نمایید و مجددا تلاش نمایید. به هرحال اینکه لازم نباشد به گوشی خود نگاه کنید خیلی ارزش مند است. اپ Audi بسیار عالی است و از طرفی در Google Music بیش از 10 اپ برای اجرای موزیک فراهم شده است مثلا امکان دسترسی به Spotify, Pandora و MLB At Bat فراهم شده است. رنگ بندی اپ ها با صفحه نمایش عالی تنظیم شده بود و شما به راحتی قادر به برقراری تماس و پاسخ به پیام ها با صدای خود هستید.

googleio_2014_823-730x486

سرویس Android Auto  قرار است برای لیست بلندبالایی از خودروها شامل مزدا ، کیا ، فورد و… بکار انداخته شود و گویا ایران خودرو و سایپا در این لیست قرار ندارند! پس بهتر است تا زمانی که این سیستم در ایران ورود نکرده است گوشی خود را در حین رانندگی دم دست خود داشته باشید!

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *