بزرگترین شرکت فروش آنلاین چین قرار است اولین فروشگاه آنلاین خود در آمریکا را تحت ادرس 11Main.com افتتاح نماید. این فروشگا انلاین با دعوت از خرده فروشان و صاحبان کسب و کار کوچک ، فضای آنلاین برای فروش را در اختیار آنها می گذارد. بهتر است بدانید این شرکت حتی بزرگتر از آمازون و ای بی است و حتی اگر این دو شرکت آمریکایی با هم ادغم شوند باز هم علی بابا از انها بزرگتر و جامع تر خواهد بود. در واقع سایت علی بابا بزرگترین وب سایت فروش آنلاین در آمریکا خواهد شد.

تحلیل گر فورستر معتقد است علی بابا به راحتی قادر به انحصاری کردن خرید انلاین برای خود نیست او معتقد است که بازار آنلاین مبتنی بر تبلیغ و بازاریابی است چرا که این صنعت بیش از پیش شلوغ شده است و هر کس و شرکتی امکان فروش آنلاین را دارد و اعتماد به یک شرکت نوپا (در آمریکا) سریعاً محقق نمی شود.  با تمام این صحبت ها به نظر بسیاری از شرکت ها از ورود رسمی علی بابا به خاک آمریکا دچار استرس شده اند.

alibab

سایت علی بابا در حال حاضر قرار است در وسعت کمی فعالیت کند این شرکت تحت نام 11main در سان ماتئو کالیفرنیا قرار گرفته است و فعلا بصورت آزمایشی کار خود را اغاز خواهد کرد. این شرکت 15 ساله از ابتدای امر تلاش بسیار زیادی کرد که در رقابت با eBay به بزرگترین بازار خرید و فروش آنلاین تبدیل شود و حال نیز برای تصاحب این بازار در آمریکا خیز برداشته است. سایت 11main توسط دو سایت وابسته به علی بابا با نام های Vendio و Auctiva افتتاح شده است.

فروشندگان در این سایت مسئولیت مدیرت محصولات و قیمت گذاری و حمل و نقل آن را بر عهده می گیرند با این حال جالب است بدانید پرداخت وابسته به علی بابا موسوم به Alipay در این سایت قابل پذیرش نیست! البته اینکه در آینده شاهد تغییر این وضعیت باشیم شاید خیلی واقع بینانه نباشد چرا که استراتژی های دیگری نیز پیش روی علی بابا وجود دارد بخصوص حفظ فروش T-Mall دیگر شرکت فروش وبسته به این موسسه در چین.

به رغم اینکه این سایت در خط مقدم بودن شرکت ها و سایت های چینی خود را حفظ می کند و عمده تمرکز خود را نیز روی همین سایت ها معطوف می کند، به نظر علی بابا به دنبال افزایش نفوذ خود در کشورهای با ضریب خرید آنلاین بالا همچون امریکاست. البته نباید این را نادیده گرفت که علی بابا پیشتر نیز با سایت هایی چون AliExpress اقدام به سرویس دهی به شهروندان غیر چینی و از جمله آمریکایی ها می کرده است اما 11Main اولین سایتی است که قرار از خاک آمریکا مدیریت شود و بر اساس قوانین و شرایط محلی اداره گردد.

این اولین تجربه سرمایه گذاری علی بابا در آمریکا نیست، پیشتر نیز این شرکت چینی بر روی فن آوری ها و شرکت های مستقل آمریکایی همچون Lyft به ارزش 250 میلیون دلار و تانگو به ارزش 280 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده بود.

One thought on “افتتاح فروشگاه آنلاین علی بابا در آمریکا

  1. مطلب خوبی بود. با ذکر منبع در راه پرداخت منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *