شرکت ال‌جی در سال گذشته اعلام کرد به زودی از سرویس جدیدی رونمایی خواهد کرد که به مصرف کنندگان لوازم خانگی ال‌جی این امکان را می‌دهد که با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود با این دستگاه‌ها چت کنند، و حالا اولین سری لوازم خانگی هوشمند خود را که از قابلیت HomeChat برخوردار هستند جهت خرید، در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است.

این محصولات که در ابتدا فقط در بازار کشور کره جنوبی توزیع خواهد شد شامل یخچال با دوربین هوشمند، ماشین لباسشویی با قابلیت پاسخ به پیام‌های چت و مایکروفر یا اجاق‌گاز با قابلیت NFC و وای-فای می‌شود.

LG_Smart_Appliances_Parsish
لوازم خانگی هوشمند ال‌جی از طریق اپلیکیشن چت لاین با صاحبانشان صحبت می‌کنند

شگفت‌انگیز است؟ بله. مفید؟ شاید. دوربین یخچال این امکان را به شما می‌دهد تا تصاویر و محتویات داخل آن را در هرکجا که هستید ببینید، این کار به شما هنگامی که به قصد خرید در فروشگاه هستید کمک می‌کند. ماشین لباسشویی را می‌تواند از طریق اپلیکیشن‌های چت معمول، از راه دور فعال کرد، به طوری که هنگام برگشت از سر کار، شستن لباس‌ها به پایان رسیده باشد. در حالی که مایکروفر یا اجاق‌گاز می‌تواند به شما دستور پخت غذا پیشنهاد کند، به شما بگوید که چه موادی برای پخت آن لازم است، لازم به ذکر نیست که به صورت خودکار تنظیمات مناسب پخت غذای انتخابی را نیز اعمال خواهد کرد.

در هر مورد، دستگاه به واسطه جلسات چت داخل اپلیکیشن لاین -اپلیکیشن پیام‌رسان با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ثبت شده- فعال و کنترل می‌شود. ال‌جی می‌گوید که قابلیت HomeChat باعث می‌شود برقراری ارتباط با یخچال هوشمند، ماشین لباسشویی و مایکروفر یا اجاق‌گاز ال‌جی بسیار شبیه به چت کردن با یک دوست نزدیک است و این قطعه تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود.

سرویس چت شامل یک دکمه میانبر جهت نمایش ویژگی‌هایی که بیشتر استفاده می‌شود است و هر دستگاه سه حالت مختلف برای کمک به شما در استفاده راحت‌تر هنگام مسافرت، خروج از خانه یا بازگشت به خانه است. لاین بدون استکرهایش لاین نمی‌شد، HomeChat شما را در این بخش نا امید نمی‌کند چون که ۴۰ استیکر مختلف جهت استفاده هنگام چت کردن با لوازم خانگی‌تان به لاین اضافه کرده است.

ال‌جی می‌گوید که در حال برنامه‌ریزی جهت معرفی این لوازم خانگی سخنگو در کشورهای دیگر است، از جمله ایالات متحده آمریکا، اما هیچ تاریخ دقیقی برای این کار اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *