اپل و تصمیم برای تبدیل آیفون به هاب خانه هوشمند

اینترنت خانه های ما را اغوا کرده است و این قابل انکار هم نیست، و به نظر اپل نیز این واقعیت را پذیرفته و نمی خواهد فرصت را از دست بدهد. برخی منابع به فاینشنال تایمز خبر داده اند که اپل بزودی یک تکنولوژی جدید را در راستای فن آوری اسمارت سازی عرضه خواهد کرد.

به کمک تکنولوژی اسمارت منازل شما قادرید از ترموستات منزل تا چراغ های خانه و قفل درها و … را به راحتی کنترل نمایید. محلی که برای عرضه و معرفی اینگونه موارد مرتبط با اپل  کنفرانس بین المللی WWDC  است که هفته آینده در سان فرانسیسکو برگزار می شود. (Worldwide Developers Conference)

بر اساس این گزارشات اپل به دنبال این نیست که یک سخت افزار جدید به عنوان هاب برای منازل هوشمند بسازد بلکه به جای آن قصد دارد شرایط را طوری آسان سازد تا توسعه دهندگان سخت افزارها بتوانند از محصولات آیفون و یا آی پد و تی وی های اپل برای تسهیل این امر بهره برداری کنند. پس می توان امیدوار بود که صاحب آیفون بتواند قبل از ورود به منزل در را باز کند و یا اینکه چراغ ها را روشن کند و یا هنگام خواب، بدون بلند شدن از تخت  موسیقی آرام بخش را اجرا نماید. در واقع قرار است که محصولات اپل نقش هاب را بازی کنند.

پیشتر البته اپلیکیشن هایی برای تبدیل آیفون و ای پد به یک کنترلر منزل در دسترس بوده. اپل در فروشگاه خود Philips Hue را به فروش می رساند که یک چراغ است که با برنامه هایی همراه است و توسط آیفون کنترل می شود. اپل به دنبال آن است که چنین برنامه هایی را توسعه داده و تضمین ایمنی و امنیت دستگاه ها را نیز بالا ببرد و از ریسک ها بکاهد. این مورد با توجه به هجوم هکر ها برای سرقت از خانه های تحت کنترل مجازی ، بسیار مهم است.

HA779_AV2

از زمان اخذ حق ثبت اختراع برای اسمارت هوم ها در نوامبر 2013 باید انتظار این را داشت که اپل بیش از پیش به این پلت فرم بپردازد. کنفرانس WWDC که سالانه توسط اپل برگزار می شود تلاشی از سوی این شرکت برای گردهمایی های توسعه دهندگان نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه اپل است که ما نیز باید شاهد رویدادها و معرفی های جالب در ان باشیم. با ورود به بازار خانه های هوشمند یا همان اسمارت هوم ها اپل می تواند به طور قابل توجهی حضور خود را در زندگی تک تک افراد بخصوص در ایالات متحده بالا ببرد و از این رو در زمینه و خط تولید سخت افزار نیز فروش خود را بالاتر از پیش ببرد. در واقع اپل این پتانسل را دارد که به مانند چراغ فلیپس میزبان دستگاههای دیگر برای فروش در استور خود باشد.

 امارها نشان می دهد که اشتها برای داشتن خانه هوشمند بالا رفته است اما از طرفی ورود بازیگران جدید و متفاوت به این صنعت حفظ حریم شخصی و امنیت را به دغدغه جدید این تکنولوژی تبدیل کرده است. مثلا بسیاری از این نگران هستند ورود گوگل به این عرصه حریم شخصی انها را خدشه دار کند چرا که بسیاری معتدقند گوگل از اطلاعات حاصله از این تکنولوژی در خانه ها برای پیشبرد اهداف تبلیغی هدفمند خود استفاده می کند.

باید دید که در هفته آینده کنفرانس اپل چه دست اوردها و گجت های جدیدی را به ما معرفی می کند.

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *