کاهش قیمت خرید فضا از گوگل درایو
نوشته شده توسط

کاهش قیمت خرید فضا از گوگل درایو

گوگل به منظور رقابت با دیگر شرکت ها اقدام به کاهش قیمت های خرید فضای ذخیره سازی اینترنتی گوگل درایو کرده است. این کاهش قیمت ها نیز بسیار محسوس بوده است. مثلاً گوگل فضای ۱۰۰ گیگابایت خود را که پیشتر به قیمت ۴.۹۹ دلار در ماه فروخته می شد همکنون به قیمت ۱.۹۹ دلار در ماه بفروش می رساند. جالب اینجاست که برای فضای ۱ ترابایتی ، گوگل ۴۰ دلار کاهش قیمت داشته است! پیشتر فضای ۱ ترابایت ۴۹.۹۹ دلار بفروش می رسید که در حال حاضر به رقم ۹.۹۹ دلار در ماه تقلیل پیدا کرده است. گوگل در جدیدترین پنل فروش خود همچنین فضای ۱۰ ترابایت و بالاتر را نیز تعریف کرده است و ار عبارت شروع از ۹۹.۹۹ دلار استفاده کرده است که برای پنل ۱۰ ترابایت در نظر گرفته شده است. با این قیمت ها بویژه در رنج های حجیم فعلا کسی یارای رقابت با گوگل نیست مثلا وب سایت شناخته شده Dropbox که در زمینه فروش فضای ذخیره ساز اینترنتی فعالیت دارد  قیمتهای متفاوت و بیشتری را برای فضاها در نظر گرفته است. در حال حاضر این شرکت برای ۱۰۰ گگیابایت ، ۹.۹۹ دلار و برای ۲۰۰ گیگابایت ، ۱۹.۹۹ دلار و برای ۵۰۰ گیگابایت ۴۹.۹۹ در ماه اخذ می کند.

قیمت های مایکروسافت نیز با گوگل قابل رقابت نیست. این شرکت ۵۰ گیگابایت را با قیمت ۴.۴۹ دلار در ماه عرضه می کند. همچنین فضای ۲۰۰ گیگابایت در مایکروسافت قیمتی ۱۱.۴۹ دلاری دارد. با قیمت گذاری جدید گوگل درایو دیگر نباید نگرانی از داشتن فضای ذخیره ساز داشته باشیم بخصوص اینکه تا فضای ۱۵ گیگابایت شمات می توانید از خدمات گوگل درایو بصورت رایگان استفاده نمایید. لیست قیمتهای گوگل ذیلاً قابل مشاهده است:

drive_blog_pricing2

اگرچه استراتژی جدید گوگل رقبا را به چالش می کشاند و آنها را به اتخاذ تصمیم گیری های جدید وا می دارد اما نباید فراموش کرد که هر یک از این سیستم و شرکت ها یک رابط کاربری مختص به خود را دارند و برخی ویژگی ها متفاوت که ممکن است افراد متفاوت با سلیقه های متفاوت را به خود جذب کند اما کمتر کسی است که به چنین قیمتهایی آنهم از سوی غول اینترنتی جهان دست رد بزند.

0 ۰ 18470 15 مارس, 2014 اخبار, جهان مارس 15, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو