تمام شایعاتی درباره گلکسی S5 که نقش بر آب شد!
نوشته شده توسط

تمام شایعاتی درباره گلکسی S5 که نقش بر آب شد!

آماده شوید، قبل از اینکه شما چیزی بدانید ما در اینجا اطلاعاتی را درباره این گوشی در اختیار شما قرار می دهیم. سامسونگ بالاخره در رویدادی مهم در ۲۴ فوریه کار را تمام کرد، همه به یاد داریم که سامسونگ گوشی گلکسی S4 را در همین مراسم در سال ۲۰۱۳ رونمایی کرد و حال نیز S5 رونمایی شد ما از قبل و چند ماه پیش  تا کنون شایعات را در مورد گوشی S5 پیگیری کردیم ، شایعاتی درباره طراحی ، دوربین و مواد سازنده گوشی که البته در این خبر می بینید که بسیاری از انها عملی نشد.  با کنار قرار دادن آنها خواهیم دید که چه انتظارات واهی از گلکسی S5 داشتیم که بسیاری از انها به ثمر نرسید ویژگی هایی که ممکن است برای شما جالب باشد.

نکته: این مقاله دقایقی قبل از عرضه گلکسی s5 ترجمه شده و نسبت به عرضه گوشی بروزرسانی شده است.

ما چه فکر می کنیم ، ما چه می دانیم

شایعات پیرامون سامسونگ گلکسی S5 همه جا و به مقدار بسیار زیادی بوده است اما برخی آنها بسیار مهم هستند که ما نیز به آنها اشاره می کنیم، شاهکار جدید سامسونگ قطعاً از نظر سخت افزاری دارای ارتقا خواهد بود مثلاً دوربین جدید با یک سنسور بهبود یافته ، یک پردازنده قدرتمند تر و شاید یک  باطری با سرعت شارژ بیشتر و حفظ بهتر آن. همچنین تعداد انگشت شماری گزارش ها از استفاده سامسونگ از صفحه نمایش ۲۵۶۰×۱ ، ۴۴۰ پیکسل، AMOLED خبر می دهد. بسیاری بر این باورند. بسیاری بر این باورند که سامسونگ سنت استفاده از جنس پلی کربنات که در گلکسی S4 و  Not 3 بکار گرفته است را بجای استفاده از بدنه فلزی، در S5 حفظ خواهد کرد. و حتی شایعاتی هست که خبر از عرضه دو نوع S5 می دهد یکی فلزی و دیگری پلاستیکی. مقدار زیادی از اخبار درمورد سنسورهای جدید بکار گرفته شده از طرف سامسونگ برای افزایش تدابیر امنیتی و یا اضافه کردن برخی ویژگی های مفید است. با وجود شایعات اولیه که خبر از استفاده سامسونگ از اسکنر عنبیه (اسکنر چشمی) داده بود بعداً به چیز ساده تری مانند اسکن اثر انگشت فیزیکی ( مانند آیفون )  تقلیل پیدا کرد. همچنین شایعاتی مبنی بر استفاده از TouchWiz با طرحی جدید از سامسونگ ( اختصاصی سامسونگ) خبر داده بود.

چه زمانی ما آن را خواهیم داشت

سامسونگ به نظر قرار است آن را در کنگره موبایل ۲۰۱۴ عرضه نماید. این مراسم «آنپکد۵» نام گذاری شده است و در همین نمایشگاه و در شهر بارسلونا برگزار می شود. این نمایشگاه قرار است در تاریخ ۲۴ الی ۲۷ فوریه برگزار گردد . خبرهای تایید شده ای از اینکه چه زمانی قادر به خرید آن خواهید بود نیست اما شایعات خبر از عدم فروش و عرضه آن تا مارس یا آوریل می دهد.

ذیلاً برخی شایعات مهم به همراه تاریخ آنها ذکر می گردد:

» ۲۱ فوریه ۲۰۱۴

تیزر تبلیغی سامسونگ از S5 نشان می دهد که این گوشی ضد آب است:

چند روز بعد از پرداختن ما به S5 و نوشتن مطالبی در مورد آن سامسونگ تیزر ویدئویی را منتظر کرد که در خلال ۳۰ ثانیه از تفاوت لذت بردن مردم از ویژگی های متفاوت گوشی منتشر کرد. یکی از شات ها ( بخشی از فیلم) پسر بچه را به همراه کلمه «مرطوب یا خیس » نشان می دهد و در کلیپی دیگر ترافیک سریعی را نشان می دهد و از کلمه «سرعت» استفاده کرده است. واقعیت موجود در این دو کلیپ مفهوم عمیقی دارد و آن ایسنت که به نظر سامسونگ می خواهد سریع و ضد آب باشد. البته شما باید این ویدئوها را ببینید که بتوانید به مانند قضاوت کنید.

» ۱۹ فوریه ۲۰۱۴

گلکسی S5 ممکن است ضد آب، ضد گرد و غبار باشد.

بخش کره ای سایت CENT ادعا می کند گلکسی S5 ضد آب و ضد گرد و غبار خواهد بود. سامسونگ نسخه ای ضد آب را از S4 عرضه کرد و بعید نیست که نسخه ضد آبی از گوشی جدید بسازد با این حال مشخص نیست که یک نسخه از آن ضد آبو گرد و غبار است یا تمام مدل های آن

» ۱۸ فوریه ۲۰۱۴

قیمت S5 کمتر از S4 خواهد بود

امیدواریم این شایعه درست باشد! منابع ناشناس به بلومبرگ گفته اند که سامسونگ S5 قیمت کمتر از S4 است. رقابتی جدید برای مقابله با اپل و HTC و همچنین تولید کنندگان گوشی های ارزان قیمت مانند ZTE  و  هواوی و لنوو. با این حال با وجود امکانات شایع شده در گلکسی S5 ما از قیمت پایین آن متعجب خواهیم شد.

» ۱۷ فوریه ۲۰۱۴

استفاده از اسکنر اثر انگشت تایید شد

سایت خبری سم موبایل تایید کرد که از اسکنر انگشت استفاده خواهد کرد و خبرها از بکارگیری ان در کنار کلید Home گوشی حاکی است. با این حال نیاز است شما انگشت خود را روی اسکنر بکشید تا گوشی باز شود و اینگونه نخواهد بود که صرفا انگشت خود را روی گوشی قرار دهید( آیفون اینگونه است).

» ۱۱ فوریه ۲۰۱۴

استفاده از نسخه TouchWiz  اختصاصی

در مراسم آنپکد ۵ ما انتظار طراحی جدید و اختصاصی TouchWiz  را داریم که بر روی اندروید توسط این شرکت کرهای اعمال شده است. جدیدترین عکس از مراسم رونمایی نیز با شاخص های سرعت ، فضای باز ( احتمالا به GPS اشاره دارد) ، کنجکاوی ، سرگرمی ، (شبکه های) اجتماعی ، سبک زندگی ، حریم خصوصی ، تناسب اندام و زندگی پر رنگ شده است. و این موارد و نشت اخبار از طراحی TouchWiz  با قابلیت متفاوت خبر می دهد. ( پاورقی:  رابط کاربری TouchWiz مختص به سامسونگ است که ایکون و ویجت های اندرویدی را به شکل و شمایل بهتر و صیقلی تری نشان میدهد)

» ۵ فوریه ۲۰۱۴

وبسایت هندی iTechAddict  از قرارگیری سنسور تشخیص اثر انگشت در صفحه نمایش سامسونگ خبر داده بود که به شما اجازه می دهد در هر کجا که نیاز است سریعتر گوشی خود را باز کنید

» ۴ فوریه ۲۰۱۴

چند سایت آسیایی خبر از ساخت و چند مدلی بودن S5 داده بودند به طور مشخص انها به Zoom و Active اشاره کرده اند. مدل Active  ان در واقع برای جایگزینی Active S4 ساخت می شود مدل rugged نیز نسخه ضد آب خواهد بود و همچنین Zoom که جایگزین و دارای قابلیت های Zoom S4 است که دارای لنز دوربین متفاوت است.

» ۳ فوریه ۲۰۱۴

سامسونگ به احتمال زیاد در ۲۴ فوریه گلکسی S5 را رونمایی خواهد کرد

سامسونگ از رسانه ها برای شرکت در مراسم «آنکپد ۵ » دعوت به عمل آورده است و در این مراسم که در حاشیه نمایشگاه MWC 2014  در بارسلونای اسپانیا برگذار می شود بعید نیست گلکسی S5رونمایی و معرفی شود. معمولاً سامسونگ شاهکارهای خود را مانند S4 را در این مرسم معرفی می کند.

» ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴

استفاده از صفحه نمایش ۲k و اسکتر اثر انگشت

کاربر تویتر evleaks که معمولا اخبار و شایعات معتبری از گوشی ها منتشر می کند خبر از استفاده از صفحه نمایش۲k واسکنر اثر انگشت داده بود. او نیز نام این گوشی را گلکسی F نامیده و گفته است که سامسونگ این نام را به آن خواهد داد.

» ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴

تحلیل گر KGI گفته بود که سامسونگ بدنبال اضافه کردن اسکنر اثر انگشت است تا با آیفون در این باره رقابت کند و همچنین HTC که از این قابلیت پیشتر از سامسونگ استفاده کرده است. همچنین از عرضه نسخه پلاستیکی و فلزی ان داده بود او همچنین از عدم تلاش سامسونگ برای رسیدن به اپل که از پردازنده ۶۴ بیتی در ایفون ۵ استفاده کرده است خبر داد.

و بسیاری شایعات دیگر، اما در نهایت ما دیدیم که فقط اسکنر اثر انگشت و ضد گرد و غبار بودن گوشی عملی شد و همچنین استفاده از حسگر و مانیتورو ضربان قلب برای انالیز بدن شما و مواردی چون صفحه نمایش بزرگتر و یا ۲k و یا بدنه فلزی همگی نقش بر آب شد.

0 ۰ 47890 25 فوریه, 2014 اخبار, جهان فوریه 25, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو