گوگل دیروز آخرین ورژن جستجوگر خود را برای iOS ارائه کرد٬ این بروزرسانی باعث بهبود یادآورها و نتیفیکیشن‌های Google Now و همچنین فرمان صوتی «OK Google» شده است.

این شرکت برای اولین بار طی یک رویداد خبری عجیب در چهارم مهر امسال اعلام کرد کاربران iOS قابلیت استفاده از پوش نتیفیکیشن‌های Google Now را پیدا خواهند کرد و بعد از این خبر، مشغول بهبود آن بود.

بسیاری از ویژگی های جدید در حال حاضر به خوبی برای کاربران آندروید شناخته شده است٬ اما کاربران iOS حالا وقتی که برای قراری که تنظیم کرده‌اند دیر حرکت کنند٬ یک نتیفیکیشن می گیرند. چون در مسیر پیش‌روی آنها ترافیک است. آن ها همچنین قادر به تنظیم یادآوری های خود در Google Now با استفاده از فرمان «OK Google» در هرجایی هستند. با این ویژگی، کاربران در iOS هم اکنون می توانند چیزی شبیه به این دستور را درخواست کنند:«اوکی گوگل، وقتی به خانه رسیدم، موضوع ایمیل کردن چک ها را به من یادآوری کن» و گوگل قطعا این کار را با دقت هرچه تمام تر انجام می دهد. همچنین، برنامه به روز شده در گوگل در حال حاضر اجازه می دهد تا شما یادآورهایی را برای زمانی که یک فیلم یا یک آلبوم جدید به بازار عرضه می شود، تنظیم کنید.

google_new_ios_search1

در نسخه جدید، گوگل همه چیز را به شما نشان می دهد. از برنامه هواپیمایی گرفته تا بلیط تئاتر و… در صفحه اصلی برنامه و اپلیکیشن وقتی باز است همیشه وجود دارد و گوگل گوش به فرمان شماست. بنابراین شما می توانید با دستور «OK Google» در هر زمان بدون نیاز به فشار دکمه میکروفون از آن استفاده کنید.

این ویژگی، تنها در دستگاه های جدید (آی‌فون 4S و آی‌پد 2 و بالاتر) کار می‌کند. و البته باید گفت متاسفانه در حال حاضر، این ویژگی و همچنین تنظیم یادآوری با صدا، فقط به زبان انگلیسی کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *