با Flipboard مجله‌ی شخصی خود را بسازید

Flipboard (فلیپ بورد) با یک شعار ساده خودش را معرفی می‌کند، مجله‌ی شخصی خود را بسازید. و این کار را به زیبایی انجام می‌دهد  اولین چیزی که نظر کاربران را جلب خواهد کرد همین است. مهم نیست از نسخه وب استفاده می‌کنید یا موبایل، اپلیکشن اندروید یا iOS  فلیپ بورد به اندازه کافی زیباست. Flipboard به شما اجازه می‌دهد تا تمام رویداد‌هایی که برای شما مهم است را در یکجا به صورت منظم ببنید می‌توانید حساب فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و غیره را وارد کنید و همه پست ها، عکس ها ویدیو ها را در یکجا ببینید. منابع خبری مورد علاقه خود را نیز می‌‌توانید اضافه کنید تا مقالات و خبرهایی که برای شما مهم است را از دست ندهید.

راه‌اندازی Flipboard

همان اول برنامه از شما می‌خواهد چند موضوع مورد علاقه خود را از لیست انتخاب کنید یا در نوار جستجو بنویسید تا آن ها را برای شما پیدا کند و به علایق شما اضافه کند . بعد از ساخت حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری خود، شما می‌توانید حساب های خود در شبکه های اجتماعی را وارد کنید بعد از این کار ها بلافاصله Flipboard مجله شخصی شما را درست می‌کند و در اختیار شما ‌می‌گذارد یک صفحه مشبک ساده که در هر قسمت یک عکس و توضیح مختصری آمده است با کشیدن صفحه به سمت بالا به صفحه بعد مجله می‌روید حتی انیمیشن های برنامه نیز حس یک مجله را تداعی می‌کند.

راه اندازی Flipboard
سه صفحه ابتدایی برای شروع به کار Flipboard در نظر گرفته شده است:خوش‌آمد،موضوعات مورد علاقه و حساب کاربری

محیط کاربری

برنامه به 5 قسمت اصلی تقسیم شده است. قسمت اول همان خانه است که به نوعی صفحه اول و کاور مجله شماست. خبرها و رویدادهای مهم همه بصورت مشبک کنار یکدیگر قرارگرفته اند و کلیک یا لمس آن ها به متن کامل هدایت می‌شوید. قسمت دوم تمام خبرها را براساس منبع یا موضوع آن‌ها مرتب کرده و نمایش می‌دهد. قسمت سوم صفحه جست‌وجو برنامه است، می‌توانید دنبال موضوع یا خبر خاصی بگردید آن را بخوانید یا ذخیره کنید تا بعدا بخوانید. قسمت بعدی قسمت اعلانات است که اگر کسی چیزی را با شما در اشتراک بذارد اعلانش را می‌توانید اینجا ببینید. قسمت آخر هم مدیریت حساب کاربری است که می‌توانید حساب کاربری خود رامدیریت کنید.

Flipboard در نسخه اندروید دارای ویجتی نیز می‌باشد. ویجت برنامه در حالی که بسیار زیباست از نظر کارایی چنگی به دل نمی‌زند. شما یک تصویر نسبتا بزرگ از خبر می‌بینید با یک خط توضیح درباره آن ، درصورتی که هیچ گونه کنترلی بر محتوای نمایش داده شده ندارید و همیشه خبرهای قسمت Home نمایش داده می‌شود.

رابط کاربری
Flipboard واقعا زیباست!

قابلیتهای اجتماعی

مرور شبکه های اجتماعی در Flipboard تجربه ای بسیار خوب است. Flipboard تمرکز زیادی بر زیبایی و یکپارچه ای دارد و در بیشتر مواقع این رویکرد خوب جواب می‌دهد برای مثال مرور  Twitter بسیار لذت بخش است اما در مورد فیس‌بوک نمی‌شود چنین گفت حس می‌شود که صفحه چیزی کم دارد که خود ناشی از همین تمرکز بر زیبایی و یکپارچگی است به عبارتی کارایی فدای زیبایی و یک‌دستی برنامه شده که البته موردی است و در تمام قسمت ها این حس القا نمی‌شود.

مرور توییتر
مرور توییتر بسیار لذت بخش است، فیسبوک نه چندان

Flipboard به کاربر اجازه ساخت یک مجله را می‌دهد و می‌تواند هرخبر جالبی را که دیدید با زدن بر دکمه «+» و انتخاب مجله آن را به مجله مورد نظر اضافه کنید. نام مجله و موضوعات آن را انتخاب کند حتی می‌توان مجله را به اشتراک گذاشت تا دیگران در هنگام جست‌وجو های خود آن را ببینند و درصورت تمایل کاربر را دنبال کنند.

نوآوری

در نسخه 3 به بعد امکان جالب Daily Edition اضافه شده است که مانند یک روزنامه عمل می‌کند امکان بسیار خوب برای کسانی است که می‌خواهند اول صبح خبرهای مهم را یکجا ببینند به این شکل که ساعت 7 صبح هرروز تمام خبرهای مهم کنار هم چیده می‌شوند تا کاربر به تمام اخبار مهم روز دسترسی داشته باشد درست همانند یک روزنامه که هر روز یک شماره از آن چاپ می‌شود.

Daily Edition
یک نوآوری خوب!

سخن پایانی

در آخر باید گفت Flipboard از همان اول که منتشر شد به سرعت پیشرفت کرد و  این به لطف سادگی ، زیبایی و در عین حال کارآمدی آن در بیشتر موارد بوده ولی این به این معنا نیست که Flipboard بی نقص است خیر همان طور که در بالا نیز گفته شد بعضی جاها به جد حس می‌شود که کارایی قربانی ظاهر شده است همچنین Flipboard برای بعضی افراد که به دنبال خواندن سریع فیدهای خبری هستند و به خواندن سریع تیتر ها و گذشتن عادت دارند مانند کارکنان بورس که به سرعت به دنبال افت و خیز شاخص های سهام و نه دچیز دیگری هستند ابزار کارآمدی نیست. با همه‌ی این تفاسیر توصیه می‌کنیم برای یکبار هم که شده از Flipboard استفاده کنید چون ممکن است همان چیزی باشد که دنبال آن بودید.

نقاط قوت

  • طراحی ساده و زیبا
  • پشتیبانی از تمام شبکه‌های اجتماعی مهم و خروجی های خبری
  • اجازه ساخت،ویرایش واشتراک گذاری مجله های شخصی
  • امکان دخیره خبرها برای خواندن در فرصتی دیگر
  • پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف
  • قابلیت Daily Edition

نقاط ضعف

  • فدا شدن کارایی به نفع زیبایی
  • ویجت ناکارآمد
  • برای خواندن سریع فیدهای خبری مطلوب نیست

gt_bazaarدریافت از Google Palyدریافت از Appstore

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *