آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که نگران حریم خصوصیتان هستید؟ اپ های رمزگذاری شده شاید در حال حاضر یکی از جمله موارد معدود پیش روی ما برای حفظ حریم خصوصی یمان باشند. همین چندی پیش نخست وزیر انگلستان علناً از ناتوانی سرویس های جاسوسی در شناسایی محتواهای اپ های رمزگذاری شده همچون واتس اپ و اسنپ چت خبر داد و مواردی از مسدود سازی این اپ ها در کشورمان و بسیاری از کشورهای جهان همچون چین و روسیه دیده می شود. اما با وجود اینکه این اپ ها در حفظ حریم شخصی به ما کمک می کنند کاربرد دوگانه ای هم دارند و آن بکارگیری این اپ ها در عملیات های تروریستی همانند آنچه که در فرانسه رخ داد، است. اما آشکار است که بسیاری از دولت های جهان و هکرها در ایمیل، صدا و تصویر ما اعمال نفوذ کرده و آنها را در مقاصد مختلف شنود می کنند. چند روز گذشته به معرفی سرویس جدید Peerio پرداختیم که بر اساس آن قادر به ارسال پیام ها و فابل ها رمزگذاری شده هستیم حال کیم داتکام فعال اینترنتی مشهور که به خاطر سرویس ذخیره ساز مگا آپلود شهرتش به طور فزایده ای افزایش یافته سرویبس جدید مگاچت را به راه انداخته تا ویدئو و صوت شما را نیز به صورت رمزگذاری شده از مبدا تا مقصد محافظت نماید.این صاحب وب سایت فایل شیرینگ مگا فایل، نسخه بتا سرویس جدید رمزگذاری کننده مبدا تا مقصد را نیز به نام مگا مزین کرده و آن را مگاچت نامیده است که به گفته سازنده عملکرد محافظتی بسیار بهتری نسبت به سرویس های اسکایپ و گوگل هنگ اوت دارد. این سرویس در حال حاضر بر پایه وب و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته.

چگونه از مگاچت استفاده نماییم؟

1- ابتداً باید یک حساب کاربری در سایت مگا ایجاد نمایید

2- به سادگی از طریق مرورگر وارد سایت شده و بر روی آیکون گفتگو (Conversations) که در سمت چپ وب سایت قرار دارد کلیک نمایید.

3- پس از چند تماس تاریخچه تماس ها در صفحه نمایش داده می شود. و امکان درج مخاطبین نیز وجود دارد.

MegaChat

سرویس مگاچت در واقع دسترسی به تماس های غیر قابل نفوذ را، فراهم می آورد. انتشار این سرویس تقریباً سه سال پس از آن صورت می گیرد که پلیس اوکلند وب سایت مگاآپلود داتکام را به جرم نقض گسترده کپی رایت تعطیل کرد. او که بعد از آن ماجرا از نیوزلند به آمریکا استرداد داده شد، سرویس ذخیره سازی فایل جدید مگا را بنا نهاد که امکان آپلود رمزگذاری شده فایل را فراهم می آورد که در حال حاضر نیز فعالیت دارد. مگا خود را شرکتی در حوزه حریم شخصی معرفی می کند و در صورت عرضه اپ مگاچت به نظر باید اسکایپ را فراموش کرده و به سراغ این اپ رمزگذاری شده مبدا تا مقصد برویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *