گوگل سرویس جدیدی را بکار گرفته است که به شما اجازه خواهد داد پیام های خود را سریعتر از قبل دریافت نمایید. سرویس جدید اینباکس که برای اندروید و کروم در دسترس است توسط جیمیل ارائه می شود و در واقع بر پایه این سرویس جیمیل کار می کند. در واقع می توان آن را تلفیقی از بکار گیری جیمیل و گوگل Now دانست.

سوال اول این است که چگونه میتوان به اینباکس دسترسی یافت؟ در حال حاضر این امر تنها از طریق ارسال ایمیل به نشانی [email protected] فراهم است و همچنین باید بدانید که کاربران دعوت شده نیز امکان دعوت دیگر کاربران را ندارند و در گوگل پلی نیز خبری از این اپ نیست. پیام ها در اینباکس به شکل جالبی نمایش داده می شود، این مسیج به مانند لیست وظایفی که باید به آنها رسیدگی کنید نمایش داده می شوند. شما می توانید هر ایمیلی را که خواستید به ابتدای لیست پین نمایید یا اینکه انها را برای بررسی در آینده نگه دارید و یا اینکه آنها را کلا کنار بگذارید. اختصارا ویژگی های جدید این اپ شگفت انگیز را در کنار ویدئوی تبلیغی گوگل را بررسی خواهیم کرد:

پین یا Pin : این نسخه را می توان به روز رسانی جدید گوگل از مفهوم ستاره جیمیل دانست در واقع پین همان وظیفه ستاره در جیمیل را بازی می کند. پین کردن یک پیام سبب خواهد شد تا آن پیام پین شده بدون اینکه دسته بندی آن مورد نظر باشد در بالای لیست موقعیت خود را حفظ کند. (آیکون آن به شکل پونز است)

inbox2-pin

تعویق یا سنوز (Snooz) : اگر شما از طرفداران بومرنگ در جیمیل هستید حتما از این قابلیت خوشتان خواهد آمد. در این حالت شما می توانید اینباکس را در به یادآوری یک ایمیل خاص در زمان و یا مکان از پیش تعیین شده به خدمت بگیرید و به آن ایمیل رسیدگی کنید. برای دسترسی سریع به این قابلیت باید یک پیام را به سمت چپ بکشید. (آیکون آن به شکل ساعت است)

inbox3-snooze

پیمایش یا اسویپ (Sweep): این ویژگی در واقع به معنای “انجام شده” است در واقع زمانی که یک ایمیل را اسویپ می کنید به این معناست که آن را مطالعه کرده اید و کارتان با ان به پایان رسیده است.  زمانی که شما ایکون تیک مانند را بزنید تمام پیام هایی که پین نشده اند به آرشیو منتقل می شوند. که بسته به طرز استفاده و روش شما ممکن است عالی و یا وحشتناک باشد! برای یک پیام خاص شما می توانید با کشیدن آن به سمت راست آن را اسویپ نمایید.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-06-33.288Z

برای حذف و یا قرار دادن ایمیل در پوشه اسپم ها شما می توانید از طریق منوی سه نقطه ای که در گوشه راست بالای اپ قرار دارد بهره بگیرید. (آیکون آن به شکل تیک است)

بندل یا دستجات (Bundles): این ویژگی بسیار شبیه به ویژگی زبانه یا تب در جیمیل است با این تفاوت که دسته بندی های بیشتری در اینباکس در دسترس است. با این حال بجای اینکه پیام ها را در بندل های مختلف مشاهده کنید، پیام ها را با برچسب هر دسته یا بندل متفاوت دریافت خواهید کرد که بسیار شگفت انگیز است.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-06-46.488Z

دستیار یا اسیست (Assists): اینباکس جیمیل دارای ویژگی خاص جدیدی به نام اسیست است که یک ایمیل را با یک سری از اطلاعات مفید همچون شماره تلفن و یا آدرس ارائه می دهد. مثلا اگر برای حضور در ی جلسه یا مثلا رستوران یک یادآوری ایجاد نمایید، این بخش نام رستوران و شماره تلفن و آدرس آن را نیز به این یادآوری اضافه می کند.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-06-57.040Z

هایلایت (Highlights): در این حالت لازم نیست تا برای مشاهده الحاقات یک ایمیل، به داخل آن بروید. در واقع اگر ایمیلتان دارای عکس یا ویدئو باشد شما یک عکس کوچک (ثامنیل) از ان را جهت تشخیص آن خواهید دید.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-07-07.975Z

Compose Menu: زمانی که شما دکمه مخصوص به این را بفشارید مخاطبان اخیر و فعالیتهای جدید شما نمایان می شود. این ویژگی در واقع راهی است که گوگل برای رسیدگی و مدیریت ایمیل به شما می دهد.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-07-18.688Z

یادآوری یا Reminders : در بالای اپ دکمه ای تعبیه شده که بین بخش ایمیل ها و یادآوری ها سوییچ می کند. در بخش یاداوری ها می توانید به همه یادآوری هایی که ایجاد کرده اید دسترسی یابید. این  یاداوری ها ممکن است با اپ ویا گوگل Now ایجاد شده باشند.

Firefox_Screenshot_2014-10-26T16-07-28.583Z

به گفته گوگل این اپ جایگزینی برای جیمیل نیست اما راه ساده تری برای رویایی با پیام هایی است که برای شما ارسال شده است. برای تست این اپ کافی است به اینباس ایمیل بزنید، اگر خوش شانس باشید گوگل دعوت نامه را برای شما ارسال خواهد کرد.

intro-product

نگاهی به ویدئوی تبلیغی گوگل با زیرنویس فارسی:

[jwplayer mediaid=”8704″]

2 thoughts on “اینباکس: سرویس ایمیل گوگل در طرحی جدید

  1. pedat گفت:

    دوست عزیز اشتباه نوشتی باید به [email protected] ارسال کنی نه @gmail !!!!!

    1. ممنون اصلاح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *