آمازون اکو: اسپیکر هوشمند سخنگو
نوشته شده توسط

آمازون اکو: اسپیکر هوشمند سخنگو

در هیاوی خبرهای مختلف هفته جاری، شاید بتوان اسپیکر هوشمند و سخنگوی آمازون اکو را برترین خبر دانست، اکو نامی است که امازون برای اسپیکر انتخاب کرده است و احتمالا فروش آن از نیمه دوم نوامبر (اواخر آبان) در آمریکا آغاز شود. در حال حاضر این دستگاه بصورت دعوت نامه ای و با قیمت ۱۹۹ دلار در دسترس است هر چند که امازون بصورت محدود آن را با قیمت ۹۹ دلار برای فروش قرار داده است (برای اولین کسانی که به دعوت نامه دسترسی یابند). این اسپیکر خارق العاده دارای رنگ مشکی و به شکل استوانه ای است که می تواند اطلاعات مختلفی را در زمینه موزیک، اخبار، آب و هوا و هر سوال دیگری که از آن دارید را در اختیار شما قرار دهد، در واقع سیستمی که بر روی این اسپیکر با آن روبرو خواهیم بود چیزی به مانند سیری در آی فون است.

Screen_Shot_2014-11-06_at_11.59.50_AM.0

اسپیکر طوری ساخته شده است که به طور ۳۶۰ درجه قادر به شنیدن صدای کاربر در اتاق است و همانطور که گفته شد سیستم آن با یک سری از دستورات مشخص، به مانند سیری پیاده سازی شده است. اکو دارای هفت میکروفوت مختلف است که باعث می شود حتی در حین پخش موزیک نیز صدای شما را بشنود. در صفحه اختصاصی این محصول نیز امده است که اکو از سنسورهای بیم-فورمینگ (beam-forming) بهره می گیرد لذا می تواند صدای شما را از هر جهتی بشنود. علاوه بر شنونده بودن، اکو اسپیکری است که امکان پخش صوت را بصورت ۳۶۰ درجه دارد و موزیک ها را از طریق Amazon Prime Music, iHeartRadio, و TuneIn Plus پخش می کند و با بلوتوث بخوبی هماهنگ است و می تواند به پخش از Spotify, Pandora و دیگر اپ های موزیک اقدام کند. آمازون زحمت نوشتن اپ مخصوص اندرویدی و سیستم فایر را به خود داده است اما مابقی پلت فرم ها از جمله iOS باید از صفحه وب مخصوص در سایت امازون برای کنترل اسپیکر استفاده کنند هر چند که اعلام شده اپ اختصاصی iOS نیز بزودی عرضه خواهد شد.

Screen_Shot_2014-11-06_at_12.37.46_PM.0

اکو را می توان تجلی کاری جاه طلبانه از سمت امازون دانست که ممکن است آینده تکنولوژی بسیاری از دستگاه های صوتی و تصویری را تغییر دهد. این اسپیکر با پخش موزیک و بیان اخبار و آب و هوا می تواند به کمک دانش نامه هایی همچون ویکی پدیا به خیلی از سوالات شما پاسخ دهد. درست است که سیری، گوگل ناو و کورتانا در اسمارت فون ها سابقا این کارها را برای ما انجام می دادند اما حضور اکو در اتاق انشیمن، این دستگاه را بیشتر از پیش با ما درگیر می کند. امازون در این اسپیکر خود از باتری استفاده نکرده است لذا می توان گفت اکو همواره در خانه شما، روشن خواهد بود و هیچگاه با کمبود باتری مواجه نمی شود!

چیزی که باید آن را در نظر گرفت این است که برای صحبت با اسپیکر باید از کلید واژه آلکسا، قبل از هر خواسته ای استفاده شود، مثلا اگر بخواهید اسپیکر ساعت محلی را برای شما اعلام کند باید بگویید: آلکسا، ساعت چند است؟ الکسا نامی معمول در بسیاری از نقاط دنیا است از همین رو بسیاری به تمسخر این موضوع پرداخته اند و حتی اعلام کرده اند اگر قصد خرید این اسپیکر را دارید مطمئن شوید که نامتان الکسا نیست!

در انتها ویدئو جالب معرفی این محصول را ببینید یا آن را دریافت کنید:

 

1 ۵ 56200 11 نوامبر, 2014 انتخاب سردبیری, گجت, معرفی نوامبر 11, 2014

5 نظر

  1. دنبالک: آمازون اکو: اسپیکر هوشمند سخنگو | وبلاگ مینا سیچانی

  2. دنبالک: ال جی و ساخت اسپیکری با قابلیت دریافت پیام - پارسیش

  3. دنبالک: Zenbo روبات هوشمند ایسوس معرفی شد - پارسیش

  4. دنبالک: Zenbo روبات هوشمند ایسوس معرفی شد – بروز آی تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو