اپلیکشن loklok (لوک لوک) (وبسایت) به شما این امکان را میدهد که با دوستانتان از طریق صفحه قفل دستگاه اندرویدی خوددر ارتباط باشید. شما می توانید نوشته ای بنویسید یا نقاشی ای بکشید و یا عکسی گرفته و آنها را به دوستان خود بفرستید تا زمانی که قصد باز کردن صفحه قفل را داشتند آن را ببینند. شاید اپلیکشن های پیام رسان تلفن همراه به نقطه ی اشباع و اشتراک رسیده باشند اما این بدان معنا نیست که جایی برای اپلیکشن های از این قبیل نیست!

loklok چگونه کار می کند؟

با قرار دادن loklok به عنوان صفحه قفل  پیشفرض دستگاه خود با دوبار ضربه زدن روی صفحه این اپلیکشن فعال می شود.

همچنین با کشیدن صفحه قفل به بالا می توانید بطور عادی از تلفن خود استفاده کنید.

loklok guide loklok guide

برای کشیدن نقاشی مورد نظر خود می توانید با یک انگشت اینکار را انجام دهید و برای پاک کردن آن کافیست دو انگشت خود را روی صفحه گذاشته و انگشتان خود را به سمت بیرون باز کنید.

loklok guide  loklok guide

در این اپلیکشین تعدادی ابزار وجود دارد که یکی از آنها در نوار پایین شما را مستقیما به دوربین یا گالری عکس هایتان هدایت میکند و شکل پلت نقاشی در بالا گزینه های انتخاب نوع قلم، حجم نوک قلم و رنگ آن، در اختیار شما قرار می دهد و در آخر، سه نقطه موجود در نوار پایین امکان اشتراک گذاری ویا دعوت دوستان به گفتگو فراهم شده است و تیک وسط این نوار جهت ارسال مورد استفاده قرار می گیرد.

loklok guide loklok guide

به عبارت دیگر loklok یک تخته سفید سینک است که اشتراک گذاری نوشته ، عکس و یا نقاشی را بین دوستان یا هر کس دیگری را بدون اینکه آنها قفل صفحه دستگاه آندرویدی خود را باز کنند، آسان می کند. سازنده ی این اپلیکشن گیلرمو لندین  که به عنوان کارگردان در زمینه تجربه کاربر در Kwapecamp مشغول است توضیح می دهد:

ایده ی اولیه اپلیکشن این بود که برای پیام رسانی کاربر با تلفن خود در تعامل باشد و رویکرد ایجاد loklok گامی در زمینه آزمایش کردن اپلیکشن پیام رسانی فراتر از عرف اپلیکشن های موجود بوده است ومن کنجکاو بودم که ببینم می توان از صفحه قفل تلفن به عنوان کانال ارتباطی استفاده کرد یا خیر.

شکل اولیه و اصلی  این آزمایش بر پایه یک ویجت و HTML5 canvas توسعه یافت. پس آن گیلرمو گروه کوچکی را بصورت اختصاصی  برای کار روی این اپلیکشن فراهم کرد.

درباره امنیت این اپلیکشن باید گفت که loklok تنها آخرین عکس از هر گروه را روی سرور خود نگه می دارد و زمانی که شما صفحه را پاک می کنید آن عکس نیز برای همیشه از روی سرور پاک می شود. در هر صورت به نظر می رسد که این اپلیکشن مانند  دیگر اپلیکشن های این چنینی باشد که بدلیل بسته بودن سیستم عمل آی او اس تنها روی دستگاه های اندرویدی عرضه  شود.البته تیم loklok در حال ساخته نسخه ای از این اپلیکشن برای آی او اس با تکیه بر ویژگی های اضافه شده به آی او اس 8 هستد که قطعا به دلیل گفته شده در بالا مانند نسخه ی آندرویدی آن نخواهد بود.

این اپلیکشن در ماه های اخیر بصورت خصوصی و پنهان عرضه شد ولی اکنون امکان دریافت این برنامه در فروشگاه گوگل پلی برای عموم فراهم شده است. لازم به ذکر است که این اپلیکشن هنوز در نسخه بتا قرار دارد.برای دریافت این اپلیکشن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

gt_googleplaygt_bazaar

One thought on “با اپلیکیشن loklok از راه غیرعادی پیام بفرستید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *