انکر پوینتر (Anchor Pointer) اپلیکشنی برای آیفون است که با استفاده از لنگرهای موقعیتی و قطب نما به عنوان راهنمای پیمایش مجازی عمل می کند و باعث می شود که دیگر گم نشوید. اگرچه اپلیکیشن های ناوبری برای آیفون زیاد مورد استقبال قرار نگرفته اند اما این موجب نشد که pleeq توسعه دهنده آی او اس و مک شانس خود را با اپلیکشن Anchor pointer امتحان نکند.

Anchor Pointer به مانند دیگر اپلیکشن های ناوبری شما نیست بلکه قدم به قدم از مسیر ها و نقشه هایی گذر می کند تا شما را به نقاط مشخصی که خودتان در آنها بصورت مجازی لنگر انداخته اید، هدایت کند. شما می توانید به وسیله قطب نما در هر مکان عمومی ای با دوستانتان دیدار کنید،به خاطر داشته باشید که کوچه مخفی کافی شاپ کجاست یا اینکه جایی که ماشین خود را پارک کرده بودید کجا بوده است!

Anchor Pointer چگونه کار می کند؟

برای ملاقات با دوستان، شما ابتدا باید گزینه «Meet Friend» را انتخاب کنید و به حساب فیسبوک خود متصل شوید. پس از انجام این شرط لازم، قطب نماهای شما و دوستانتان روی همدیگر نشانه گذاری و تنظیم می شود و به وسیله ی یک کیلومتر شمار فاصله هر یک از دیگری را نشان می دهد. این فاصله دقیق خواهد بود زمانی که هردو در فضایی باز مانند پارک و… حضور داشته باشید.

اینها خود به تنهایی شسته و رفته و کاملند اما کار ما به همین ها ختم نمی شود. شما می توانید از بخش «Add Anchor» لنگرهای متعددی اضافه کنید که با مختصات جغرافیایی مخصوص به خود برچسب خورده  و روی نقشه سنجاق شده اند و هچنین یک نام دلخواه به این موقعیت اختصاص داده و حتی آیکون آن را نیز انتخاب کنید. این لنگرها را نیز می توان ذخیره کرد که از بخش «Anchor List» برای مراجعه های بعدی قابل دست یابی خواهند بود.

anchor1 anchor2

اگر شما می خواهید به یکی از لنگر های بخصوص بروید می توانید آن را بر اساس نامی که وارد کرده اید جستجو کنید یا از داخل بخش لیست لنگرها آن را انتخاب کنید. اگر چه باعث تاسف است که فقط می توان لنگر را برای موقعیت کنونی ذخیره و سامان دهی کرد اما برای برنامه ریزی رفتن به جایی می تواند خوب باشد و کافی است برای این کار قطب نما را دنبال کنید که گفته شده این ویژگی در یک بروزرسانی به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

anchor3 anchor4

در صفحه اصلی گزینه ی دیگری به نام «My Car» نیز وجود دارد که شما را بسوی اتومبیلتان هدایت می کند! آیا شما یک لنگر برای این کار ایجاد می کنید؟ بودن این گزینه در صفحه اصلی اپلیکشن شما را متقاعد خواهد کرد.

anchor5 anchor6

در هر حال، Anchor Pointer به زیبایی طراحی شده است و به خوبی کار می کند. همچنین هنگامی که به یک لنگر می رسید صدای جیرینگ کوچکی می شنوید البته می توانید در بخش تنظیمات این صدا را خاموش کنید و همچنین می توانید سیستم واحد Metric یا Imperial را برای تعیین فواصل انتخاب کنید و یا ظاهر اپلیکیشن را در سه حالت تاریک، روشن یا خودکار قرار دهید.

ایده ی این اپلیکشن از کجا آمده است؟

الکساندر دپلو از pleeq توضیح می دهد:

ما به دنبال ایده ی جدید برای ساخت اپلیکیشن آیفون بودیم و اپلیکیشن های بسیاری را یافتیم که به شما اجازه می دادند مختصات جغرافیایی موقعیت کنونی خود را ذخیره کنید اما به ما شما کمک نمی کردند که آن را بعدا دوباره پیدا کنید و یا بعدا شما را به آن مکان هدایت نمی کردند. همچنین معمولا شما باید یک نقشه خوب داشته باشید که شامل همه ی راه ها و شهر ها باشد اما سیاره ما آنقدر بزرگ است که همیشه برخی از مکان ها در نقشه ها نیستند بنابراین ما هشت ماه وقت گذاشتیم تا اپلیکیشنی بسازیم که به شما اجازه میداد مختصات جغرافیایی موقعیت کنونی خود را روی زمین ذخیره کنید و بعدا بتوانید آن را پیدا کنید.

 شما میتوانید این اپلیکشن را به قیمت $1.99 از لینک زیر برای آیفون دانلود کنید. متاسفانه pleeq تمرکز خود را روی پلتفرم های اپل قرار داده است بنابراین این اپلیکیشن هرگز راهی بسوی دستگاه های آندرویدی نخواهد یافت.

gt_appstore

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *