به آینده خوش آمدید؛ حتماً تا کنون به این فکر کرده اید که ابزاری، لنزی یا حتی عینکی داشته باشید که با آن بتوان دنیا را آنطور که شما میخواهید دید؛ یا وقتی به سایر کشور ها سفر میکنید بتوانید تابلو ها و نوشته هایی که به زبان شما نیست را به راحتی بخوانید.

اکنون وردلنز (word lens) سعی در تحقق رؤیای دیرینه شما دارد؛ یک دیکشنری آفلاین که همگان را جذب خود کرده است.کافیست دوربین گوشی هوشمند خود را به سمت نوشته ای که به زبان نا آشنایی برای شماست بگیرید و بقیه کار را به word lens بسپارید، اجی مجی لاترجی! و نوشته های روی تابلو به زبان آشنایی برای شما تبدیل می شوند.

world_lens_android_appوردلنز نوشته ها را از زبانی به زبان دیگر ترجمه می کند؛ البته باید آنقدر گوشی خود را عقب و جلو کنید تا اپلیکیشن در موقعیت مناسب قرار گیرد و بهترین عملکرد را داشته باشد. از قابلیت های این اپلیکیشن می توان به امکان چرخش صفحه (Rotate) و بزرگنمایی، همچنین استفاده از فلاش برای عملکرد بهتر در شب اشاره کرد. یک دکمه pause/play هم تعبیه شده است که می توانید تصویر را ثابت نگه دارید و معنی کلمات را از میان لیست واژگان اپلیکیشن جستجو کنید. word lens جایی هم برای اجداد خود در نظر گرفته و شما هنوز هم میتوانید واژه ای را تایپ و معنی آن را دریافت کنید.

اپلیکیشن های مشابه word lens قبلاً هم وجود داشته است با این تفاوت که شما باید عکس میگرفتید به اینترنت وصل می شدید تا بتوانید معنی کلمات را متوجه شوید. امتیازی که word lens را از رقیبانش یک سر و گردن بالاتر نگه داشته است امکان ترجمه زنده و آفلاین است.

در حال حاضر word lens از زبان های انگلیسی،اسپانیولی، فرانسوی، پرتغالی و روسی پشتیبانی میکند؛ ولی با توجه به این که گوگل این اپلیکیشن را خریده است امید می رود در آینده با ترکیب google translate و word lens از سایر زبان ها نیز پشتیبانی کند.

این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۵ توسط گوگل خریداری شد و با اپلیکیشن Google Translate ادغام شد.

gt_appstore gt_googleplay

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *