آیا همیشه از اینکه در جنگلی و یا هر سرزمین مرده ای گیر بیفتید و سیگنال و آتنی برای تماس نباشد دچار احساس ترس شدید؟! بهتر است دیگر نگران نباشید و آسوده خاطر به این سرزمین ها سفر کنید! البته قبل از آن مطمئن شوید که GoTenna را به همراه دارید و به دوستتان نیز یکی هدیه داده اید! این قطعه جانبی جدید اسمارت فون ها این اجازه را به شما میدهد تا در سرزمین های ناشناخته و بدون سیگنال نیز به دوستانتان پیام دهید و انها را از وضعیت خود با خبر سازید. قیمت یک جفت از GoTenna برابر 150 دلار است و این قطعه به مانند واکی-تاکی (بی سیم) عمل می کند و بر روی دستگاههای اندرویدی و iOS سوار می شود (اتصال از طریق بلوتوث) ولی برعکس واکی-تاکی امکانات عدیده ای را در اختیار شما می گذارد. goTenna آنتی اختصاصی است که از طریق فرکانس رادیویی مسیج را منتقل می کند. این وسیله وقتی که به یک دستگاه اندرویدی یا iOS جفت می شود امکان انتقال پیام و موقیت GPS شما را پیدا می کند. البته این پیام برای کسی ارسال می شود که متقابلا GoTenna دارد.

اپ مخصوص آن علاوه بر ارسال پیام به دوست شما، همچنین ویژگی ارسال پیام به کلیه کسانی که در مجاورت شما چنین سیستمی را دارند می دهد که برای مواقعی که در شرایط ضروری و خطرناکی هستید امکان درخواست کمک در کوتاهترین زمان را برای شما فراهم می کند، چیزی که در goTenna بسیار عالی است دامنه و گستردگی آن است. این دستگاه از باند های کوتاه انالوگ استفاده می کند که دسترسی آن را در دورترین مناطق فراهم می آورد که با توجه به موانع موجود بر سر ارتباط بین دو دستگاه، این وسیله تا 50 مایل را پوشش می دهد (بیش از 80 کیلومتر).

gotenna-app-400x400

اما سوال اینجاست که چگونه می توان استفاده کرد؟ کافی است ترکه ای که در درون GoTenna قرار دارد را بیرون بکشید تا دستگاه روشن شود سپس باید از طریق بلوتوث عملیات جفت سازی اسمارت فون و GoTenna کامل شود حال با دسترسی به اپ GoTenna  و دادن نام گوشی و شماره تلفن خودتان، لیست مخاطبانی که از GoTenna استفاده می کنند را خواهید دید و با انتخاب، می توانید پیامتان را به آنها برسانید.

در بحث امنیت نیز این دستگاه با انکریپشن 128 بیتی (رمزگذاری) از کلیه پیامهایی که ارسال و دریافت میکنید محافظت می کند. این دستگاه همچنین ضد آب و ضد گرد و غبار است و دارای درگاه  میکروUSB است. این دستگاه شارژی بوده و تا 72 ساعت دوام می آورد البته اگر بطور یکسره روشن باشد تا 30 ساعت بیشتر دوام نمی آورد. GoTenna همچنین با iOS 7 و اندروید کیت کت 4.4 به بعد سازگار است. سازندگان هدف از ساخت این دستگاه را برای شرایط حاد طوفانی و … می دانند اما این دستگاه می تواند برای خیلی ها،  کاربرد متفاوتی داشته باشد بویژه اینکه ارسال پیام با آن رایگان پای استفاده کنندگان در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *